Довіра міжнародних донорів базується на тому, як правильно ми можемо прозвітувати про кожну витрачену копійку, - Мірошниченко

01.11.16 17:22Сколько просмотров этой статьи1410

31 жовтня в малій залі районного Будинку культури під головуванням голови райдержадміністрації Олексія Мірошниченка, голови районної ради Олександра Козерецького відбулося засідання Форуму Місцевого Розвитку в Кривоозерському районі Миколаївської області.

Мета форуму – координація впровадження на місцевому рівні спільного проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – Фаза ІІІ». У засіданні взяли участь координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» Миколаївської області Анна Білявська, депутати районної ради, селищний та сільські, керівники підприємств, установ і організацій району, члени громадської ради при райдержадміністрації, інші представники, які зацікавлені в реалізації проектів місцевого розвитку.

Відкриваючи засідання Форуму Олексій Мірошниченко наголосив, що впровадження спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” на території Кривоозерського району створює умови для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, сприяє більш активному залученню усіх верств населення, представників установ, виробленню прозорих та ефективних механізмів планування на місцевому рівні та залучення громадян до управління.

Про діяльність громадських організацій, можливості та перспективи перед присутніми виступила координатор проекту ЄС/ПРООН МРГ – ІІІ у Миколаївській області Анна Білявська. Доповідач ознайомила учасників з пріоритетними напрямками Проекту МРГ – 3 та зупинилась на активізації громад району щодо важливої ролі систематичного проведення Форумів місцевого розвитку.

  • Шлях яким проходять учасники проекту непростий не тільки за вимогами, але й за звітністю, однак сьогодні громади, які пройшли цей шлях, знаходяться на крок попереду тих громад, які тільки визначаються у своєму рішенні чи взяти участь у Проекті. Але прикро те, що у нас після закінчення реалізації проекту громадська організація припиняє свою діяльність. Але потрібно, щоб вона продовжувала своє існування в громаді. Адже проблемних питань на територіях сільських рад більш ніж достатньо. І є що ще вирішувати. В кожному селі є активіст який би цим займався. Потрібно спілкуватись з громадою, визначати пріоритетні проблем громади та разом з виконавчою владою вирішувати їх. Основними перевагами Кривоозерського району серед інших в Миколаївській області є вигідне географічне розташування.

Район межує з двома великими областями України, через район проходить автомагістраль державного значення Київ-Одеса. І звісно нам легше запросити на зустріч донорів бо нас легше добратись. Та й в нас є що показати . Ту саму Красненьківську громаду, яка дуже активна, Великомечетнянську та й Тридубську.

Показати проекти, які вже реалізувались. Та й запросити на подальшу співпрацю. В селі має бути кімната виділена під громадську організацію, (такий собі офіс громади), де має бути стенд, брошури та матеріали які зацікавили б донорів. Тим паче вже існуючим громадський організаціям буде легше працювати надалі з інвесторами.

Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму райдержадміністрації Оксана Тарасюк проінформувала присутніх, що в рамках цього проекту, перша фаза якого розпочалась у 2009 році в Кривоозерському районні в 2014 році стартувала третя фаза Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» (МРГ), метою якого є створення сприятливого середовища для довгострокового соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом розвитку місцевого самоврядування та підтримки ініціатив місцевих громад на всій території України. Починаючи з 2009 року, 5 сільських рад та одна селищна рада взяли участь в проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». В 2009 році в Берізківській, Красненьківській та Бурилівській ЗОШ проводили енергозберігаючі заходи (замінювали дерев’яні вікна на пластикові).

На проведення відповідних заходів Берізківською ЗОШ використано 120,476 тис.грн., Красненьківською ЗОШ – 147,350тис.грн., Бурилівською ЗОШ – 152,353тис.грн.Також в 2009 році в Тридубській сільській раді пріорітетним питанням стояло проведення поточного ремонту водопровідної мережі на суму 160,774тис.грн., яке було вирішено за рахунок участі у проекті «МРГ». Дошкільний навчальний заклад №4 «Казка» на території селища Криве Озеро проводив роботи по заміні 96 вікон, сума проекту складала 158,0 тис.грн.

В 2015 році у відборі в проекті ПРООН брали участь Красненьківська, Великомечетнянська, Тридубська сільські ради та Кривоозерська селищна. В селі Красненьке провели капітальний ремонт лінії вуличного електроосвітлення з використанням сучасних енергоефективних технологій. На сьогоднішній день вже встановлено 27 світлодіодних ліхтарів, додатково 2 бетонні опори для потужного освітлення мосту з встановленням 2 додаткових ліхтарів. Загальна сума виконаних робіт складає 313,072 тис.грн. У Великомечетнянській ЗОШ проводили заміну вікон на загальну суму 322,644 тис.грн.

В селищі Криве Озеро – встановлено 23 світлодіодних світильники вздовж вулиці Спортивної, кошторисна вартість яких складає 256,617 тис.грн. Всі ці громади успішно здійснили реалізацію мікропроектів. На разі ще один проект на стадії завершення в Тридубській сільскій раді. Там пріорітетним заваданням визначено заміну покрівлі ДНЗ. На сьогоднішній день там проводяться роботи. Обсяг фінансування проекту становить 440,300 тис.грн. «Найголовніше що надала нам участь в проекті – це навички з самоорганізації громад, підвищення їхньої активності та відповідальності за стан рідних сіл», – зазначила виступаюча.

Підсумовуючи роботу засідання, голова райдержадміністрації подякував присутнім за плідну роботу і закликав дуже уважно й відповідально поставитися до виконання всіх умов, передбачених у Проекті, висловив сподівання на активність громад, які вперше беруть участь у подібних проектах місцевого розвитку.

  • Громада повинна хотіти змінити щось на краще. Ми хочемо залучити активних людей до якісних змін. Кошти даються безкоштовно, але від цього має бути користь людям. Хоч громади отримують і невеликі кошти, проте насамперед Проект спрямованим на те, що в кожній громаді має бути активна відповідальна людина, яка вміє правильно писати заявку на участь та вести звітність.

Адже довіра міжнародних донорів часто базується на тому, як правильно ми можемо прозвітувати про кожну витрачену копійку»,- наголосив керівник району та навів приклади успішної співпраці місцевих громад Польщі з європейськими донорами.

Кривоозерська районна державна адміністрація

На чемпионат Украины по велоспорту в Николаев приехало более сотни спортсменов со всей страны
Открытый чемпионат Николаевской области по гребле на байдарсках и каноэ

Воскресенье, 06.03.2022

Закругление верхнее-левое

17:31ЕС выделил €500 млн для гуманитарной помощи беженцам из Украины

17:13Кремль планирует провокации в южных областях Украины с использованием насильственно мобилизованных из ОРДЛО, — МВД

16:35РФ готовит вторую волну наступления, Николаев в числе стратегических городов, – СНБО

16:20«Несмотря на пули над головой и бомбы, которые летели с воздуха»: николаевские железнодорожники спасли от уничтожения много подвижного состава

15:08Оккупанты ударили «Градом» по институту в Харькове, где находится опытная ядерная установка

14:06В Николаеве в результате обстрелов были повреждены газопроводы

13:51«Самое оно, чтобы их загнать»: Ким сообщил, что после вчерашних боев на Николаевщине оккупанты деморализованы

12:48Исходя из показаний пленных, РФ изначально готовилась к циничной и жестокой войне, – президент Украины Зеленский

11:45В Николаеве спасатели ликвидируют последствия обстрела – поступило 77 сигналов о необходимости разминирования

 05.03

20:27В каких странах экстренно отменили все требования и принимают украинцев

13:22«Не перекидывайте ерунду!», - николаевский губернатор призвал бороться с дезинформацией

12:21Украина запускает сайт для иностранцев, которые хотят вступить в Интернациональный легион

11:31В Вознесенском районе высадился вражеский десант

10:59Украинцы отказываются играть по правилам оккупантов, — Зеленский (видео)

10:35В Николаеве за два дня у пьяных водителей конфисковали три автомобиля

10:32«Ночь прошла спокойно, враг собирает войска в районе Галициново и Баштанки», - николаевский губернатор

 04.03

10:22«Мы построим новый флот», - министр обороны о затоплении в Николаеве «Гетьмана Сагайдачного»

09:21Пожар на Запорожской АЭС ликвидирован

 03.03

11:52Зеленский заявил, что каждый украинец, который остался без работы из-за войны, получит помощь в размере 6,5 тысячи гривен

11:32Какие аптеки работают в Николаеве. Адреса

11:01Российских пленных солдат Украина будет отдавать лично их матерям, – Геращенко

10:45Защита Николаева: Ким призвал знакомиться друг с другом и объединяться

10:00В Николаеве погибли 40 человек, город отразил уже две атаки, - Сенкевич

 02.03

14:59В Николаеве начали раздачу гуманитарной помощи тем, кто в ней нуждается

14:53«Сегодня вы, украинцы, – символ несломленности»: Зеленский обратился к украинцам и миру бороться за прекращение войны

14:51Пираты 21-го века: В Черном море российские корабли используют гражданское судно в качестве «живого щита»

14:37Николаевская областная варта продолжает набор мужчин, готовых встать на защиту

14:35В Корабельном районе Николаева поймали мародера и примотали его к столбу

13:33Интернет-провайдер «Дикий Сад» на неопределенное время продлил тариф своим абонентам

13:30«Вы в нашей стране не освободители»: мэр Николаева обратился к русским солдатам (видео)

13:00В Николаеве окончена тревога и сняли комендантский час

 01.03

14:32Европарламент принял заявку Украины на вступление в ЕС

14:31В Баштанке горит магазин мебели

13:34Николаевская ТЭЦ и облтеплоэнерго без перебоев подают тепло в дома горожан

13:17Николаевский глиноземный завод приостановил свою работу

13:04Официально: в Николаевской области полностью запретили продажу алкоголя

12:51Николаевский завод «Зоря»-«Машпроект» изготавливает противотанковые «ежи» (видео)

12:48Полиция Херсонщины и Николаевщины работает бок о бок в усиленном режиме для вашей безопасности, – Шайхет

12:46В Николаеве 25 «маршруток» вышло на улицы города 1 марта

12:43Жителям Николаевской области предлагают по 1000 долларов за сожженную технику оккупанта

10:27Николаевцы, вы невероятны: Руководитель облздрава рассказал, что больницы обеспечены так, как никогда раньше

 28.02

16:22Морпехи и пограничники с острова Змеиный живы

15:29«Новая городская навигация» — в Николаеве разместили борды, адресованные оккупантам

14:43Николаевцев просят хотя бы частично платить облтеплоэнерго за услуги: «Чтобы ваши дома были с теплом»

14:12Города-партнеры Николаева выразили поддержку украинцам

14:10Из Киева и Харькова во Львов назначили дополнительные поезда

13:40ПриватБанк вводит кредитные каникулы по картам физлиц

13:30Если стреляют, поднимайте руки, - николаевский губернатор призвал останавливаться на блокпостах

13:18В Украине освободят осужденных украинских военных для борьбы с российскими оккупантами

13:15Домбровская просит николаевцев, оказавшихся в сложной ситуации с детьми, обращаться в ее приемную

11:58В Николаеве работают 26 аптек: список

10:05В Николаеве нет проблем с подачей воды и тепла, мусор вскоре вывезут

 27.02

12:18Украинцы перевели более 1 миллиарда гривен в помощь армии

12:16Лукашенко признал обстрел Украины из Беларуси

11:53Разбитые окна и снаряды на улицах Николаева после ночного боя (фото, видео)

11:46Общественный транспорт в Николаеве сегодня ходить не будет. Но маршрутки есть

10:41В Николаеве все спокойно, для борьбы с мародерами создают муниципальную стражу

 26.02

15:11«Готовим круговую оборону города, нужна помощь всех желающих», - губернатор Ким

15:07В Николаеве горожане за несколько часов обеспечили БСМП всем необходимым для раненых

14:49Николаев: школы на каникулы, детсады не работают

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Анонсы и реклама


На чемпионат Украины по велоспорту в Николаев приехало более сотни спортсменов со всей страны
Открытый чемпионат Николаевской области по гребле на байдарсках и каноэ