Ексміністерка освіти поділилась думками щодо навчання у школі з раннього віку та 12-річної системи освіти
28.11.20 09:18 | ![]() | 947 |
-Навчання з п'яти років у школі – це вкрадений рік у дитсадочка, – Лілія Гриневич.
-Чимало батьків проти 12-річної системи освіти, бо гадають, що діти сидітимуть в такій самій школі, яка існує й зараз. Однак Нова українська школа кардинально змінює підходи до навчання загалом й основна її мета – це набуття учнями компетентностей, необхідних для їхнього життя, особистісної й професійної реалізації,- вважає ексміністерка освіти Лілія Гриневич.
-А це не лише знання, у й уміння їх застосовувати для розв'язання практичних проблем, м’які навички, які зараз не формуються в школі, а потрібні для успішної самореалізації. Це соціальна, громадянська, екологічна, культурна компетентності, які до сьогодні не є предметом базового стандарту середньої освіти. А для того, щоб сформувати такі компетентності, потрібні інші методики й більше навчального часу, – розповіла пані Гриневич під час онлайн-дискусії з освітянами на тему 12-річної освіти.
-Якщо ми йдемо до нового результату – профілю випускника Нової української школи, нам потрібен відповідний навчальний час і вікова готовність забезпечити такий результат,- переконана проректорка КНУ ім. Бориса Грінченка.
Лілія Гриневич вважає, що розмова про початок навчання з 5 років має на меті припинити розмови про навчання у 18 років і при цьому показати, що в нас є 12-річна освіта.