Українські медики занепокоєні новим штамом вірусу грипу, який є підвидом "свинячого"

12.11.17 11:59Сколько просмотров этой статьи502Сколько комментариев этой статьи0

В Україні офіційно повідомили про початок сезону захворювання на грип та гострі респіраторні інфекції. За даними Центру грипу та ГРВІ, найчастіше хворіють діти до 14 років.

Найвищий показник захворювання зареєстровано в Київській області, найменший -- в Одеській, пише в газеті Експрес Олег Назар, директор Центру клінічної імунології.

У цьому епідсезоні в Україні циркулюватимуть три типу вірусу - "Мічиган", "Гонконг" та "Брісбен".

-Цього року ми знову зустрінемося з сумнозвісним гонконзьким грипом, який призвів до летальних випадків минулого епідсезону. Зокрема, рівно рік тому він став причиною смерті 13-річного хлопчика: у дитини була висока температура, яку не могли збити жарознижувальними препаратами. Матір хлопчика тричі викликала "швидку", а коли хлопця доправили до лікарні, він помер у реанімації.

Це підвид пташиного грипу, який через мутацію став заразним для людини. Цього епідсезону Україну також очікує епідемія гонконзького грипу, але, оскільки українці зіткнулися з ним минулого року, він не має бути надто агресивним.

А от занепокоєння викликає штам вірусу грипу А/Мічиган - новий для українців. Цей грип характерний швидким та важчим перебігом, спричиняє більше ускладнень. Він належить до типу А (H1N1), тобто є підвидом "свинячого грипу". Виникає побоювання, що саме "мічиганський грип" спричинить епідемію в Україні.

Щодо грипу типу В, то зазвичай він епідемій не викликає і минає у легшій формі. Зазвичай симптоми грипу з'являються раптово. Найчастіше - різке підвищення температури тіла (більше як 38 градусів), біль голови, біль у м'язах, біль у горлі, кашель, нежить.

Якщо стан погіршується, не зволікайте з госпіталізацією - викликайте "швидку", якщо людині стало важко дихати, температура не спадає впродовж довгого часу, з'явилась надмірна сонливість чи збудження, показники артеріального тиску нижчі від норми. Ці симптоми грипу ігнорувати не можна -- продовжувати лікування вдома дуже небезпечно.

Як захиститися від грипу? Способом специфічної профілактики є щеплення, яке варто робити вже зараз - імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Щодо неспецифічної профілактики, то вона передбачає вживання вітамінів, імуностимуляторів, раціон з високим вмістом білка (саме з амінокислот білків виробляються імуноглобуліни, які борються з вірусом), свіжих овочів та фруктів (особливо цитрусових). Намагайтеся рідше користуватися громадським транспортом, адже ризик заразитися в обмеженому просторі з великою кількістю людей - найвищий.

До речі, багато хто вважає: якщо перехворів на грип минулого року - не захворієш цього. Це не завжди так. Скажімо, якщо це був важкий грип, він справді може утворити імунітет на 15-10 років чи навіть пожиттєво, проте лише проти цього підтипу вірусу. А якщо у людини був легкий перебіг, вона може захворіти на той самий вірус і наступного року. Я вже не кажу, що щороку приходять нові типи вірусів, проти яких населення не має імунітету - от як "Мічіган". Тому не слід легковажити.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Пятница, 23.02.2018

Закругление верхнее-левое

21:52Шведы разрабатывают технологию для общения с умершими

21:48Савченко предсказала «большую войну» в Европе

21:22Вятрович: Без изменения закона историческая дискуссия с Польшей прекратится

20:28В Украине растет промышленное производство

20:16Стал известен знаменосец сборной Украины на закрытии Олимпийских игр

20:14Бывший николаевский губернатор Садыков после спецпроверки идет в суд

16:40Шахтер потерял Кривцова на три недели

16:37В Украине задолженность по зарплате выросла на треть

15:41Ученые объяснили, почему пожилым людям надо чаще есть свеклу

15:04Экс-мэр Николаева призывает горожан подписать петицию за отставку губернатора Савченко

14:57Из гражданства Украины вышли 24 тысячи человек

12:14Ученые нашли способ омоложения мозга кровью молодых животных

12:09В Одессе захватили санаторий - СМИ

12:00У Миколаєві визначили місця, де можна буде продавати квіти і сувеніри до свята 8 Березня

11:20За бюджетные деньги в Николаеве преобразят пляж «Чайка» и купят трамплины для прыгунов в воду

11:05Николаевцам выплатят 156 тысяч гривен адресной денежной помощи

09:38Не будите спящую собаку!

09:17Мороз: полиция Николаева нуждается в улучшении технической оснащенности

09:07В Канаде эвакуируют тысячи людей из-за паводка

09:05Где в Николаеве не будет света: найдите свой адрес

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама