Николаевская ОГА снова «утерла нос» местным журналистам, пытающимся размышлять на экономические и социальные темы

18.02.11 12:22Сколько просмотров этой статьи3542

Цього тижня на веб-сайті «НикВести» розміщено статтю І. Поха «Шлёперы» и социальная справедливость», яка, на наш погляд, потребує суттєвих уточнень.

За дорученням голови облдержадміністрації Миколи Круглова начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Хотіна надала пояснення щодо інформації про ріст цін на 0,8 % у сфері охорони здоров’я.

Автор статті Ігор Пох скористався даними експрес-випуску Головного управління статистики у Миколаївській області від 08.02.2011 № 84 щодо індексів споживчих цін по Миколаївської області, який розміщено на сайті Головного управління статистики.

У ході телефонної розмови із заступником начальника відділу головного управління статистики Капустіною Галиною Миколаївною з’ясовано, що наведені в експрес – випуску дані про підвищення цін у сфері охорони здоров’я – це загальнодержавні дані від Держкомстату України. Вираз «подорожчання послуг лікарень на 6,7%» стосується взагалі санаторно–курортних послуг, які не надаються закладами охорони здоров’я.

Відповідно до статті 49 Конституції України в державних і комунальних закладах охорони здоров`я медична допомога надається безкоштовно.

Платні послуги, які надаються в закладах охорони здоров’я Миколаївської області, стосуються лише проведення медичних оглядів, надання косметологічної допомоги, зубного протезування, анонімного обстеження та лікування хворих.

Надання платних послуг і ціноутворення в лікувально-профілактичних державних та комунальних закладах охорони здоров'я регулюються: Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.96 № 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" зі змінами і доповненнями; постановою Кабінету Міністрів від 17 вересня 1996 р. № 1138 „Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров'я та вищих медичних закладах освіти”, відповідно до якого лікувально-профілактичні заклади Миколаївської області надають платні послуги за регульованими тарифами згідно розпоряджень голови облдержадміністрації, які зареєстровані в головному управлінні юстиції.

Надання платних медичних послуг в умовах недостатнього фінансування видатків по утриманню закладів охорони здоров’я є одним із джерел збільшення надходжень, які використовуються на поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладів, діагностики та лікування хворих.

Платні послуги, що надаються населенню області, є додатковими послугами лікувально-профілактичних закладів і здійснюються окремо від основної діяльності закладів.

Разом з цим, згідно з Законом України від 16.09.1997 № 531/97-ВР «Про благодійництво та благодійні організації», бюджетні установи мають право залучати благодійні внески від фізичних та юридичних осіб, які направляються для забезпечення першочергових потреб закладів.

Благодійна діяльність здійснюється на засадах законності, гуманності, гласності, добровільності та спільності інтересів її учасників

На сьогодні серед закладів охорони здоров’я на умовах оренди існують благодійні організації, які залучають благодійні внески від пацієнтів та їх родичів.

Здебільшого ці організації функціонують в міських закладах охорони здоров’я.

Серед 27 обласних закладів охорони здоров’я лише в одному з них – обласній лікарні - на умовах оренди розташований благодійний фонд.

Вказані благодійні організації є самостійними юридичними особами, не підпорядковуються закладам охорони здоров’я та управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації.

Разом з тим, з метою впорядкування залучення благодійної допомоги в заклади охорони здоров’я управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації видано наказ від 01.02.2011 № 51-Л «Про порядок залучення позабюджетних надходжень в заклади охорони здоров’я», яким заборонено медпрацівникам пропонувати оплату пацієнтам внесків в благодійні фонди та зобов’язано активізувати роботу по їх залученню саме через каси закладів, посилити особистий контроль керівників за дотриманням основних засад залучення благодійної допомоги – добровільності, гласності, законності та забезпечення пріоритетності її направлення на покращення діагностики та лікування хворих, придбання медикаментів, продуктів харчування.

На сьогодні в обласній лікарні ситуацію із залученням благодійних внесків виправлено, надання благодійної допомоги здійснюється безпосередньо в касу закладу.

Спеціалістами управління охорони здоров’я здійснено перевірку міського благодійного фонду «Надія», що розташований в міській лікарні № 3. За результатами перевірки рекомендовано управлінню охорони здоров’я виконкому Миколаївської міської ради розглянути доцільність існування фондів у закладах охорони здоров’я м. Миколаєва з метою посилення контролю за використанням позабюджетних коштів.

За дорученням голови облдержадміністрації Миколи Круглова питання щодо роботи благодійних фондів у закладах охорони здоров’я Миколаївської області буде підготоване до розгляду на наступному засіданні колегії облдержадміністрації.

Прес-служба облдержадміністрації

Похожие новости

Комментарии

[14.08 14.29] Периодически и хронически больной
Платят во всех больницах Николаева за операции. Я понимаю, если нет официального финансирования, то почему официально не вывесить все затраты на лекарства, расходные материалы, нужные для операцию, а за работу врачу зарплату платит государство или местный бюджет , я так понимаю. Пора эту стыдливость - пусть к злоупотреблениям прекратить, чтобы больные и врачи находились в прозрачных отношениях. А так власть угнетает и врачей, и больных упрекает во взяточничестве. сплошное лицемерие и византийщина. Сейчас ходят слухи, что в больницы приходят лжебольные и записывают все на диктофоны, что говорят врачи- сколько платить. А потом это передают в прокуратуру. Как быть в такой ситуации врачам- хирургам - не лечить совсем?

[22.02 13.20] стас
а в дубках сплошная коррупция,особенно в онкоурологии. почему никто не проверит это отделение? обречёные больные платят за операцию врачу и столько же заведующему,у которого не одна машина и за деньги больных ездит каждый год в германию отдыхать.

На чемпионат Украины по велоспорту в Николаев приехало более сотни спортсменов со всей страны
Открытый чемпионат Николаевской области по гребле на байдарсках и каноэ

Понедельник, 15.11.2021

Закругление верхнее-левое

14:54Клип украинского режиссера получил награду MTV EMA 2021 (видео)

13:35В Украине по-новому будут начислять налог на авто: кого заставят платить

13:17Мигранты в Беларуси покидают лагерь на границе

13:00В порту Николаева аварийно разлилось растительное масло

12:55Погода на неделю: похолодание и дожди со снегом

12:29«Николаевгаз»: с начала года горожане украли газа на 1 млн гривен

11:48COVID на Николаевщине: 17 смертей за сутки и 844 новых больных

 11.11

12:50Без прививок никуда не пустят, а вечерами нужно сидеть дома. Украинка – о борьбе с COVID-19 в Латвии

12:38Как подтвердить трудовой стаж, если трудовая книжка заполнена неправильно

12:31Более 30 стран откажутся от продаж новых авто на бензине

12:18Леросу объявили подозрение за средний палец Зеленскому

12:10Николаевец в суде требует запретить проверку COVID-сертификатов и выплатить ему миллион

12:05В Ливерпуле представили неизвестную песню Beatles. Ее нашли на чердаке через 50 лет после записи

11:52"Я плакала так, что у меня началась истерика", – Ольга Харлан рассказала об эмоциях после поражения в Токио (видео)

11:01YouTube будет скрывать количество дизлайков под видео для защиты их авторов

10:54Боксер Сергей Деревянченко проведет бой в США

10:42В ВОЗ заявили о новой мировой проблеме. В мире заканчиваются шприцы

10:35В Украине свыше 24,7 тыс. новых случаев COVID-19, умерли 652 человека

10:30С завтрашнего дня полиция будет проводить техосмотр на дорогах

 08.11

16:04Украинцы будут платить за газ по-новому: кубометры отменят, а счетчик обойдется в 25 тыс.

15:56В Украине за бюджетные деньги снимут первый фильм об ЛГБТ

15:48Николаевская полиция будет штрафовать тех, кто игнорирует новую велоразметку на Соборной

15:43В ближайшее время курс гривни продолжит удивлять украинцев: новый прогноз

15:32В Николаеве назвали лауреатов почетного звания «Звезда культуры» 2021 года

13:45Корниенко уходит из руководства партии "Слуга народа"

13:30Газпром увеличил транзит через Украину

13:19Протесты антивакцинаторов добрались до Николаева

11:21Ольга Горбачева завершила карьеру певицы и сменила имя

11:05В объединение Разумкова войдут 21 "слуга" и два "батькивщиновца"

08:30Невакцинированные учителя с понедельника будут отстранены – Ляшко

08:00В Украину движется арктический холод: названа дата резкого похолодания

07:39Украина остается 2-й в мире по смертности от covid

 06.11

11:13В Украине на новогодние праздники горнолыжные курорты будут работать лишь для COVID -вакцинованих

10:59Скифские сокровища Украины. Почему грабят курганы

10:47В США призывают отправить корабли в Черное море

10:42В Украине более 25 тысяч новых случаев COVID-19 за сутки, умерли 793 человека

10:34В аварии в Николаевской области пострадали пятеро детей, двое из них погибли

 31.10

14:44Какие продукты подорожают и подешевеют в ноябре: эксперты удивили прогнозом

10:00Украина - вторая в мире по COVID-смертности

09:54Хеллоуин 2021: как появился праздник, что означает, почему нужно вырезать тыкву

09:45Вчера в Николаеве трижды горели жилые дома

 30.10

17:48Власти Николаева не планируют продлевать осенние каникулы

17:10Польша заявила о "дискриминации" поляков в Украине

16:20На Николаевщине 98% педагогов получили COVID-вакцины

16:09За неделю бензин на АЗС подорожал на 70-75 коп/л

16:02Ольга Харлан снялась в романтической фотосессии со своим парнем

11:43Разведка США рассказала, откуда взялся коронавирус

11:34Ночью в Николаевской области сгорели 5 тонн сена

11:23На Донбассе за сутки ранены пять военных

 29.10

21:20Украина переходит в "красную" зону: что будет с гривней, рынком труда и бизнесом

14:45Зимнее время. Для чего и когда Украина переводит часы

13:28Минздрав назвал противопоказания к COVID-вакцинации

12:01Взрыв на АЗС в Харькове: огонь не могут потушить вторые сутки (видео)

11:38В Украине вводятся новые дорожные знаки

11:28С 1 ноября в Николаеве начнут подавать тепло в жилые дома

11:23Россия прекращает поставки энергетического угля в Украину

11:10В Николаевской области на пожаре погиб мужчина

10:16Николаевский академический художественный русский драматический театр включен в список объектов "Большой реставрации"

10:02Разумков намерен создать новую политическую силу

09:57Facebook поломался: переименование компании закончилось глобальным сбоем

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Анонсы и реклама


На чемпионат Украины по велоспорту в Николаев приехало более сотни спортсменов со всей страны
Открытый чемпионат Николаевской области по гребле на байдарсках и каноэ