Николаевская Госфиниспекция проверила ГП «НАРП» и обнаружила серьезные нарушения

29.05.12 20:59Сколько просмотров этой статьи2390Сколько комментариев этой статьи0

Державне підприємство „Миколаївський авіаремонтний завод „НАРП”, яке спеціалізується на ремонті і модернізації військової та спеціальної техніки за державним оборонним замовленням, та за угодами для вітчизняних і зарубіжних замовників, наданні послуг та іншого, працює як і решта підприємств оборонного комплексу з перманентним успіхом, в залежності від того, чи є замовлення. Тож у 2010 році підприємство було завантажене роботою і працювало за звичним графіком, а от у 2009 та 2011 роках режим роботи скорочувався.

Результати ревізії Держфінінспекції в Миколаївській області, проведеної за період 2009-2011 років, засвідчили про стабілізацію фінансового стану підприємства, і, навіть, про його прибутковість. За ревізійний період до державного бюджету підприємством перераховано 742 тис.грн чистого прибутку, однак при цьому виявлено ряд фінансових порушень, що завдали йому збитки на мільйони гривень. На час перевірки підприємство очолював А. Бєрлов.

Прибуткова діяльність підприємства забезпечується, переважно, завдяки угодам з ДК „Укрспецекспорт” та інших державних замовлень щодо виконання ремонту літаків, їх технічного обслуговування тощо. Серед іншого Міністерством оборони України та ДП „НАРП” укладено державний контракт на суму понад 2,2 мільйона гривень, відповідно до якого Міністерство замовило послуги з капітального ремонту літака Іл-76МД. У 2010 році Командування Повітряних Сил погодило з ДП „НАРП” у встановленому порядку приймання цього літака для ремонту. Вартість послуги становила 306 тис.грн, проте Міноборони не оплатило цю суму, що й призвело до недоотримання підприємством доходів.

Незабезпечення претензійно-позовної роботи з боку керівництва підприємства та невжиття заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості з інших контрагентів також призвело до втрат активів на суму понад 747 тисяч гривень.

Порушуючи Закон України „Про здійснення державних закупівель”, без застосування передбачених законодавством процедур, підприємство за державні кошти закупило паливно-мастильних матеріалів на суму понад 115 тис.грн.

Без дозволу Міністерства оборони України з борту літака, який знаходився на зберіганні у ДП «НАРП», демонтовано двигун, замінено його робочі запасні частини для відновлення двигуна, що належить іншому суб’єкту господарювання. Вартість збитків в результаті розукомплектування становить понад 329 тис.грн.

Взагалі ревізією встановлено фінансових порушень на загальну суму 1 мільйон 512 тис.грн.

Крім цього, упродовж 2009-2011 років ДП «НАРП» уклавши договори підряду з приватним підприємцем, розрахувалося з ним готівкою, через касу підприємства, на загальну суму 1 мільйон 317 тис.гривень. При цьому приватник не мав сертифікату, що дає право на виконання робіт з ремонту авіаційної техніки, виробничих приміщень, відповідного обладнання, кадрового потенціалу, не підтвердив витрати на придбання товарно-матеріальних цінностей для виконання вказаних робіт.

Ці та інші порушення, виявлені час ревізії, свідчать про низьку фінансову дисципліну на підприємстві, що призвело до значних втрат державних коштів. З 21 лютого 2012 року на підприємстві змінилося керівництво, виконуючим обов’язки директора ДП «НАРП» призначено А. Лікаренка.

Прес-служба Держфінінспекції в Миколаївській області

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Суббота, 20.07.2019

Закругление верхнее-левое

21:04В NASA нашли интересный способ изменения климата на Марсе

20:31Как избавиться от темных кругов и мешков под глазами

19:19На чемпионате мира по фехтованию Харлан вышла в 1/8 финала

17:17Украина вошла в число самых грязных стран мира

16:28В Николаеве напали на кандидата в депутаты

15:31В Украине разблокировали некоторые зарещенные сайты

14:37УЕФА финансово наказал Украину за нарушения на матче против сборной Сербии

13:55Эксперты НАТО посетили зону ООС

12:49Дело Шеремета: Зеленский требует отчета силовиков

12:05«Укрзализныця» запустила VIP-вагон с двуспальной кроватью и душем

11:37В Украине разрабатывают космический самолет

11:08В США почти 150 млн человек оказались в зоне аномальной жары

10:49В Николаеве "заминировали" здание Центральной районной администрации

10:24Погода на выходные

09:54Хакеры взломали сайт Скотланд-Ярда

09:33Где сегодня в Николаеве не будет света: найдите свой адрес

09:0320 июля: день в истории

08:56В зоне ООС погибли двое украинских военных

08:29Зеленский сообщил, когда будет новый генпрокурор

07:55Наступил "день тишины" перед выборами в Раду

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама