Миколаївські театри потребують більшої уваги влади та меценатів

26.03.09 12:20Сколько просмотров этой статьи2749Сколько комментариев этой статьи0

25 березня в Художньому російському драматичному театрі відбулась прес-конференція, присвячена Міжнародному Дню театру

В заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста, начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров, директор Академічного театру драми та музичної комедії Микола Берсон, директор Художнього російського театру Микола Кравченко, директор Обласного театру ляльок Вікторія Терещенко.

Від імені губернатора області Олексія Гаркуші Володимир Луста привітав всіх присутніх, а особливо працівників театральної ниви з Днем театру.

Директор Обласного театру ляльок Вікторія Терещенко розповіла, що минулого року завдяки бюджетним коштам вдалося укріпити фундамент та стіни театру. Також вдалось придбати мікроавтобус, без якого неможливо демонструвати вистави дітям в найвіддаленіших районах області та інших регіонах України.

Микола Кравченко, керівник Художнього російського театру проінформував, що в минулому році з бюджету було виділені 1млн. 100 тисяч, гривень і ці кошти витрачені на ремонт будівлі. Микола Антонович повідомив, що в планах театру відновлення музею та облаштування театральної гостинної, аби актори, художники та просто поціновувачі мистецтва могли спілкуватись в невимушеній обстановці.

Всі присутні театральні діячі висловили жаль з того, що в Миколаєві майже немає меценатів, що можуть підтримувати театри. Жоден з миколаївських театрів на збирається підвищувати ціни на квитки, бо вони поважаюсь свого глядача і розуміють, що в важкі часи кризи миколаївці не зможуть насолоджуватись високим мистецтвом, яке буде фінансово недоступним.

Того ж дня з метою увічнення пам’яті нашого славетного земляка народного артиста України Дмитра Васильовича Борщова на будинку по вул.Ніколській,54, в якому він жив з 1988 по 2008 рік, було відкрито меморіальну дошку. Це стало можливим завдяки ініціативи його родичів та підтримці управління культури облдержадміністрації.

Дмитро Васильович народився в 1924 році в селі Курячи Лози Кривоозерского району Миколаївської області. Народний артист України (1979). Закінчив театральну студію при Одеському театрі ім. Жовтневої революції (1946). Працював актором в Одеському театрі ім. Ленінського комсомолу, з 1952 року – у Миколаївському театрі юного глядача, з 1952року – у Миколаївському українському музично –драматичному театрі. З1993 року – актор Миколаївського художнього російського драматичного театру. Основні ролі: Рафалович («Перекрестные тропы» И.Франко), Захар Беркут («Захар Беркут» І.Франка), Гриць («Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці» М.Старицького), Антоніо Террачині («Пам’ять серця» А.Корнейчука), Часник («В степах України» А.Корнійчука), Карбишев («Куда мертвые оживают» И.Рачади), Возний («Наталка Полтавка» И.Котляревського), Живота Цвийович («Доктор Философии» В.Нушича), Буду лай («Циган» А.Калинин), Тевье («Поминальная молитва» Г.Горина), Синьор Бальбоа («Деревья умирают стоя» А.Касони), Грегорио («Цианистый калий... с молоком или без? Х. Мильна ) та інші.

Борщова нагороджено орденом Трудового Красного Знамени та Орденом «Знак Почета», повідомляє прес-служба ОДА.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Воскресенье, 22.04.2018

Закругление верхнее-левое

11:46Украина и Россия прекратили сотрудничество в сфере информации

11:33В Одесской области врач, больная туберкулезом, лечила 600 детей

11:09На рынках появляются ранние свежие овощи. Не опасно ли для здоровья?

10:29Николаевский зоопарк приглашает посмотреть чудо-дерево

10:10В Николаеве олимпийский чемпион провел зарядку для трехсот студентов со всей Украины

09:51Умер карлик из Остина Пауэрса и Гарри Поттера

09:46Искусственная родинка поможет выявить рак на ранней стадии

09:41Обострение на Донбассе: в АТО погиб военный

 21.04

19:00Симптомы и последствия весенней депрессии

18:55В Николаеве объявили штормовое предупреждение

18:49Северная Корея объявила о прекращении ядерных испытаний и закрытии полигона

18:24Ученые назвали самые невероятные экзопланеты

18:19Королеве Великобритании Елизавете II исполняется 92 года

17:09В Николаеве расцвели сакуры

16:53ЖЭКам Николаева задолжали уже 2,5 млн грн субсидий, - Артем Грозов

16:30В Москве ликвидировали Библиотеку украинской литературы

16:26В Николаеве сыграли первый матч «Открытого чемпионата Героев АТО»

13:29В Николаеве выступила группа «Скрябин»

13:22В России умерла известная актриса Нина Дорошина

11:13Прогноз погоды в Украине

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама