О постановлении Правления Национального банка Украины «Об особенностях осуществления некоторых валютных операций»

24.02.15 12:07Сколько просмотров этой статьи1943Сколько комментариев этой статьи0

Ситуація, яка сьогодні склалася на грошово-кредитному ринку, зокрема у його валютному сегменті, свідчить про наявність суттєвого дисбалансу. Попри те, що фундаментальних причин для послаблення курсу гривні немає, на ринку почали переважати панічні настрої.

Суттєві викривлення виникають з боку бізнесу, зокрема імпортерів та експортерів, які використовують імпортні контракти на умовах передоплати для виведення капіталу, що, у свою чергу, створює тиск на валютний ринок.

Таким чином, посилення валютної дисципліни з боку суб’єктів господарювання сприятиме зміцненню гривні, та створить передумови для надходження в Україну міжнародної фінансової допомоги.

Правління Національного банку України прийняло постанову № 124, якою запроваджуються додаткові заходи щодо діяльності банків у сфері проведення валютних операцій. Зазначені адміністративні заходи стосуються виключно імпортерів. Мета заходів – посилити контроль за здійсненням імпортерами валютних операцій за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) з використанням авансових платежів (попередньої оплати). Зміст запроваджених адміністративних заходів:

1. Запроваджується заборона на здійснення уповноваженими банками купівлі валюти за дорученням клієнтів, якщо для цього використовуються залучені клієнтами кредитні кошти.

2. Для здійснення уповноваженим банком авансових платежів за імпортним контрактом клієнта, загальна вартість якого перевищує 50 тис. дол. США (в еквіваленті), необхідно мати підтвердження (дозвіл) Національного банку України. Разом з тим за імпортними контрактами, розрахунки за якими здійснюються у формі акредитива, таке обмеження (необхідність отримання дозволу Національного банку України) не застосовується. У цьому разі акредитив має бути підтверджений банком, який має рейтинг не нижче інвестиційного класу. За імпортними контрактами, загальна вартість яких не перевищує 50 тис. дол. США, компанії можуть здійснювати попередню оплату без додаткової перевірки з боку Національного банку України.

3. Операції банків зі здійснення платежів за імпортними контрактами клієнтів, загальна вартість яких перевищує 500 тис. дол. США, мають проводитися виключно з використанням акредитивної форми розрахунків. У цьому разі акредитив має бути підтверджений банком, який має рейтинг не нижче інвестиційного класу. Зазначені обмеження стосуються операцій банків щодо купівлі та перерахування іноземної валюти як за операціями клієнтів, так і за власними операціями банків.

Таким чином, вжиті Національним банком заходи мають сприяти посиленню дисципліни імпортерів та розширюють зону відповідальності банків щодо проведення контролю за здійсненням їх клієнтами розрахунків за імпортними контрактами. Такі заходи дозволять запобігати непродуктивному витоку капіталу за межі України та сприятимуть стабілізації внутрішнього валютного ринку.

Информация НБУ

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Понедельник, 27.01.2020

Закругление верхнее-левое

22:20В Николаеве покажут американские фестивальные фильмы

21:16В николаевской БСМП нужен полицейский пост

20:57Врачи рассказали о полезных свойствах грейпфрута

20:39В работе YouTube произошел сбой

20:23В Брюсселе состоится заседание нового Совета ассоциации Украина-Евросоюз

20:04Выбраны стартапы-претенденты на госфинансирование

19:43Названы сроки начала аудита ремонта дорог в Украине

19:25В Раде планируют запретить школьникам пользоваться мобильными телефонами

19:07Дефицит бюджета Украины вырос на треть за год

18:48Нардепов в Украине призывают ускорить запрет на использование пластиковых пакетов

18:31В Пекине зафиксировали первую смерть от нового вируса

18:12Биологи вычислили дату появления китайского коронавируса

17:56Врачи посоветовали будущим мамам не заниматься сексом "по графику"

17:37В Одессе школы закрывают на карантин

17:07В Киеве зафиксирован случай коронавируса

16:48В Николаеве задержали «закладчика» с наркотиками

16:26В ПАСЕ оспорили полномочия делегации РФ

16:10В николаевском парке «Народный сад» вандалы бьют плафоны и вырывают саженцы

16:01В Николаеве из-за коронавируса продезинфицируют транспорт и отменят массовые мероприятия

14:49Хорватский боксер Хргович грозит «размазать» Усика

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама