У Миколаївському центрі реабілітації дітей відгороджують від цивілізації

05.06.17 17:47Сколько просмотров этой статьи384Сколько комментариев этой статьи0

Колектив Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей намагається відгородити вихованців від зовнішнього світу. Це виявили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження.

Під час моніторингового візиту було з’ясовано, що діти проживають в окремих блоках, у яких облаштовані спальні та санітарні кімнати, навчальні класи та зони відпочинку. Вони забезпечені 5-разовим харчуванням відповідно до встановлених норм, їх частково забезпечують сезонним одягом. В установі дотримується санітарно-гігієнічний режим – в усіх приміщеннях чисто і затишно. Капітальні ремонти приміщень працівники центру здійснюють власними силами.

Водночас моніторингова група виявила низку порушень і недоліків.

«Тенденція «усе заборонити з благою метою» (щоб діти не потрапили в неприємні ситуації) підтримується усім колективом. Ґрати на кожному вікні двоповерхової будівлі є характерною ознакою установи виконання покарань, а не закладу для дітей. Навіть психологи центру не вбачають у наявності ґрат жодного негативу для дітей.

Замість соціальної реабілітації головний акцент робиться на тому, щоб відгородити дітей від зовнішнього світу, можливих проблем та конфліктних ситуацій. Під час інтерв’ювання вихованців та працівників центру монітори дізналися, що з метою покарання дітей за порушення правил або нечемну поведінку їм обмежують час прогулянки», - розповідають монітори.

Адміністрація заборонила користуватись дітям мобільними телефонами. Усі гаджети дітей зберігаються у сейфі керівника установи і видаються дітям у разі «надзвичайних ситуацій».

В установі облаштовано комп’ютерний кабінет, встановлено комп’ютери, проведено Інтернет. Але діти в ньому не працюють, тому що, за словами директора центру, немає людини, яка відповідатиме за збереження майна, і є побоювання, що комп’ютери будуть виведені з ладу.

На інформаційних стендах відсутні номери телефонів «гарячих ліній», куди діти можуть звернутися за незалежною психологічною підтримкою, немає «Скриньки довіри», яка, за словами керівника, «не потрібна». Не ведеться також журнал травматизму.

Психологічною службою здійснюється діагностична робота, але відсутні індивідуальні програми реабілітації дітей. До школи ходять лише учні 1-4 класів, діти середнього та старшого шкільного віку отримують консультаційні послуги від педагогів вечірньої школи, з якою укладено договір. Це, на думку моніторингової групи, є порушенням права дітей на отримання належного рівня освіти. В той же час персонал установи не проходить курси підвищення кваліфікації.

За твердженням керівництва, в установі не вистачає персоналу для роботи з дітьми, не виділяються кошти на ремонт та придбання одягу, вже з’явилися проблеми з подальшою виплатою заробітної плати працівникам.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики України та керівництва Миколаївської обласної державної адміністрації.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Суббота, 16.12.2017

Закругление верхнее-левое

10:52Как украинцы готовятся к новогодним праздникам

10:23Сутки в АТО: восемь обстрелов, пострадавших нет

08:00Дождь, мокрый снег: погода в Николаеве

 15.12

20:49В Британии скончался легенда парикмахерского искусства

20:39Пса из коровьего навоза слепил скульптор-любитель из Якутии

20:24Норвегия первой в мире отключила FM-радио и перешла на цифровое вещание

20:05Дело Саакашвили: ГПУ обжаловала решение суда

17:33Гройсман рассказал о большой беде для украинского народа

16:30ВСУ берут на вооружение польский беспилотник Fly Eye

15:59Украинцы получат январские пенсии в декабре

13:47Во Франции запретят Facebook детям до 16 лет

13:22Украинский ансамбль перепел хит Despacito

12:33НИБУЛОН признан лучшим социально ответственным работодателем Николаевской области

11:52Украинцы готовы летать в ЕС лоукостерами, но не дороже 1000 грн – опрос

11:34НБУ ужесточил требования к выводу валюты из Украины

11:1815 декабря: какой сегодня праздник

10:59На миколаївців чекає сухий ясний день

10:47Глава Арбузинской РГА заявил, что отказался увольняться по настоянию Савченко без объяснения причин

10:31В бюджете Николаевской области предусматривают 150 миллионов на ремонт дорог, – глава облсовета Москаленко

10:15Где сегодня в Николаеве не будет света: найдите свой адрес

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама