В умовах економічної кризи вся надія – на добрий врожай
27.02.09 09:24 | ![]() | 2421 |
25 лютого заступник голови облдержадміністрації В. Травянко провів нараду з начальниками управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій з питань діяльності АПК. На порядку денному стояло питання проведення весняно-польових робіт у 2009 році.
Він повідомив, що Жовтневий район в цьому році вже посіяв 100 га ячменю, 86 тисяч га підживлено. Тож, посівну розпочато.
Перший заступник начальника головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації Іван Кіщак доповів про стан готовності галузі.
Забезпеченість мінеральними добривами - на рівні 73%. Робота по забезпеченню добривами триває. Веселинівський, Первомайський та Снігурівський райони мають найкращі результати – вже накопичено більше 90%.
Забезпеченість дизельним пальним – 89%. Важливим фактором є отримання пального за пільговими цінами.
Сільськогосподарські підприємства в технічному плані також готові до весняно-польових робіт.
Для обговорення особливостей проведення весняно-польових робіт у 2009 році на нараду було запрошено в.о. директора Миколаївського інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук Василя Бутова. Він нагадав присутнім, що завдяки родючим ґрунтам та історично сформованим традиціям землеробства, Миколаївщина стала державною житницею. Для того, щоб допомогти сільгоспвиробникам отримати якісне зерно, інститут агропромислового виробництва підготував відповідні рекомендації.
Про забезпеченість сільськогосподарських підприємств насінням ярих культур під урожай 2009 року поінформував начальник Миколаївської обласної державної насіннєвої інспекції Володимир Олійник.
Він закликав присутніх керівників управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій звертати увагу місцевих виробників на насіннєві інспекції в районах. Адже вони готові забезпечити господарства насіннєвим матеріалом високої якості, що неодмінно дасть високі дивіденди у вигляді врожаю.
Про основні напрямки захисту посівів сільськогосподарських культур в умовах поточного року розповів заступник начальника державної інспекції по захисту рослин у Миколаївській області Юрій Шидловський. Він повідомив, що результати обстежень сільськогосподарських угідь свідчать, що запас зимуючих стадій шкідливих організмів великий і життєздатний, тому може завдати відчутних пошкоджень посівам. Тож, обов‘язковим технологічним заходом вирощування зерна має стати оздоровлення насіння через протруювання.
Підводячи підсумки наради, заступник голови облдержадміністрації Віталій Травянко наголосив, що в умовах кризи від результатів роботи сільськогосподарської галузі залежить стан економіки в області.