У Миколаївському центрі реабілітації дітей відгороджують від цивілізації

05.06.17 17:47Сколько просмотров этой статьи299Сколько комментариев этой статьи0

Колектив Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей намагається відгородити вихованців від зовнішнього світу. Це виявили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження.

Під час моніторингового візиту було з’ясовано, що діти проживають в окремих блоках, у яких облаштовані спальні та санітарні кімнати, навчальні класи та зони відпочинку. Вони забезпечені 5-разовим харчуванням відповідно до встановлених норм, їх частково забезпечують сезонним одягом. В установі дотримується санітарно-гігієнічний режим – в усіх приміщеннях чисто і затишно. Капітальні ремонти приміщень працівники центру здійснюють власними силами.

Водночас моніторингова група виявила низку порушень і недоліків.

«Тенденція «усе заборонити з благою метою» (щоб діти не потрапили в неприємні ситуації) підтримується усім колективом. Ґрати на кожному вікні двоповерхової будівлі є характерною ознакою установи виконання покарань, а не закладу для дітей. Навіть психологи центру не вбачають у наявності ґрат жодного негативу для дітей.

Замість соціальної реабілітації головний акцент робиться на тому, щоб відгородити дітей від зовнішнього світу, можливих проблем та конфліктних ситуацій. Під час інтерв’ювання вихованців та працівників центру монітори дізналися, що з метою покарання дітей за порушення правил або нечемну поведінку їм обмежують час прогулянки», - розповідають монітори.

Адміністрація заборонила користуватись дітям мобільними телефонами. Усі гаджети дітей зберігаються у сейфі керівника установи і видаються дітям у разі «надзвичайних ситуацій».

В установі облаштовано комп’ютерний кабінет, встановлено комп’ютери, проведено Інтернет. Але діти в ньому не працюють, тому що, за словами директора центру, немає людини, яка відповідатиме за збереження майна, і є побоювання, що комп’ютери будуть виведені з ладу.

На інформаційних стендах відсутні номери телефонів «гарячих ліній», куди діти можуть звернутися за незалежною психологічною підтримкою, немає «Скриньки довіри», яка, за словами керівника, «не потрібна». Не ведеться також журнал травматизму.

Психологічною службою здійснюється діагностична робота, але відсутні індивідуальні програми реабілітації дітей. До школи ходять лише учні 1-4 класів, діти середнього та старшого шкільного віку отримують консультаційні послуги від педагогів вечірньої школи, з якою укладено договір. Це, на думку моніторингової групи, є порушенням права дітей на отримання належного рівня освіти. В той же час персонал установи не проходить курси підвищення кваліфікації.

За твердженням керівництва, в установі не вистачає персоналу для роботи з дітьми, не виділяються кошти на ремонт та придбання одягу, вже з’явилися проблеми з подальшою виплатою заробітної плати працівникам.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики України та керівництва Миколаївської обласної державної адміністрації.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Дата следующего розыгрыша: 19.08.2017

Среда, 16.08.2017

Закругление верхнее-левое

16:20Депутаты хотят разорвать договор с «LNK energy» на добычу биогаза в угоду «Николаевоблтеплоэнерго»

16:05Мэрия Николаева бессильна перед детскими машинками на Соборной

15:49Создана рабочая группа по выявлению возбудителя холеры

15:31Возле лондонского аэропорта прогремел взрыв

15:10The Economist назвал самый комфортный город мира

14:42СБУ заявила, что поймала шпиона ФСБ в своих рядах

14:30В Николаеве сбили пожилую женщину, выходившую из трамвая

14:18В Николаевской области понизилась рождаемость

13:35Королева поп-музыки Мадонна празднует 59-летие: интересные факты из жизни звезды

13:21В Киеве подожгли офис коммунального предприятия

13:00Николаевскую область может навестить Владимир Гройсман

12:36В параде в Киеве поучаствуют девять стран НАТО

12:25В Николаеве возле "Колоса" на пешеходном переходе перевернулся зерновоз

12:14Режиссера Полански опять обвинили в изнасиловании

12:05Суд арестовал недвижимость министра энергетики

11:57Под Николаевом обрушился вновь построенный элеватор, принадлежащий депутату областного совета

11:48В Славянске 9-летний мальчик отдал 130 тысяч мошеннику

11:3716 августа - Международный день защиты бездомных животных

11:17Эксперты назвали ключевой недостаток нового iPhone

10:48Завтра Николаевщину с рабочим визитом посетит премьер-министр Украины Владимир Гройсман

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Дата следующего розыгрыша: 19.08.2017

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама