Мэр Николаева намерен отказаться от своей зарплаты, отдав ее на соцсферу

26.06.17 12:02Сколько просмотров этой статьи1172Сколько комментариев этой статьи0

После того, как николаевскому городскому голове Александру Сенкевичу был вручен протокол о коррупции, в социальной сети Facebook он сделал официальное заявление, что отказаться от нее, а данные средства намерен перечислять на социальную сферу.

Учитывая высокую заинтересованность к моей первой зарплаты, мной было принято решение отказаться от нее, а данные средства отдать на соцсферу. Надеюсь, что суд будет честным и беспристрастным, и данное дело не станет курьезным прецедентом в судебной системе, — написал мэр в своем посте.

Приводим дословно полный текст обращения, передает Известия Николаевские.

За декілька днів в мене був час ознайомитись із текстом документу, який я нещодавно публічно підписав у присутності ЗМІ. Ознайомився, проаналізував і маю декілька думок із цього приводу. Прочитайте уважно: «Департамент заробітної плати та умов праці України Міністерства соціальної політики у листі від 30.01.2015 №85/13/84-15 надав роз’яснення щодо оплати праці і встановлення надбавки голові ради та його заступникам.

Відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України “Про упорядкування структури та умов та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” від 09.03.2006 №268 преміювання голів рад, їх заступників, встановлення їх надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі установлених, цією постановою, у межах затвердженими видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймаються відповідною радою. Нормами законодавства не встановлено періодичність прийняття рішення ради (щомісяця або при затверджені бюджету на рік) щодо розмірів преміювання та його заступника, тому це доцільно визначити в такому локальному нормативно-правовому документі органу місцевого самоврядування, як РЕГЛАМЕНТ РАДИ…” Як ви гадаєте що це? Моя позиція під час захисту чи позиція поліції? Так ось — це витримка із протоколу, який мені вручили правоохоронці. Тобто в самому звинувачені аргументується, що рішення міської ради прийнято в межах законодавства, що, власне, підтверджується роз’ясненнями із міністерства соцполітики. По-друге, неправомірність рішення можна було оскаржити в суді, для цього з листопаду 2015 року у правоохоронців було майже два роки.

Так, частина перша статті 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачає, що акти, ради, міського голови, виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на даній території. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку (частина 10 статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування).

Натомість, можливо, заради яскравої картинки, або задля отримання інших балів — у вигляді боротьби із корупціонерами, відбулось те, що ми нещодавно бачили. По-третє, на першій сесії міської ради були присутні представники правоохоронних органів, серед них очільники місцевої прокуратури та поліції. І ніхто із них за два роки не відреагував не грізним листом, не письмовою вимогою, ні позовом до суду. Що показовим. Адже правоохоронці, які приходили вручати протокол, приїхали із самого Києва. З чого також можна зробити відповідні висновки. Мені ще цікаво дізнатись скільки бюджетних коштів було витрачено на відряження до Миколаєва київських поліцейських. З діями міської ради розібрались, а тепер щодо дії міського голови.

Цитую: “…Таким чином, Миколаївський міський голова Сєнкевич О.Ф. будучі згідно п.п. “б” п.1. ч.1. ст. 3 Закону суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані із корупцією, в порушеннях вимог п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про запобігання корупції”, ст. 59-1 Закону України “Про місцеве самоврядування”, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів — колегіальний орган Миколаївську міську раду під час участі у розгляді, підготовці та прийняття рішення радою про встановлення йому надбавки за високі досягнення у праці в розмірі 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років та преміювання, чим вчинив правопорушення пов’язане із корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП…” Питання! Яким чином я, як міський голова, приховав конфлікт інтересів?

Якщо в рішенні, яке було роздано усім депутатам, а також і всім присутнім на сесії правоохоронцям, та яке було оприлюднено заздалегідь на сайті Миколаївської міської ради, що давало змогу кожному охочому із ним ознайомитись, а журналістам розповсюдити у засобах масової інформацІЇ, було чорним по білому написано “Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування та умови оплати праці міського голови”! Чи усі присутні 54 депутати голосували за зарплату якогось іншого міського голови? Або якогось іншого Сєнкевича?

Навіть той, хто не зміг прочитати текст даного рішення, міг його почути із вуст заступника мера, яка його повністю зачитувала із трибуни. Невже київські правоохоронці вважають усіх присутніх на тій сесії настільки глухими і сліпими, що ті не в змозі розібратись, за що вони голосують? До того ж, читаючи останню процитовану мною витримку, в мене взагалі виникло враження, що призначення міському голові зарплати взагалі було неправомірне та є проявом корупції.

Невже для когось новина, що мери міст отримують заробітну платню? До речі, про заробітну плату, отримувати я її почав лише з 1 грудня, тобто цілий тиждень моєї роботи був неоплачений та не премійований. Цікаво, чому ніхто на це не звернув увагу? З огляду на високу зацікавленість до моєї першої зарплати, мною було прийняте рішення відмовитись від неї, а дані кошти віддати на соцсферу. Сподіваюся, що суд буде чесним та неупередженим, і дана справа не стане курйозним прецедентом у судовій системі.

Цікаво, а як там справи по Миколаївводоканал і мілліонним розтратам попереднього керівництва, факти яких ми передали до правоохоронних органів…

Похожие новости

Жуткая автокатастрофа в Запорожье: три человека сгорели заживо
В Бразилии вратарь забил с игры после неудачного штрафного

Суббота, 19.09.2020

Закругление верхнее-левое

09:08Украинский врач рассказал, почему COVID-19 бывает без температуры

08:53Троих николаевцев, которые сжигали листву, привлекут к ответственности

08:37Предприимчивый главный агроном «Cтепового» продал на сторону урожай предприятия

08:10Медики назвали дешевый продукт, который избавит от бессонницы

 18.09

23:35Начат ремонт дороги на улице Потемкинской

23:30МБК «Николаев» крупно проиграл на старте турнира в «Надежде»

20:15Любопытные факты о сентябре, которых вы могли не знать

19:54Википедия изменила написание Киева

19:05Самые странные законы стран Европы, в которые сложно поверить

18:40Пять бытовых лайфхаков, которые упростят вашу жизнь

18:14Врачи рассказали о страшном вреде дефицита магния

17:45Буйного николаевца, который разгромил чужую квартиру, взяли под домашний арест

17:25Николаевская учительница физкультуры попала в шорт-лист международного конкурса

17:03На Николаевщине полыхали «Бугские хутора»

16:41В Первомайске за кражу бюджетных денег при строительстве спортплощадки ответят трое

16:25Четырех жителей Одесской области, которые разбойничали на Николаевщине, взяли под стражу

16:12Николаевская полиция оставила браконьера без карасей

16:06В Первомайском районе нашли 52 снаряда

15:21В Терновке начато строительство дренажного коллектора

15:03Как понять, что у специй истек срок годности

14:46МФК «Николаев» получил соперника в кубке Украины

14:01Три неожиданных признака того, что ваша печень полная токсинов

13:38Владислав Чайка: «Верю, что Николаев обретет новые жизненные силы, второе дыхание»

13:21В Николаеве за неделю родились 90 малышей

13:12В Первомайске тушили дачу в «Черемшине»

12:43На местных выборах более тысячи жителей Николаевщины проголосуют в других регионах

12:31Около Вознесенска на городской свалке выгорел почти гектар

12:21В Украине запретят полиэтиленовые пакеты

11:55Побит «вечный» рекорд Бубки

11:35Около Николаева опять горела мусорная свалка

11:16В Николаеве откроется фотовыставка о врачах

11:09В Украине разрешили электронную торговлю медикаментами

10:43В Николаеве еще 43 человека заразились коронавирусом

10:38Степанов объяснил, как будут работать школы при жестком карантине

10:23На Николаевщине браконьеры спилили 68 акаций и сосен

10:05Полуфинал николаевской «Лиги юмора» выиграли «Nikstreet boys»

10:04Ученые выяснили, что находится за пределами Вселенной

09:39В Николаевском зоопарке у Мурки и Гаи родился четвертый зубренок

09:34В заповеднике на Николаевщине от огня спасали бизонов

08:49Врач назвал болезни, которые грозят трудоголикам

08:27В Очакове открыли спасательную станцию

08:12В честь какого голливудского актера чаще всего называют детей

 17.09

22:29Пять удивительных преимуществ спаржи для здоровья

20:01Врачи рассказали, чем опасно закрытие школ для детей

19:36Ученые назвали песни, под которые опасно водить автомобиль

19:11Пять витаминов, недостаток которых мешает заснуть

18:51В Украине в новых водительских правах укажут о согласии на посмертное донорство

18:29Врач назвала главные ошибки в лечении насморка

18:08Страны, где можно приобрести гражданство за деньги

17:45Астрономы обнаружили феномен, который перевернет представление о Вселенной

17:37Николаевский губернатор рассказал о своей борьбе с коронавирусом

17:23Звезды начали бойкот Instagram и Facebook

16:57В Николаеве на борьбу с коронавирусом направят еще 12,5 миллиона гривен

16:41В Николаеве полицейские взялись за баллончики с краской

16:18У николаевцев в мобильном кабинете проверят слух

15:51В Витовском районе к наркоплантаторам нагрянул спецназ

15:31В Николаеве камера зафиксировала автолихача который гнал со скоростью 129 км/ч

15:10Доказано: плохое настроение приносит пользу здоровью

14:48В школах Николаева уже болеют коронавирусом более 60 учеников и учителей

14:31На Николаевщине второй раз за месяц полыхает заповедник

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Анонсы и реклама


Жуткая автокатастрофа в Запорожье: три человека сгорели заживо
В Бразилии вратарь забил с игры после неудачного штрафного