У Миколаївському центрі реабілітації дітей відгороджують від цивілізації

05.06.17 17:47Сколько просмотров этой статьи237Сколько комментариев этой статьи0

Колектив Миколаївського центру соціально-психологічної реабілітації дітей намагається відгородити вихованців від зовнішнього світу. Це виявили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження.

Під час моніторингового візиту було з’ясовано, що діти проживають в окремих блоках, у яких облаштовані спальні та санітарні кімнати, навчальні класи та зони відпочинку. Вони забезпечені 5-разовим харчуванням відповідно до встановлених норм, їх частково забезпечують сезонним одягом. В установі дотримується санітарно-гігієнічний режим – в усіх приміщеннях чисто і затишно. Капітальні ремонти приміщень працівники центру здійснюють власними силами.

Водночас моніторингова група виявила низку порушень і недоліків.

«Тенденція «усе заборонити з благою метою» (щоб діти не потрапили в неприємні ситуації) підтримується усім колективом. Ґрати на кожному вікні двоповерхової будівлі є характерною ознакою установи виконання покарань, а не закладу для дітей. Навіть психологи центру не вбачають у наявності ґрат жодного негативу для дітей.

Замість соціальної реабілітації головний акцент робиться на тому, щоб відгородити дітей від зовнішнього світу, можливих проблем та конфліктних ситуацій. Під час інтерв’ювання вихованців та працівників центру монітори дізналися, що з метою покарання дітей за порушення правил або нечемну поведінку їм обмежують час прогулянки», - розповідають монітори.

Адміністрація заборонила користуватись дітям мобільними телефонами. Усі гаджети дітей зберігаються у сейфі керівника установи і видаються дітям у разі «надзвичайних ситуацій».

В установі облаштовано комп’ютерний кабінет, встановлено комп’ютери, проведено Інтернет. Але діти в ньому не працюють, тому що, за словами директора центру, немає людини, яка відповідатиме за збереження майна, і є побоювання, що комп’ютери будуть виведені з ладу.

На інформаційних стендах відсутні номери телефонів «гарячих ліній», куди діти можуть звернутися за незалежною психологічною підтримкою, немає «Скриньки довіри», яка, за словами керівника, «не потрібна». Не ведеться також журнал травматизму.

Психологічною службою здійснюється діагностична робота, але відсутні індивідуальні програми реабілітації дітей. До школи ходять лише учні 1-4 класів, діти середнього та старшого шкільного віку отримують консультаційні послуги від педагогів вечірньої школи, з якою укладено договір. Це, на думку моніторингової групи, є порушенням права дітей на отримання належного рівня освіти. В той же час персонал установи не проходить курси підвищення кваліфікації.

За твердженням керівництва, в установі не вистачає персоналу для роботи з дітьми, не виділяються кошти на ремонт та придбання одягу, вже з’явилися проблеми з подальшою виплатою заробітної плати працівникам.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики України та керівництва Миколаївської обласної державної адміністрації.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Понедельник, 26.06.2017

Закругление верхнее-левое

13:0326 июня: какой сегодня праздник

12:49Сегодня церковный праздник : Акулина Гречишница

12:41Николаевцы с ночи занимают очереди за биометрическими паспортами

12:02Мєр Николаева намерен отказаться от своей зарплаты, отдав ее на соцсферу

11:43Цены на овощи бьют рекорды

11:28Суд отложил дело Януковича до 29 июня

11:16Николаевские исторические хроники

11:00В Харькове убили иностранного студента

10:19В Николаевской области подросток повесился в сарае

10:00На Николаевщине морская авиабригада провела учения

09:42Курс валют на 26 июня

09:27Сутки в АТО: 23 обстрела, один раненый

09:15В Нью-Йорке подросток выпала из аттракциона [видео]

09:00В Украину идет адская жара

08:43Где в Николаеве не будет света: найдите свой адрес

08:29У Колумбії затонуло судно із 150 пасажирами на борту

08:15Премьер Канады с семьей участвовал в прайд-параде

08:00Как происходит перерасчет пенсии для военных пенсионеров

 25.06

21:37ОО «Миколаїв - єдина родина» подарила праздник для детей, лишенных семьи

21:17Недосып грозит смертельным заболеванием

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама