Подолати застуду допоможе стрес - лікар розповів, чому цей фактор швидко позбавляє кашлю та нежитю

29.09.17 17:10Сколько просмотров этой статьи296Сколько комментариев этой статьи0

Науковцi дослiдили, що в певнiй ситуацiї стреси не вкорочують, як вважалось, а подовжують наше життя.

Такої думки, зокрема, науковцi Калiфорнiйського унiверситету, якi пiд час експериментiв з'ясували, як психологiчний стрес оздоровлює шкiру людини. Без жодних iн'єкцiй пацiєнтам вдалося позбутися таких проблем, як екзема, алергiчний дерматит тощо. Вченi це пов'язують зi стероїдними гормонами, якi наднирковi залози виробляють у вiдповiдь на стрес. Цi гормони забезпечують протизапальний ефект, пише Добрий лікар.

Чимало наукових дослiджень i ранiше довели те, що стреси навiть подовжують життя. Щоправда, вченi дiлять стреси на добрi й поганi. А в чому, власне, рiзниця?

-Йдеться про так званi короткотривалi стреси, -- пояснив доктор медичних наук, завiдувач лабораторiї Iнституту геронтологiї АМН України Олександр Вайсерман. -- Як правило, це сильне емоцiйне потрясiння, що ми переживаємо одномоментно.

Хвороба когось iз рiдних чи близьких, якась трагедiя в родинi мобiлiзують людину, пiдвищують її увагу й концентрацiю. Можливо, ви зауважували, що у станi такого стресу ви геть забували про нездужання, яка турбувало вас уже кiлька днiв. У деяких людей в станi стресу швидше загоюються рани, зникають кашель, нежить. Особливо ж кориснi стреси, пов'язанi з приємними, радiсними подiями. Це так званi еустреси, як ми переживаємо щоразу, коли беремо участь, наприклад, у команднiй спортивнiй грi.

-Отже, на негативний i позитивний стрес органiзм реагує однаково?

-негативному можуть зашкалювати. Пiд впливом "поганого" стресу людину морозить, у неї з'являється холодний пiт, а при "доброму" стресi ми вiдчуваємо тепло в тiлi. Проте з позицiї фiзiологiї обидва стани кориснi для здоров'я. Доведено, що навiть клiтини, якi вiдповiдають за iмунний захист, у момент еустресiв працюють з посиленою енергiєю.

-Чи не з цим пов'язане пiдсвiдоме тяжiння деяких людей до стресiв? Багато хто навмисне створює собi стресовi ситуацiї: наприклад, розганяє авто до нечуваної швидкостi чи регулярно влаштовує "мозковий штурм" спiвробiтникам...

-Справдi, у певної категорiї людей розвивається щось на кшталт адреналiнової залежностi. Вони люблять цей стан, коли органiзм посилено видiляє адреналiн (також гормон стресу). Утiм важливо знати мiру навiть iз позитивними стресами -- надто велика їх концентрацiя може дати протилежний бажаному ефект.

-Чи правда, що стреси не вкорочують життя, а навпаки -- подовжують?

-З огляду на те, що стреси мобiлiзують захиснi сили, сприяють оздоровленню органiзму -- так. Характерний приклад -- нашi дiди i бабусi, якi попри голод, вiйни тощо демонструють диво довголiття. З iншого боку, постiйний викид стресових гормонiв виснажує органiзм. I що довше триває стрес, то гiрше. Багато що залежить i вiд психологiчного сприйняття стресової ситуацiї людиною. Наприклад, старшi люди особливо хворобливо реагують на рiзкi перемiни в життi. Дiти особливо глибоко переживають крах своїх уявлень про свiт. Чоловiки, як доведено, найболiснiше реагують на зраду, на втрату роботи, а для жiнок найгiрше -- втрата дiтей, краси i страх самотностi.

У кожному разi треба вчитися правильно реагувати на стреси. Будь-яка активна дiяльнiсть: спорт, вирощування плодiв на дачi -- усе це чудовий протистресовий захист. А ще потрiбно частiше радiти самому процесу життя. Усе це -- чи не найкращий спосiб протистояти тривалим стресам.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Дата следующего розыгрыша: 21.10.2017

Суббота, 21.10.2017

Закругление верхнее-левое

09:44Осторожно: эти продукты сильно старят организм

09:23Рисунок Трампа продали на аукционе за $16 тысяч

08:58В зоне АТО за сутки 24 обстрела, потерь нет – штаб

08:32Прогноз погоды в Украине на неделю: похолодание и дожди

08:15Отказ от роста цен на газ и мальтийский прием: политические итоги недели в Украине

 20.10

21:01Як бідність і промисловість вбивають українців

20:52Отчёт «гуманитариев» Николаевского горсовета

20:38Що їсти, щоб мозок працював краще

20:25В Николаеве драка между студентами закончилась разъяснительной работой

20:13ДТП в Харькове: Главные подробности суда

19:57"Динамо" и "Шахтер" получили солидное пополнение накануне "классико"

19:46Проверка Евровидения-2017 выявила нарушения на полмиллиарда гривен

19:39Парубий озвучил цель медицинской реформы

19:27Авария в Харькове: суд отправил Алену Зайцеву в СИЗО на 60 дней

19:12В Лос-Анджелесе ограбили дом Мэрайи Кэри

18:51В Первомайске дом «заминировал» восьмилетний мальчик

18:38Раскрыта тайна хрустального шара в руке Христа на полотне да Винчи

18:24«Кіно проти корупції». ЧНУ ім. Могили запрошує на фестиваль

18:14Новый отопительный сезон: на «низком» старте

17:58Как провести выходные без денег

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Дата следующего розыгрыша: 21.10.2017

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама