Чи треба пропивати курс антибіотиків до кінця?

30.07.17 18:16Сколько просмотров этой статьи653Сколько комментариев этой статьи0

Британські науковці поставили під сумнів одну із догм лікарської практики: про те, що курс антибіотиків треба пропивати до кінця, повідомляє ВВС.

Натомість терапевти не настільки категоричні і поки пропонують людям не міняти звичок за результатами одного дослідження, а приймати рішення, порадившись із лікарем. Нове дослідження опубліковане в медичному виданні British Medical Journal (BMJ).

Його уклали 10 провідних британських фахівців із антибіотиків. За словами науковців, немає доказів того, що раннє припинення прийому препарату сприяє стійкості мікробів до антибіотиків.

"Історично так склалося, що вважалося небезпечним достроково переривати курс антибіотиків, а про ризик передозування турбувалися менше", - пояснює автор дослідження, професор Медичної школи Брайтона і Сассекса Мартін Льюеллін.

Короткі курси прийому цих препаратів - тривалістю три-п'ять днів - можуть давати цілком ефективний результат, кажуть науковці. Утім, Льюеллін застерігає: є хвороби, за яких необхідний тривалий курс, зокрема туберкульоз і СНІД.

Автори дослідження радять лікарям ретельніше та індивідуально підходити до призначення антибіотиків пацієнтам, детально розбираючи кожен конкретний випадок. За даними науковців, лікарні вже почали переглядати щоденну потребу пацієнтів у препаратах, і скорочені курси прийому антибіотиків поступово дедалі популярнішими. При цьому дослідники підкреслюють, що всі ці дані потребують додаткових перевірок і досліджень.

Поки нічого не змінилося

Британські терапевти кажуть, що поки медична практика не змінилася: як і раніше, пацієнтам рекомендують завершувати розпочатий курс. За словами Хелен Стокс-Лемпард, професора Королівського коледжу лікарів загальної практики, за всієї важливості нових висновків не варто говорити про серйозні зміни в медичній практиці на підставі лише одного дослідження.

"Ми стурбовані поведінкою пацієнтів, які перестають приймати ліки посеред курсу лікування, бо почуваються краще. Зникнення симптомів не завжди означає, що інфекція повністю знищена", - каже вона.

За словами представника Королівського фармацевтичного співтовариства Кірена Хенда, висновки експертів можуть ініціювати наукову дискусію в Британії щодо тривалості курсу антибіотиків.

"Ідеальним сценарієм на майбутнє було би приписування певної тривалості лікування залежно від конкретної інфекції, коли кожна доза виписана на основі клінічних тестів", - каже Хенд. Медична організація Public Health England також радить пацієнтам дотримуватися порад лікарів.

Приймайте достатні дози

Про небезпеку дострокового переривання курсу прийому антибіотиків 70 років тому попереджав британський бактеріолог Александр Флемінг, який відкрив перший антибіотик пеніцилін. Він казав, що пацієнти, які приймають знижені дози ліків, можуть стати переносниками небезпечних інфекцій. "Якщо ви приймаєте пеніцилін, то приймайте достатні дози", - сказав Флемінг у своїй Нобелівській промові у 1945 році.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Дата следующего розыгрыша: 26.08.2017

Среда, 23.08.2017

Закругление верхнее-левое

08:58Глава Николаевской ОГА заявил о присутствии судов РФ в украинском порту

08:41На николаевском курорте мужчина из ревности задушил возлюбленную

08:26Прогноз погоды на 23 августа

08:12Сутки в АТО: четверо ранены в результате обстрелов

08:02Курс валют на 23 августа

 22.08

21:05В Индии суд лишил мусульман права мгновенно разводиться с женами

20:48В центре Николаева пытались убить мужчину и украли у него 500 тысяч гривен

20:34Почему Крым российский на картах Google

20:23В Киеве автобус въехал в остановку, водитель бежал

20:07Порошенко на Луганщине встретился с миссией ОБСЕ

19:46Мер Миколаєва Олександр Сенкевич не вірить у відродження кораблебудування у місті

19:35Эксперты развеяли распространенный миф о курении

19:20Жителям одного из николаевских общежитий вручили ордера на 50 квартир

19:05Николаевский «рейнджер» террористической "ДНР" заочно осужден к восьми годам тюрьмы

18:51Находка для вегетарианца: диетологи объяснили, каким продуктом заменить мясо

18:40На украинских рынках в этом году ожидается дешевая картошка

18:20Главреду Страны Гужве продлили арест

17:57Николаев получил еще 2,835 миллиона гривен по программе «Доступные лекарства»

17:39Из-за России в Мариуполь не зайдет 25% судов

16:28В Украине к охране порядка на День Независимости привлекут около 15 тысяч правоохранителей

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Дата следующего розыгрыша: 26.08.2017

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама