В Николаевском "Центре защиты животных" ввели карантин

05.11.17 21:49Сколько просмотров этой статьи664Сколько комментариев этой статьи0

У Миколаївській міській раді під головуванням заступника Миколаївського міського голови Юрія Степанця відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, під час якого було розглянуто питання щодо виявлення випадків захворювання собак на чуму м’ясоїдних на комунальному підприємстві “Центр захисту тварин”

За словами начальника Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини Віктора Яськова, на виконання вимог наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області та в зв’язку зі зверненням директора КП ММР “Центр захисту тварин” від 31 жовтня поточного року щодо встановлення на територіїї пункту стерилізації та утримання тварин по вул. Водопійна, 36 випадків захворювання собак на чуму було проведено відповідне епізоотичне обстеження щодо виконання заходів безпеки на КП.

В результаті було зазначено, що в пункті стерилізації діє пропускна система, яка запобігає вільному проникненню на територію сторонніх осіб та бродячих тварин. При в’їзді відсутній постійно діючий дезинфекційний бар’єр, а перед входом відсутній дезкилимок. Крім того, персонал не в повному обсязі забезпечено спеціальним одягом. При цьому, місця утримення тварин оснащені таким чином, що забезпечують необхідний простір, температурний режим, природне освітлення та вентиляцію.

На момент обстеження, на утриманні в КП “Центр захисту тварин” знаходилось 159 особин, з них 24 особини мали клінічні ознаки захворювання м’ясоїдних, 2 тварини мають клінічні судоми. З пояснень головного ветеринарного лікаря підприємства, з початку захворювання від хвороби загинуло 4 собаки,ще три собаки загинули від хвороб не інфекційної етіології.

Однак, як підкреслила депутат Миколаївської міської ради Лариса Веселовська, на даний момент немає офіційно проведеної експертизи, яка б констатувала, що дані особини померли саме від чуми м’ясоїдних, крім того відсутнє офіціне підтвердження хвороби від представників незалежних ветеринарних організацій.

Коментуючи ситуацію, що склалася на підприємстві депутат Миколаївської міської ради В’ячеслав Апанасенко підкреслив, що санітарні вимоги на підприємстві не можуть бути дотримані у повному обсязі через те, що будівля центру побудована з порушенням ДБН.

— Неправильно витримані нахили водопровідних мереж, через що каналізаційні стоки взимку замерзають та створюють багато проблем. Тому, аби у майбутньому запобігти поширенням хвороб тварин передусім треба проводити ремонт та виправляти цю ситуацію, — зазначив В’ячеслав Апанасенко.

У підсумку було вирішено що на комунальному підприємстві КП «Центр захисту тварин» буде введено карантин, заборонять вивозити, а також ввозити на підприємство собак не менше, ніж через 45 днів після зняття карантину.

Також було прийнято рішення звернутися до Поліції щодо розгляду можливості аренди територіїї у мкрн Широка Балка, для того аби створити там тимчасовий пункт перетримки безпритульних собак на час карантину, також звернутися до керівництва ДП “Зоря-Машпроект” щодо аренди вольєрів для розміщення в них здорових собак, встановити спеціальні дізінфекціонние бар’єри на комунальному підприємстві, провести щеплення собак, а також трупи померлих тварин спалювати на території КП.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Среда, 16.01.2019

Закругление верхнее-левое

13:58В Николаевской области оштрафовали депутата, не сообщившего о своих доходах

13:50В Киеве иностранец опоздал на самолет и выпрыгнул с 14 этажа

11:29Николаевцы со всей Украиной на рождественские праздники спели колядку «Нова радiсть стала»

09:48Украина лидирует в рейтинге смертности из-за неправильного питания

09:46Сутки на Донбассе: пять обстрелов, ранен военный

09:44Украину накроет сильная магнитная буря

 15.01

22:08В США трое детей замерзли насмерть, забравшись в холодильник

19:14В Украине отменили льготный тариф на электроэнергию

18:32За год украинцы купили валюты на $11 миллиардов

18:27Украине началась регистрация учителей на аттестацию

13:04Украинцы снова могут возвращать билеты через интернет

12:54В Корее разработали специальный тренажер для котов

11:40Странное существо у берегов Филиппин перепутали с пластиковым мусором

11:34"Нибулон" строит самое длинное судно в истории завода

11:32Николаевская область в 1,5 раза увеличила экспорт товаров в страны Евросоюза

11:29Жидкий шоколад затопил трассу в Аризоне

10:19Курс валют 15 января

10:03Прогноз погоды в Украине на сегодня

09:59Где сегодня в Николаеве не будет света: найдите свой адрес

08:55В Кабмине допускают поднятие цены на газ

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама