У Миколаївському центрі реабілітації дітей відгороджують від цивілізації

05.06.17 17:47Сколько просмотров этой статьи510Сколько комментариев этой статьи0

Колектив Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей намагається відгородити вихованців від зовнішнього світу. Це виявили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження.

Під час моніторингового візиту було з’ясовано, що діти проживають в окремих блоках, у яких облаштовані спальні та санітарні кімнати, навчальні класи та зони відпочинку. Вони забезпечені 5-разовим харчуванням відповідно до встановлених норм, їх частково забезпечують сезонним одягом. В установі дотримується санітарно-гігієнічний режим – в усіх приміщеннях чисто і затишно. Капітальні ремонти приміщень працівники центру здійснюють власними силами.

Водночас моніторингова група виявила низку порушень і недоліків.

«Тенденція «усе заборонити з благою метою» (щоб діти не потрапили в неприємні ситуації) підтримується усім колективом. Ґрати на кожному вікні двоповерхової будівлі є характерною ознакою установи виконання покарань, а не закладу для дітей. Навіть психологи центру не вбачають у наявності ґрат жодного негативу для дітей.

Замість соціальної реабілітації головний акцент робиться на тому, щоб відгородити дітей від зовнішнього світу, можливих проблем та конфліктних ситуацій. Під час інтерв’ювання вихованців та працівників центру монітори дізналися, що з метою покарання дітей за порушення правил або нечемну поведінку їм обмежують час прогулянки», - розповідають монітори.

Адміністрація заборонила користуватись дітям мобільними телефонами. Усі гаджети дітей зберігаються у сейфі керівника установи і видаються дітям у разі «надзвичайних ситуацій».

В установі облаштовано комп’ютерний кабінет, встановлено комп’ютери, проведено Інтернет. Але діти в ньому не працюють, тому що, за словами директора центру, немає людини, яка відповідатиме за збереження майна, і є побоювання, що комп’ютери будуть виведені з ладу.

На інформаційних стендах відсутні номери телефонів «гарячих ліній», куди діти можуть звернутися за незалежною психологічною підтримкою, немає «Скриньки довіри», яка, за словами керівника, «не потрібна». Не ведеться також журнал травматизму.

Психологічною службою здійснюється діагностична робота, але відсутні індивідуальні програми реабілітації дітей. До школи ходять лише учні 1-4 класів, діти середнього та старшого шкільного віку отримують консультаційні послуги від педагогів вечірньої школи, з якою укладено договір. Це, на думку моніторингової групи, є порушенням права дітей на отримання належного рівня освіти. В той же час персонал установи не проходить курси підвищення кваліфікації.

За твердженням керівництва, в установі не вистачає персоналу для роботи з дітьми, не виділяються кошти на ремонт та придбання одягу, вже з’явилися проблеми з подальшою виплатою заробітної плати працівникам.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики України та керівництва Миколаївської обласної державної адміністрації.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Понедельник, 21.05.2018

Закругление верхнее-левое

14:37Анжелика Варум раскрыла секрет своей стройной фигуры

14:28В одесских учебных заведениях демонтируют натяжные потолки

14:19В Госстате назвали цены на социальные продукты питания

14:12Украина обратилась в международный трибунал из-за незаконного строительства Крымского моста

14:08С 1 июня за проезд в автобусах Львова будут платить все пассажиры

14:02В США запустили космическую ракету, которую помогала строить Украина (видео)

13:56Прогноз погоды на 21 мая: тепло и солнечно, но местами с дождями

13:50В Николаеве из-за распыления непонятного вещества сотни детей были эвакуированы из школы

13:46Под Киевом резко активизировались змеи

13:37За день смету на завершение капремонта школы №36 удалось снизить на 2 миллиона гривен

13:30Друзья проводили в последний путь Игоря Поха

13:16Украинцев, едущих в РФ, призывают регистрироваться на сервисе МИД

08:16Сутки в ООС: 55 обстрелов, пострадавших нет

 20.05

08:02В Украине 20 мая местами прогремят грозы

 19.05

21:41В Украине можно будет наблюдать редкое лунное затмение

21:27Стало известно, куда делись возвращенные деньги Януковича

20:14Десантный корабль«Юрий Олефиренко» пришвартовался в Николаеве

20:04Губернатор Николаевской области купил двухкомнатную квартиру семье погибшего летчика Волошина

14:16В Украине заблокировали импорт авто на еврономерах

14:08Свадьба принца Гарри и Меган Маркл (ОНЛАЙН)

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама