Свято творчості відомої письменниці відбувся у Миколаєві

23.11.19 09:24Сколько просмотров этой статьи2305Сколько комментариев этой статьи0

У Миколаєві відбулося свято творчості відомої письменниці Віри Марущак, організоване спілкою письменників та Центральною міською бібліотекою ім. Кропивницького.

Про це повідомляє "Николаевские известия".

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко привітала письменницю, поетесу, лауреата премії ім. Миколи Аркаса,члена Національної спілки письменників України та члена Національної спілки журналістів України й просто неймовірної краси жінку Віру Іванівну Марущак з 70-річчям!

Вікторія Москаленко відмітила, що познайомилась з творчістю Віри Іванівни ще будучи школяркою. Тоді мама Вікторії Вікторівни розповіла їй про талановиту письменницю. А нагода познайомитись особисто випала вже пізніше, коли Вікторія Москаленко вже стала головою Миколаївської обласної ради. Вікторія Вікторівна подякувала Вірі Марущак за її творчість, яка надихає та робить щасливішими всіх, хто читає книги Віри Іванівни. А для маленької доньки Вікторії Москаленко Віра Іванівна написала розповідь «Звабливе море», яку маленька Софійка з радісию слухає перед сном! Голова Миколаївської обласної ради нагородила Віру Марущак найвищою нагородою Миколаївської обласної ради — «За заслуги перед Миколаївщиною» I ступеню.

Віру Іванівну Марущак (Рожкова) народилася в 1949 році в районному центрі Арбузинка Миколаївської області. Там же закінчила Арбузинську середню школу № 2. Росла в робітничій сім’ї. Переїхавши до Миколаєва,з 1973 по 1979 р. працювала в молодіжній газеті «Ленінське плем’я», у 1976 році закінчила з відзнакою бібліотечний факультет Миколаївського вищого училища культури, а 1982 року факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. З 1981 року Член Національної спілки журналістів України.

З 1979 по 2007 рік працювала на радіостудії «Чорноморець» Чорноморського суднобудівного заводу, а з 2007 року — в обласній бібліотеці для юнацтва. З 2002 р. викладає основи журналістики в Першій українській гімназії імені Миколи Аркаса. Є членом президії обласного відділення товариства «Україна-світ», яке здійснює зв’язки з українцями, що живуть за її межами.

Викладаючи основи журналістики в Першій українській гімназії імені М.Аркаса, Віра Іванівна Марущак розробила навчальну програму спецкурсу для учнів 8-11 класів, яка надрукована у всеукраїнській газеті «Шкільний світ» (№ 9, 2009 рік). Крім того, у видавництві «Мандрівник» у 2009 р. вийшов посібник «Школа журналіста», який написано відповідно до цієї програми. Посібнику і програмі надано гриф Міністерства науки і освіти України.

Віра Іванівна протягом своєї творчої та трудової діяльності нагороджена обласною культурологічною премією імені М. Аркаса (2002), за вагомий особистий внесок у розвиток співпраці України із закордонним українством нагороджена почесною відзнакою «За єднання українців у Світі» (2011), в 2011 році отримала обласну премію, як кращий працівник галузі культури Миколаївської області в номінації «За вагомий внесок у розвиток літератури».

Неодноразово нагороджена грамотами управління культури Миколаївської облдержадміністріції, Миколаївської обласної ради, Української та обласної бібліотечної асоціації, є лауреатом Міжнародного конкурсу культури і мистецтв “Слов’янські традиції” (2012).Відзначена Дипломом «Золоте перо».

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Воскресенье, 08.12.2019

Закругление верхнее-левое

20:53На Банковой собирается митинг, ставят палатки

19:44В Николаевской баскетбольной лиге битву лидеров выиграл «Легион» с Ревзиным и Тонченко

19:03График Зеленского на саммите «нормандской четверки»

18:54Народный календарь: Клим Холодный

18:48МВФ раздумывает, давать ли кредит Украине

18:37В здоровом теле - здоровый дух: почему так важно пить много воды

18:26Футболисты МФК "Николаев" больше не фигуранты уголовного производства

18:14Обнародован отчет суда по иску Украины против РФ

17:59Джонсон хочет сделать три категории рабочих виз в Британии

17:47У Миколаєві відкрили цикл виставок «Легенди Миколаєва»

17:34Украина может получить макрофинансовую помощь от ЕС

17:21В Николаеве пьяный водитель избил полицейского

16:54Нацбанк в два раза увеличил покупку валюты

16:26В сгоревшем колледже в Одессе последнюю проверку противопожарной безопасности провели пять лет назад

16:06Очаковскую трассу латают холодным асфальтобетоном

15:20В Украине заработала новая таможня

14:20Почти 74 тысячи украинских учителей получат доплаты в 2020 году

14:10Эксперты рассказали, как правильно выбирать мандарины

13:43Умер режиссер, фильм которого номинировался на «Оскар»

13:25Озвучена позиция Зеленского на встрече «нормандской четверки»

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама