Единственным источником решения социально-экономических проблем в сельском районе является земля

25.04.13 15:33Сколько просмотров этой статьи1570Сколько комментариев этой статьи0

Єдиним джерелом для вирішення соціально-економічних проблем в сільському районі є земля, - наголосив голова облдержадміністрації Микола Круглов у ході засідання Ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Кожен керівник районної адміністрації та районної ради повинен розуміти, що ресурс – у прямому сенсі під ногами, - підкреслив керівник області.

Встановити кількість площ земельних ділянок (паїв), стан їх обробітку (самостійно або надано в оренду), повноту нарахування податків по платежах за землекористування та податку на доходи фізичних осіб по Арбузинському, Братському, Врадіївському, Кривоозерському та Первомайському районах, - таким було доручення Миколи Круглова, надане у лютому поточного року.

Інвентаризацію земельних ділянок (ріллі) проведено органами місцевого самоврядування спільно з територіальними органами Держземагентства, податковими органами.

Про результати проведеної роботи розповів Сергій Ніколаєв, начальник головного управління Держземагентства у Миколаївській області.

Кількість проінвентаризованих ділянок склала 53 тис. 203. З них 10 тис. 679 - обробляються власниками самостійно, 42 тис. 524 - передані власниками в оренду суб’єктам господарювання.

Загальна площа земель переданих у власність громадянам при роздержавленні сільськогосподарських підприємств в цих районах складає 320 тис. 651 га.

За результатами проведення нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь в Україні станом на 01.07.1995 отримані значення нормативної грошової оцінки 1 гектара угідь (ріллі) по областях.

Середня нормативна грошова оцінка ріллі по Миколаївській області станом на 01.01.1995 становить 3130,00 грн.

Середня вартість 1 га ріллі по Миколаївській області станом на 01.01.2013 становить 10 тисяч 16 гривень і коливається від 8,3 тис.грн. у Новобузькому районі до 12,01 тис.грн. у Кривоозерському районі.

Натомість, податкове навантаження на аграріїв складається з одного фіксованого сільськогосподарського податку. Вартість землі є базою для оподаткування, базою для виплати паїв. На сьогодні вартісна оцінка тримається на рівні 1995 року.

У той же час власну продукцію сільгоспвиробники реалізують за світовими цінами.

Особливу увагу голова облдержадміністрації звернув на те, що в результаті проведеної інвентаризації земельних ділянок виявлено різницю між проінвентаризованими земельними ділянками і загальною площею земель переданих у власність громадянам при роздержавленні сільськогосподарських підприємств. Вона становить 36 тис. 880 га (по Арбузинському, Братському, Врадіївському, Кривоозерському та Первомайському районах).

Сховані гектари та занижені ціни – це причина відсутності коштів на соціальні потреби у місцевих бюджетах.

За результатами проведеної інвентаризації земельних ділянок (паїв) щодо їх обробітку власниками та їх використання фахівцями Державної податкової служби у Миколаївській області проаналізовано повноту надходжень від нарахування земельного податку згідно Актів звірок, повноти нарахування податків по платежах за землекористування, та податку на доходи фізичних осіб.

У зв’язку з тим, що відповідно до законодавства здійснення державного нагляду (контролю) щодо використання земель усіх категорій та форм власності покладено на Державну інспекцію сільського господарства, запропоновано направити матеріали (результати) проведеної інвентаризації використання земель приватної власності - земельних ділянок (паїв) для проведення згідно повноважень, відповідної перевірки щодо дотримання земельного законодавства, як орендарями так і орендодавцями.

На сьогодні в області 200 тис. 495 селян стали власниками сертифікатів на право на земельну частку (пай), з яких 199 тис. 746 - це 99,6%, отримали належні їм сертифікати.

Вже 196, 962 тис. селянам оформлені та видані державні акти на право власності на земельні ділянки тому для цих – власників реальних земельних ділянок - земельні відносини вийшли на якісно інший рівень. Робота у цьому напрямку в області практично завершена.

Власники землі повинні чітко розуміти, яка її вартість. Адже вони не обробляють, а переважно здають паї в оренду. Нині спостерігаємо підвищення оплати за користування землею з 3% до 4-6%, - сказав Микола Круглов.

mykolayiv-oda.gov.ua

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Вторник, 23.04.2019

Закругление верхнее-левое

08:53В Украине появятся три новых праздника

08:51Сутки в ООС: один боец ВСУ погиб, трое ранены

08:24Оточення Порошенка викликали до ГПУ для вручення підозр

08:22ЦИК подсчитала 99, 87% протоколов

08:19Патриарх Филарет поздравил Зеленского с победой на выборах

08:00План поступлений в госбюджет не выполнен на 11%

 22.04

21:30Савченко подал в отставку

14:13За два месяца население Николаевской области уменьшилось на 2267 человек

14:01Советник Зеленского о снижении тарифов ЖКХ: Это не прерогатива президента

12:00У православных началась Страстная неделя

10:09Украину накроют четыре сильные магнитные бури

08:37Экс-главе Nissan предъявили новое обвинение

08:24Синдром хронической усталости: ученые нашли новое объяснение

08:15Трамп поздравил Зеленского с победой на выборах

07:50Центризбирком подсчитал более 70% протоколов

07:39На Зеленом континенте на выборах Президента Украины Зеленский таки проиграл

 20.04

16:27Украинцам рассказали про алименты на родителей

16:25Сутки в ООС: 10 обстрелов, потерь нет

09:54Прогноз погоды в Украине на на выходные

09:36Минздрав отправит в регионы первую партию вакцин против бешенства

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама