Довіра міжнародних донорів базується на тому, як правильно ми можемо прозвітувати про кожну витрачену копійку, - Мірошниченко
01.11.16 17:22 | ![]() | 1410 |
31 жовтня в малій залі районного Будинку культури під головуванням голови райдержадміністрації Олексія Мірошниченка, голови районної ради Олександра Козерецького відбулося засідання Форуму Місцевого Розвитку в Кривоозерському районі Миколаївської області.
Мета форуму – координація впровадження на місцевому рівні спільного проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – Фаза ІІІ». У засіданні взяли участь координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» Миколаївської області Анна Білявська, депутати районної ради, селищний та сільські, керівники підприємств, установ і організацій району, члени громадської ради при райдержадміністрації, інші представники, які зацікавлені в реалізації проектів місцевого розвитку.
Відкриваючи засідання Форуму Олексій Мірошниченко наголосив, що впровадження спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” на території Кривоозерського району створює умови для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, сприяє більш активному залученню усіх верств населення, представників установ, виробленню прозорих та ефективних механізмів планування на місцевому рівні та залучення громадян до управління.
Про діяльність громадських організацій, можливості та перспективи перед присутніми виступила координатор проекту ЄС/ПРООН МРГ – ІІІ у Миколаївській області Анна Білявська. Доповідач ознайомила учасників з пріоритетними напрямками Проекту МРГ – 3 та зупинилась на активізації громад району щодо важливої ролі систематичного проведення Форумів місцевого розвитку.
- Шлях яким проходять учасники проекту непростий не тільки за вимогами, але й за звітністю, однак сьогодні громади, які пройшли цей шлях, знаходяться на крок попереду тих громад, які тільки визначаються у своєму рішенні чи взяти участь у Проекті. Але прикро те, що у нас після закінчення реалізації проекту громадська організація припиняє свою діяльність. Але потрібно, щоб вона продовжувала своє існування в громаді. Адже проблемних питань на територіях сільських рад більш ніж достатньо. І є що ще вирішувати. В кожному селі є активіст який би цим займався. Потрібно спілкуватись з громадою, визначати пріоритетні проблем громади та разом з виконавчою владою вирішувати їх. Основними перевагами Кривоозерського району серед інших в Миколаївській області є вигідне географічне розташування.
Район межує з двома великими областями України, через район проходить автомагістраль державного значення Київ-Одеса. І звісно нам легше запросити на зустріч донорів бо нас легше добратись. Та й в нас є що показати . Ту саму Красненьківську громаду, яка дуже активна, Великомечетнянську та й Тридубську.
Показати проекти, які вже реалізувались. Та й запросити на подальшу співпрацю. В селі має бути кімната виділена під громадську організацію, (такий собі офіс громади), де має бути стенд, брошури та матеріали які зацікавили б донорів. Тим паче вже існуючим громадський організаціям буде легше працювати надалі з інвесторами.
Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму райдержадміністрації Оксана Тарасюк проінформувала присутніх, що в рамках цього проекту, перша фаза якого розпочалась у 2009 році в Кривоозерському районні в 2014 році стартувала третя фаза Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» (МРГ), метою якого є створення сприятливого середовища для довгострокового соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом розвитку місцевого самоврядування та підтримки ініціатив місцевих громад на всій території України. Починаючи з 2009 року, 5 сільських рад та одна селищна рада взяли участь в проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». В 2009 році в Берізківській, Красненьківській та Бурилівській ЗОШ проводили енергозберігаючі заходи (замінювали дерев’яні вікна на пластикові).
На проведення відповідних заходів Берізківською ЗОШ використано 120,476 тис.грн., Красненьківською ЗОШ – 147,350тис.грн., Бурилівською ЗОШ – 152,353тис.грн.Також в 2009 році в Тридубській сільській раді пріорітетним питанням стояло проведення поточного ремонту водопровідної мережі на суму 160,774тис.грн., яке було вирішено за рахунок участі у проекті «МРГ». Дошкільний навчальний заклад №4 «Казка» на території селища Криве Озеро проводив роботи по заміні 96 вікон, сума проекту складала 158,0 тис.грн.
В 2015 році у відборі в проекті ПРООН брали участь Красненьківська, Великомечетнянська, Тридубська сільські ради та Кривоозерська селищна. В селі Красненьке провели капітальний ремонт лінії вуличного електроосвітлення з використанням сучасних енергоефективних технологій. На сьогоднішній день вже встановлено 27 світлодіодних ліхтарів, додатково 2 бетонні опори для потужного освітлення мосту з встановленням 2 додаткових ліхтарів. Загальна сума виконаних робіт складає 313,072 тис.грн. У Великомечетнянській ЗОШ проводили заміну вікон на загальну суму 322,644 тис.грн.
В селищі Криве Озеро – встановлено 23 світлодіодних світильники вздовж вулиці Спортивної, кошторисна вартість яких складає 256,617 тис.грн. Всі ці громади успішно здійснили реалізацію мікропроектів. На разі ще один проект на стадії завершення в Тридубській сільскій раді. Там пріорітетним заваданням визначено заміну покрівлі ДНЗ. На сьогоднішній день там проводяться роботи. Обсяг фінансування проекту становить 440,300 тис.грн. «Найголовніше що надала нам участь в проекті – це навички з самоорганізації громад, підвищення їхньої активності та відповідальності за стан рідних сіл», – зазначила виступаюча.
Підсумовуючи роботу засідання, голова райдержадміністрації подякував присутнім за плідну роботу і закликав дуже уважно й відповідально поставитися до виконання всіх умов, передбачених у Проекті, висловив сподівання на активність громад, які вперше беруть участь у подібних проектах місцевого розвитку.
- Громада повинна хотіти змінити щось на краще. Ми хочемо залучити активних людей до якісних змін. Кошти даються безкоштовно, але від цього має бути користь людям. Хоч громади отримують і невеликі кошти, проте насамперед Проект спрямованим на те, що в кожній громаді має бути активна відповідальна людина, яка вміє правильно писати заявку на участь та вести звітність.
Адже довіра міжнародних донорів часто базується на тому, як правильно ми можемо прозвітувати про кожну витрачену копійку»,- наголосив керівник району та навів приклади успішної співпраці місцевих громад Польщі з європейськими донорами.