Свято творчості відомої письменниці відбувся у Миколаєві

23.11.19 09:24Сколько просмотров этой статьи2432Сколько комментариев этой статьи0

У Миколаєві відбулося свято творчості відомої письменниці Віри Марущак, організоване спілкою письменників та Центральною міською бібліотекою ім. Кропивницького.

Про це повідомляє "Николаевские известия".

Голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко привітала письменницю, поетесу, лауреата премії ім. Миколи Аркаса,члена Національної спілки письменників України та члена Національної спілки журналістів України й просто неймовірної краси жінку Віру Іванівну Марущак з 70-річчям!

Вікторія Москаленко відмітила, що познайомилась з творчістю Віри Іванівни ще будучи школяркою. Тоді мама Вікторії Вікторівни розповіла їй про талановиту письменницю. А нагода познайомитись особисто випала вже пізніше, коли Вікторія Москаленко вже стала головою Миколаївської обласної ради. Вікторія Вікторівна подякувала Вірі Марущак за її творчість, яка надихає та робить щасливішими всіх, хто читає книги Віри Іванівни. А для маленької доньки Вікторії Москаленко Віра Іванівна написала розповідь «Звабливе море», яку маленька Софійка з радісию слухає перед сном! Голова Миколаївської обласної ради нагородила Віру Марущак найвищою нагородою Миколаївської обласної ради — «За заслуги перед Миколаївщиною» I ступеню.

Віру Іванівну Марущак (Рожкова) народилася в 1949 році в районному центрі Арбузинка Миколаївської області. Там же закінчила Арбузинську середню школу № 2. Росла в робітничій сім’ї. Переїхавши до Миколаєва,з 1973 по 1979 р. працювала в молодіжній газеті «Ленінське плем’я», у 1976 році закінчила з відзнакою бібліотечний факультет Миколаївського вищого училища культури, а 1982 року факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. З 1981 року Член Національної спілки журналістів України.

З 1979 по 2007 рік працювала на радіостудії «Чорноморець» Чорноморського суднобудівного заводу, а з 2007 року — в обласній бібліотеці для юнацтва. З 2002 р. викладає основи журналістики в Першій українській гімназії імені Миколи Аркаса. Є членом президії обласного відділення товариства «Україна-світ», яке здійснює зв’язки з українцями, що живуть за її межами.

Викладаючи основи журналістики в Першій українській гімназії імені М.Аркаса, Віра Іванівна Марущак розробила навчальну програму спецкурсу для учнів 8-11 класів, яка надрукована у всеукраїнській газеті «Шкільний світ» (№ 9, 2009 рік). Крім того, у видавництві «Мандрівник» у 2009 р. вийшов посібник «Школа журналіста», який написано відповідно до цієї програми. Посібнику і програмі надано гриф Міністерства науки і освіти України.

Віра Іванівна протягом своєї творчої та трудової діяльності нагороджена обласною культурологічною премією імені М. Аркаса (2002), за вагомий особистий внесок у розвиток співпраці України із закордонним українством нагороджена почесною відзнакою «За єднання українців у Світі» (2011), в 2011 році отримала обласну премію, як кращий працівник галузі культури Миколаївської області в номінації «За вагомий внесок у розвиток літератури».

Неодноразово нагороджена грамотами управління культури Миколаївської облдержадміністріції, Миколаївської обласної ради, Української та обласної бібліотечної асоціації, є лауреатом Міжнародного конкурсу культури і мистецтв “Слов’янські традиції” (2012).Відзначена Дипломом «Золоте перо».

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Понедельник, 16.12.2019

Закругление верхнее-левое

12:40Пожар на фабрике в Бангладеше: десять погибших

12:25В Токио к Олимпиаде-2020 открыли пятиэтажный стадион

12:10В Николаеве детей погибших участников АТО развлекал Бэтмен

12:01Пожары в Австралии спровоцировали сильное загрязнение воздуха

11:53Украинские саблистки в поединке за бронзу уступили США

11:44Избран новый глава НАПК

11:36Украина использовала два млрд кубометров газа

11:24Хакеры взломали электронный реестр строек в Украине

11:13Отравление дальнобойщиков в Николаеве признано чрезвычайной ситуацией

11:02Квартал 95 спел Зеленскому о "посадках весной"

10:53ЮУАЕС придбала робота для очищення бризкальних басейнів

10:4115 экипажей полиции ловили 18-летнего парня на папином Mercedes

10:29Университет им. Пилипа Орлика вошел в состав экспертной группы при МОЗ

10:19В Киеве женщина натравила собаку на супружескую пару

10:11В Черкассах задержали банду вымогателей

10:02Ученые назвали вызывающие зависимость продукты

09:57Николаев, Одесса, Херсон и Запорожье, - Климкин о следующих целях Путина

09:46В Николаеве дорожники ремонтируют самую «убитую» ул. Адмиральскую

09:35Пристайко назвал дату объявления нового перемирия на Донбассе

09:23Зеленский визит Азербайджан

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама