ЯК ПОДОЛАТИ БЕЗРОБІТТЯ

28.09.17 18:35Сколько просмотров этой статьи585Сколько комментариев этой статьи0

За даними Державної служби занятості за дев’ять місяців поточного року кількість безробітних в Україні скоротилась на 12%, у порівнянні аналогічним періодом минулого року.

Проте загальне безробіття залишається дуже високим і сягає 9%. За цим показником Україна входить до п'ятірки найгірших країн у Європі.

Така статистика є досить неоднозначною. З одного боку, вона позитивна, з іншого боку, робочих місць в Україні не створюють і це дуже сумно. Що ж робити, щоб їх було більше, з цим питанням НВ Бізнес звернувся до провідних спеціалістів.

Олег Макаров, партнер компанії Василь Кісіль і партнери

"Безумовно, створення робочих місць – це один з чинників соціально-економічного розвитку країни і соціально-економічного розвитку регіону. Але коли ми говоримо про створення нових робочих місць, ми повинні розуміти, що ми говоримо про створення будь-яких робочих місць чи про створення кваліфікованих робочих місць. Створення робочих місць тільки в урбанізованих містах чи створення робочих місць у різних регіонах, в тому числі у регіонах, де на сьогоднішній день зупинилось виробництво, а сільське господарство не приносить такий дохід, який могло би приносити у більш сприятливих для цього кліматичних зонах. На мій погляд, створення робочих місць може виконати функцію як боротьби з бідністю, так і питання зменшення витрат на виплати по безробіттю, так і питання залучення капіталу. Тобто наявність кваліфікованої робочої сили, наявність недорогої кваліфікованої робочої сили може бути чинником для притоку інвестицій в країну. І саме держава може регулювати питання шляхом зміни і вдосконалення трудового законодавства, податкового законодавства."

Олександр Почкун, керуючий партнер Baker Tilly Ukraine

"Для того, щоб з'являлось більше кваліфікованих робочих місць, треба змінювати систему освіти. Тому що на сьогодні велика проблема саме з кваліфікованим персоналом. На сьогодні на ринку праці є дефіцит кваліфікованих робітників. У нас, на жаль, багато людей виїжджають за кордон не тільки з вищою освітою, високою кваліфікацією, а й з робітничих професій. На жаль, на сьогодні вища освіта неякісна і вона є наддоступною. Тому у нас працівники робітничих спеціальностей на сьогодні – це люди з формальною вищою освітою. Тому за формальними ознаками це люди кваліфіковані. Якщо подивитися за реальними ознаками їх працездатності, то вони не кваліфіковані. У нас є певний нонсенс на ринку праці у зв'язку з цим. Для того, щоб робочі місця створювались, необхідно стимулювати розвиток бізнесу і підприємництва. Тому що це джерело створення цих робочих місць. Ми досить часто говоримо про інновації, ми говоримо про висококваліфіковані робочі місця. Я вважаю, що будь-які робочі місця повинні створюватись. На сьогодні в Україні один з найнижчих рівнів оплати праці. Це пов'язано з економічним середовищем, яке є в країні, з низькою конкуренцією за трудові ресурси. Тому що коли буде зростати конкуренція за трудові ресурси, буде зростати заробітна плата. І третій чинник – це слабкий розвиток економіки і недостатні умови для створення і виникнення нових бізнесів, які зможуть створювати ці робочі місця.", пише Zrada.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Вторник, 26.03.2019

Закругление верхнее-левое

20:42Горожан приглашают возложить цветы по случаю 75-й годовщины осовобождения Николаева от фашистских захватчиков

20:07Украина бьет рекорды по экспорту курятины

20:03В Николаеве уже создано 665 ОСМД

14:14В Николаевском зоопарке отпразднуют Всемирный день птиц

13:42Сидячий образ жизни убивает каждого десятого - ученые

11:18«Укроборонпром» начинает производство автоматических пушек

11:01Китай заказал у Airbus 300 самолетов на 30 млрд долларов

10:57Вступил в силу закон о признании воинов УПА участниками боевых действий

10:53Каждый четвертый француз пьет слишком много алкоголя

10:47Народный календарь 26 марта

09:35На Одещині зацвіли абрикоси

09:30Прикарпаття повертається до вирощування винограду

09:27В Украине введут новые строительные нормы

09:18Сутки на Донбассе: семь обстрелов, двое раненых

08:00Погода в Украине 26 марта

 25.03

21:00Известный николаевец признан самым стильным спортсменом страны

18:26На Украину надвигается сильнейшая магнитная буря

18:17С 1 мая 2019 в Украине вступят в силу новые правила техосмотра

18:10В Украине за выходные резко подорожал автогаз

14:45Украинцы попали в число лучших снайперов на Кубке мира

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама