Європа створює відкритий "хмарний" простір для науки та досліджень

22.01.20 20:02Сколько просмотров этой статьи1231Сколько комментариев этой статьи0

Одним із головних напрямків інноваційного розвитку європейської економіки, поряд із впровадженням безвуглецевих технологій, є трансформація цифрової сфери, яка вже розглядається як самодостатній економічний ресурс.

Про це під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Укрінформ.

"Ми вже розпочали рух до створення ефективної цифрової економіки. Зараз оцінюємо можливості, які виходять з опрацювання даних, як поновлювальний ресурс, на кшталт вітрової або сонячної енергії. Кожні 18 місяців ми подвоюємо обсяг даних, що виробляємо. Це промислові й комерційні дані, 85% з яких ми ніколи не використовували, що не є раціональним. У таких базах даних приховані скарби та нові відкриті можливості для бізнесу і суспільства", - наголосила президент Єврокомісії.

Однією з складових цифрової економіки, за її словами, мають стати пакети неперсоніфікованих даних, які виходять від держав, бізнесу та інших корпоративних партнерів. Європа буде регульовано й поступово відкривати такі дані як самодостатній ресурс для інновацій та для пошуку нових ринкових рішень.

"Наші вчені вже розпочали таку роботу. Ми створюємо відкриту "хмарну" наукову базу, яка буде надійним простором для дослідників, щоб зберігати власні дані і отримувати доступ до даних з інших дисциплін. Це буде європейська хмара відкритої науки, і ми будемо першими у світі, хто це зробить", - сказала фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що з розвитком такої спільної платформи та розробки чітких правил її використання доступ до неї буде відкритим для ширшого громадського сектору і бізнесу, а також – для міжнародних партнерів, які зможуть скористатися досягненнями європейської науки.

"Ще основою нашої цифрової стратегії є захист персональних даних. ...У межах регуляторних правил загального захисту даних ми встановили стандарти щодо поводження з персональною інформацією для усього світу", - повідомила президент Єврокомісії.

Вона зауважила, що такі ж регуляторні рамки мають бути встановлені для розвитку та використання штучного інтелекту, в межах яких буде достатньо простору для прогресу і досліджень, і водночас буде чітко дотриманий принцип захисту приватності особистості, її прав та безпеки. Такі правила, за словами фон дер Ляєн, розповсюджуватимуться також на міжнародні компанії з розробки технологій штучного інтелекту, які матимуть бажання працювати на європейському ринку та з європейськими компаніями у цій галузі.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Воскресенье, 16.02.2020

Закругление верхнее-левое

21:40Украинка Цуренко проиграла в финале теннисного турнира в Египте

21:15В Украине проверят вузы

20:57Украина подпишет земельное соглашение с ЕС

20:28Какие продукты питания подделывают в Украине чаще всего

20:10Ноутбуки с жесткими дисками снимут с продажи

19:54СБУ разоблачила растрату госсредств "Укрзализныци"

19:36В центре Николаева маршрутка врезалась в «Мазду»

19:16«Николаевводоканал» сообщил горожанам, что нельзя сбрасывать в канализацию

18:59Николаевцы блокировали фурам проезд в морпорт

18:42Польша разрабатывает новую миграционную политику

18:23«Нико-Баскет» одержал двадцатую победу в высшей лиге

18:02Названы зарплаты у европейцев

17:44В Украине изменятся правила пересечения границы с Россией

17:24В Николаеве начали расширять будку на улице Декабристов

16:47Украинские рыбаки признали браконьерство - ФСБ

16:29В ВР рассказали, когда ждать страховую медицину

16:12Десять способов, как обмануть голод

15:52Семь рецептов, как не пьянеть

15:35Николаевцы Путря и Рыжов выиграли этап кубка Украины по шоссейным гонкам

15:20Николаевская рапиристка Ерофеенко - призер этапа кука Европы в Румынии

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама