Катерина Кириленко. Лептоны не виноваты, но им не повезло!

27.01.16 10:50Сколько просмотров этой статьи2237Сколько комментариев этой статьи4

Жаль, что так называемое "обсуждения" моей диссертации не касается предмета моего научного исследования, а раз используется исключительно для сведения политических счетов.

13 січня на "Українській правді" вийшла колонка доктора філософських наук, завідувача кафедри культурології факультету магістерської підготовки КНУКіМ Тетяни Пархоменко"Докторська дисертація Катерини Кириленко і відвертий плагіат". Наступного дня Катерина Кириленко опублікувала свою відповідь "Донос і цькування як універсальний засіб проти науки і культури".

На цьому обговорення дисертації Катерини Кириленко не припинилося. Минулого тижня в мережі з’явився лист за підписом академіка-секретаря відділення фізики та астрономії НАН України Вадима Локтєва на ім’я Міністра освіти й науки та його заступника із проханням "переглянути ухвалу МОН щодо видачі диплому доктора педагогічних наук К. Кириленко".

На адресу "Української правди" надійшла відповідь Катерини Кириленко на лист Вадима Локтєва. Текст подається без змін.

Змушена дати коротку відповідь на публікацію пана Локтєва.

Моя докторська дисертація з педагогіки присвячена пошуку шляхів формування цілісного наукового світогляду майбутніх культурологів, формуванню інноваційності як особистісної риси майбутнього культуролога. Шлях до цього я вбачаю у впровадженні в освітній процес інтегрованих мультидисциплінарних комплексів, які, до речі, займають левову частку в навчальних планах багатьох країн світу, наприклад, у Швеції, Швейцарії чи в Канаді.

Розроблений мною інтегративний навчальний курс "Культура і наука", який впроваджений в освітній процес студентів факультету магістерської підготовки КНУКІМ, є прикладом такої інтеграції різного науково-предметного знання, різних наукових теорій у різних науках.

Цілісна картина світу є підґрунтям творення інноваційної культури, про яку, власне, і йдеться в моєму дисертаційному дослідженні як про особистісну рису фахівця. Загальна ж наукова картина світу складається з численних предметно-наукових картин світу.

У своїй докторській дисертації я наводжу приклад залучення природничого знання в освітній простір майбутніх культурологів, висвітлюю предметно-науковий дискурс (економічний, філософський, культурологічний, фізичний, педагогічний).

У зв’язку з цим, невелика частина мого дисертаційного дослідження присвячена також і "лептонам" та теорії українського вченого, доктора філософських наук О. Щербини-Яковлевої.

На авторку я посилаюся як на сторінках дисертаційної роботи (с. 153, про що вже йшлося), так і у інших своїх працях. До речі, авторка цієї теорії має свій сайт та численну кількість наукових публікацій у фахових виданнях, де відстоює свої думки.

Ця наукова теорія (безперечно, окремі фізики можуть мати щодо неї свої професійні зауваження) в тому числі згадується мною і тому, що теорії класичної фізики ми, краще чи гірше, пам’ятаємо зі шкільного курсу фізики, а з новітніми не завжди маємо нагоду ознайомитися.

Саме тому як педагог-науковець я пропоную своїм студентам ознайомитися в тому числі і з цією теорією, а також сформувати до неї своє ставлення в контексті вивчення сучасної природничо-наукової картини світу.

На завершення.

Прикро, що так зване "обговорення" моєї дисертації не торкається предмета мого наукового дослідження, а вкотре використовується винятково для зведення політичних порахунків.

Втім, якраз "лептонам" пощастило – про них почали читати і говорити. Лише в цьому і є заслуга однобокої публікації пана Локтєва, на жаль, вкрай далекого від педагогіки, яка є напрямом мого дослідження.

Катерина Кириленко, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри філософії Київського національного університету культури і мистецтв, Украинская правда

Похожие новости

Комментарии

[17.02 01.10] Панас Мирний
Око за око, зуб за зуб. Замовні матеріали проти дружини міністра культури Катерини Кириленко мають не тільки науковий чи політичний контекст. Це помста Віктора Тригуба, головного редактора журналу "Музеї України" за свою дружину Наталію Іванченко, яка працювала науковим співробітником у музею Народної архітектури і побуту в Пирогово. Після того, як міністр культури Кириленко призначив нового директора музею Бойко Ю. А., Іванченко Н. написала заяву на звільнення з роботи з музею. Хто винен у звільненні Н. Іванченко? - "звісно, новий директор та міністр культури, завдяки якому це призначення відбулося". Що ними робити? - "стерти на порох". От і з'являються ганебні статті про міністра та міністершу Кириленко за авторства Віктора Тригуба та Ко. Очевидно, що у Ко - Пархоменко Тетяни є свої корисливі цілі. Але причиною, мотивом є не лише наукова "істина", не тільки політична розправа у стилі НКВС (на сторінках "Правди", у нашому випадку, української правди), не спроба здертися на освітянський Парнас у крісло ректора, це ще банальна помста. Помста Віктора Тригуба дружині міністра за власну дружину.

[14.02 13.41] Ганнуся
В нашем многонациональном обществе в Украине странно и страшно обвинять украинского педагога, преподавателя русского языка и литературы (неважно чья она жена) в защите докторской диссертации именно по педагогическим наукам. Гораздо более странно читать именно такие обвинения от русской по национальности, окончившей Московский государственный университет им. Ломоносова (как написано на ее страничке заведующей кафедры магистратуры университета культуры), тогда еще гражданки РСФСР Татьяны Пархоменко. Которая защитила кандидатскую диссертацию на тему "Деятельность женотделов партийных комитетов по вовлечению женщин в социалистическое строительство (1919-1929 гг. )" : автореферат дис. ... кандидата исторических наук : 07.00.01 / МГУ им. М. В. Ломоносова (тогда она была Окорочкова Татьяна Сергеевна). А докторскую диссертацию в 1997 году уже в Украине, в Киеве, в Институте философии, не получив еще к тому моменту украинского гражданства. Если бы Катерина Кириленко была простым педагогом, защитившем диссертацию, вряд ли бы кто-то так внимательно читал ее научный труд. Но она претендент на должность ректора университета культуры, поэтому в свете ближайших выборов одна профессор расправляется с другим профессором при помощи газет, журналов и откровенной травли. Думаю, что в науке нужно быть объективным.

[12.02 21.20] Lessy
Уважно прочитав статтю і мене зацікавив дивний збіг обставин. У минулому році з'явилось багато статей проти міністра культури В. Кириленка за авторства Віктора Тригуба, головного редактора журналу "Музеї України". Тепер проти дружини міністра культури, яка 20 років працює в одному університеті, Кириленко К. за авторства професора Тетяни Пархоменко. Яка ланка пов'язує ці начебто різні публікації? Знайшов. Виявляється заступником головного редактора журналу "Музеї України" Віктора Тригуба і членом редколегії є Сергій Пархоменко, мама якого Тетяна Пархоменко пише проти дружини міністра, як син та його шеф писали про самого міністра. Як я поцікавився, то сам Сергій Пархоменко намагався захистити свою дисертацію у КНУКіМ, але нічого не вийшло. Може це помста? Або це родинна змова Пархоменків проти Кириленків?

[12.02 21.19] Lessy
Уважно прочитав статтю і мене зацікавив дивний збіг обставин. У минулому році з'явилось багато статей проти міністра культури В. Кириленка за авторства Віктора Тригуба, головного редактора журналу "Музеї України". Тепер проти дружини міністра культури, яка 20 років поспіль працює в одному університеті, Кириленко К. за авторства професора Тетяни Пархоменко. Яка ланка пов'язує ці начебто різні публікації? Знайшов. Виявляється заступником головного редактора журналу "Музеї України" Віктора Тригуба і членом редколегії є Сергій Пархоменко, мама якого Тетяна Пархоменко пише проти дружини міністра, як син та його шеф писали про самого міністра. Як я поцікавився, то сам Сергій Пархоменко намагався захистити свою дисертацію у КНУКіМ, але нічого не вийшло. Може це помста? Або це родинна змова Пархоменків проти Кириленків?

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Суббота, 17.08.2019

Закругление верхнее-левое

21:05Гигантская синяя рука переехала из Киева в Николаев

20:02Пожар в Одессе: ГБР проверяет сотрудников ГСЧС

19:10В Киеве задержаны семь участников группы "черных" регистраторов

17:00В Берлине запустили микроавтобус без водителя

15:19Увеличилось число жертв пожара в Одессе

14:05Гройсман поручил проверить гостиницы и санатории

13:08Миссия ЕС оценит цифровой рынок Украины

12:02Украинский вратарь находится на второй позиции в голосовании за лучшего молодого футболиста мира

11:41Дело Грымчака: все подробности

11:26В Николаеве в заборе головой застряла школьница

11:01Назван простой способ защититься от гриппа и простуды

10:44Хліб дорожчає, незважаючи на рекордний врожай зернових

10:30Зеленский: За пожар в отеле ответит владелец

10:18Российский миллиардер продал Бруклин Нетс за рекордную сумму в спорте

10:05В США разбился легкомоторный самолет, есть жертвы

09:52Подросток погиб на стройке в Умани

09:31Россия назвала условие для переговоров в нормандском формате

09:23В Николаеве планируется ряд мероприятий к 230-летию города

09:12Появилась официальная реакция Гренландии на идею Трампа

09:0117 августа: день в истории

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама