Космический мониторинг показал реальное использование земель в Кривоозерском районе

26.04.13 10:03Сколько просмотров этой статьи1311Сколько комментариев этой статьи0

У ході засідання Ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Миколаївській області представники Державного космічного агентства України презентували проект використання космічного моніторингу земель сільськогосподарського призначення в Кривоозерському районі.

Інформація від космічних систем дистанційного зондування землі є важливим елементом інформаційно-аналітичного забезпечення осіб, які приймають державні рішення. А наявність власної системи космічного моніторингу – одна з ознак розвинутої та сучасної держави.

На території Кривоозерського району Миколаївської області втілено проект, метою якого було забезпечення органів виконавчої влади повною інформацією для прийняття управлінських рішень в галузі сільського господарства.

Завдання проекту – створення картографічної основи обліку земель сільськогосподарського призначення, виявлення невідповідності фактів нецільового використання цих земель, контроль структури посівних площ, створення геопорталу для представлення інформації.

Були використані дані польових досліджень, статистичні дані, існуючі векторні картографічні основи, дані дистанційного зондування Землі, тобто, безпосередньо космознімки.

Проаналізовано структуру сільськогосподарських угідь району, структуру землекористування, інформацію земельної статистики, карти сільськогосподарського облаштування.

В процесі виконання проекту, перше, на що звернули увагу, було нецільове використання пасовищ. Більше 700 га, зазначених як пасовища, обробляються.

Виявлено ще кілька видів порушень. Нецільове використання земель запасу, неоформлена їх обробка. Відсутні дороги, зазначені на картах – вони просто розпахані.

Приведено приклад нецільового використання багаторічних насаджень, тобто садів. Виявлено ділянки, що числяться як сади, але на них ведеться сільгоспвиробництво.

Представники Державного космічного агентства продемонстрували розрахунки недоотриманої в бюджет району суми внаслідок неврахованих посівів, яка склала близько 4-х мільйонів гривень.

Контроль структури посівних площ показав явне заниження площі посівів соняшника та кукурудзи крупними сільгоспвиробниками району.

«Це реальна картина використання земельних ресурсів лише по одному району, - відзначив голова облдержадміністрації Микола Круглов та порадив керівникам районів звернути увагу на новітню технологію з метою налагодження ефективного контролю на місцях.

Серед переваг використання технологій космічного моніторингу – швидка оцінка стану земель сільськогосподарського призначення, одночасне оперативне спостереження за територією всього регіону, виключення людського фактору при зборі оперативної інформації, отримання інформації в інтегрованому вигляді та зручній формі.

Головний інженер Державного науково-виробничого центру «Природа» презентував геопортал Миколаївської області, створений для ілюстративного подання моніторингу. Геопортал – це програмно-технічний комплекс, що виглядає як великий екран та обладнаний приладом, який реагує на рухи руки.

За основу для створення геопорталу області взято топографічну карту Миколаївщини. Однією з важливих складових був адміністративно-територіальний поділ регіону. Також використані дані дистанційного зондування території, та підключені сервіси, що знаходяться у вільному користуванні.

Підсумовуючи результати роботи над проектом, представники Державного космічного агентства підкреслили, що застосування сучасних технологій дозволить скласти електронно-інформаційну систему обліку та на її базі моніторингу сільгоспземель, моніторингу сільгоспвиробництва, тим самим створивши умови для збільшення надходжень до місцевого бюджету.

Прийшов час дуже серйозно розглянути питання щодо вишукання додаткових джерел надходження коштів до бюджету, - наголосив Микола Круглов, - зокрема, беручи за основу представлений моніторинг, будуть підготовані відповідні пропозиції нашому депутатському корпусу, Кабінету Міністрів України про те, що ми сьогодні втрачаємо.

Голова облдержадміністрації рекомендував керівникам районів обговорити намічену роботу з головами сільських, селищних рад.

mykolayiv-oda.gov.ua

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Вторник, 23.04.2019

Закругление верхнее-левое

22:23В Нафтогазе рассказали, какой категории потребителей повысят цену на газ

22:19Пожар в Бордо уничтожил два миллиона бутылок вина

22:16В Киеве пенсионер застрелил коллектора

21:55Украина заблокировала российскую экспедицию в Арктику

14:49На Одесчине горе-мать закопала младенца в огороде

14:44В НБУ напомнили, как будут работать банки в пасхальные выходные

14:41Разрушение ледового щита Гренландии ускорилось в шесть раз за полвека

14:33Гройсман назвал условие сотрудничества с Зеленским

14:28В Николаеве повысятся цены на проезд

11:35В Эфиопии массово гибнут бегемоты

11:33Москаль подал заявление об отставке

11:31Наличный доллар резко пошел вниз

11:27Украинцев ждут пять выходных подряд

11:05Кабмин и Нафтогаз согласовали уменьшение цены на газ для населения в мае

08:53В Украине появятся три новых праздника

08:51Сутки в ООС: один боец ВСУ погиб, трое ранены

08:24Оточення Порошенка викликали до ГПУ для вручення підозр

08:22ЦИК подсчитала 99, 87% протоколов

08:19Патриарх Филарет поздравил Зеленского с победой на выборах

08:00План поступлений в госбюджет не выполнен на 11%

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама