Почему газовая подачка от Яценюка окажется пшиком

01.10.15 13:24Сколько просмотров этой статьи1154Сколько комментариев этой статьи0

Прем’єр-міністр вирішив погратися з українцями у популізм. Уряд вводить соціальну норму у 200 кубів газу за ціною 3600 грн для всіх. Невже Арсеній Петрович таким чином хоче повернути народну любов до себе?

Очільник українського уряду діє за правилом: якщо людям знизити зарплату, вони почнуть ремствувати, якщо після цього знизити ще — невдоволення може виплеснутися на вулиці, але щоб не було бунту, варто залишити ту суму платні, яку люди мали після першого урізання. І всі будуть щасливі.

Ініціатива уряду надати усім громадянам соціальну норму у 200 кубометрів газу за ціною в 3600 грн — це популізм. Якби “Народний фронт” ішов на вибори, то подібні наміри Яценюка ще можна було б якось мотивувати, але зараз — навряд чи. Протягом року уряд розповідає українцям про те, як він рятує їх від тарифного удару за допомогою субсидій і ось маємо — у бюджеті є ресурс на компенсацію за соціальну норму усім. Звідки ресурси на мільярдні компенсації? Невже у нас вже економічне благоденствіє в державі?

Схоже мова йде про інше. Навіть незначне полегшення при сплаті тарифів на певний час зніме невдоволення населення. Ви хотіли, щоб тарифи були меншими, — ваше бажання виконане. Прямо, чарівник, а не прем'єр. Хоча насправді ціни на газ не зменшилися, а 200 кубометрів випалюватимуться дуже швидко. Проте в руках у Арсенія Петровича буде козир для пояснення майбутнього підвищення ціни на газ: ми ж ввели норму споживання для всіх, чого ви ремствуєте. А при цьому потиратимуть руки різні енерго та газовики.

Очевидно, нововведення Кабміну мало й ще одну мету — вибити з сідла Тимошенко з її тарифним популізмом. Своїм популізмом. А, знаєте, що зараз скаже Юлія Володимирівна? Правильно, що це вона дотиснула уряд. Тому якщо Яценюк сподівався газовою “подачкою” повернути народну любов, то на частку цієї любові точно набіжить з десяток конкурентів. Бо ж вибори...

Є ще один нюанс: як атракціон невиданої щедрості нашого уряду оцінять у Міжнародному валютному фонді. Там мають значний досвід спілкування з українськими політиками, які спускали кредити на проїдання. Тож, є всі шанси, що наступні перемовини Мінфіну з МВФ будуть менш вдалими, аніж усі попередні. Та й із реструктуризацією частини боргу Україна тепер виглядає як той літературний персонаж, який усім каже, що голодний, а вночі з-під подушки виймає і їсть смачні пиріжки.

Укррудпром

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Пятница, 19.07.2019

Закругление верхнее-левое

09:07Украинец обокрал корпорацию Microsoft на $10 млн

08:45Народный календарь: Сысоев день

08:19Выборы в Раду: МВД насчитало 85 проблемных округов

08:03Курс валют на 19 июля

 18.07

21:04Ученые назвали группу крови, которая неуязвима перед раком

20:24Time назвал самых влиятельных людей интернета

19:19На Донбассе проведут новое разведение сил

18:02Сеть пришла в восторг от нового видео Бритни Спирс

17:20Украина ввела спецпошлины на российское топливо

16:16В Нацбанке рассказали о новой программе МВФ

15:26Стали відомі подробиці конфлікту Зеленського і Кличко

14:17Зеленский обнаружил воровство 30 миллионов долларов на оборонке

13:49НАБУ впервые начало получать от СБУ материалы на топ-чиновников

13:14Зеленский считает, что отремонтировать дороги Николаевщины можно на немецкие деньги

12:37"Самый сексуальный врач" использовал славу ради просвещения

12:06Названы семь симптомов, при которых нужно идти к врачу

11:47Из-за должников город Николаев может остаться без воды

11:00Сутки на Донбассе: 15 обстрелов, без потерь

10:36В Украину возвращается жара

10:1318 июля: день в истории

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама