«ЧЕСНО» изучит кандидатов по 4 критериям

29.08.12 11:11Сколько просмотров этой статьи1231Сколько комментариев этой статьи0

28 серпня рух ЧЕСНО в експертному колі презентував оновлену методологію, за якою кандидатів у народні депутати дослідять за 4 з 6 критеріїв доброчесності. Активісти руху ЧЕСНО проведуть аналіз близько 2500 тисяч кандидатів у депутати, які підуть за списками партій та будуть балотуватися у мажоритарних округах.

Громадський аудит пройдуть списки найбільш рейтингових сил – 4 прохідних та дві, які можуть перетнути виборчий бар’єр. Відповідно до соціології це – Партія регіонів, Об’єднана опозиція, Комуністична партія, УДАР, Свобода та «Україна – вперед!». ЧЕСНО також проаналізує кандидатів, які мають найбільше шансів бути обраними в мажоритарних округах.

Результати моніторингу рух презентує кількома хвилями з початку вересня. ЧЕСНО анонсує, що першими представить громадськості аналіз провладних партій та опозиції. Наступною буде презентація результатів щодо так званих нових сил. Зрештою буде оприлюднено дослідження щодо мажоритарників.

«Ми оновили методологію громадського аудиту політиків, урахувавши конструктивну критику першого етапу дослідження, - зазначив учасник руху ЧЕСНО Сергій Таран під час зустрічі з журналістами. – По-перше, ми дослідимо кандидатів лише за 4 критеріями – очевидно, що «персональне голосування» та «відвідування парламенту» не є актуальними критеріями. По-друге, ми розширили критерії індикаторами, які дозволяють показати різну міру порушень. На сам кінець, ми відмовилися від статусу «відповідає критерію», адже одна з проблем, з якою ми зіштовхнулися, що часто інформація про політиків просто відсутня або ж порушення важко довести».

Ще одне з важливих нововведень ЧЕСНО на другому етапі – можливість активних виборців долучитися до моніторингу через краудсорсингові інструменти сайту. «Кнопка “Повідом”, яка нещодавно з’явилася на chesno.org, дозволяє надіслати інформацію, яку аналітикам ЧЕСНО не вдалося знайти. Очевидно, ми не зможемо лише своїми силами знайти порушення про тисячі кандидатів з усієї України, але якщо підключаться небайдужі громадяни – це може стати гарним прецедентом з контролю громадянського суспільства над владою», - зазначила одна з учасниць руху Тетяна Пеклун.

Із наближенням дня голосування відомість руху ЧЕСНО у суспільстві зростає і вже збільшилася на 12% по відношенню до квітня 2012 року. Згідно з даними загальнонаціонального дослідження, що у серпні провів Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, про рух ЧЕСНО обізнані 10% українців, ще 26% - «щось чули» про його діяльність. При цьому, громадяни, що слідкують за діяльність руху, більш схильні до вивчення списків політичних партій для усвідомленого голосування. Так, серед тих, хто знає про ЧЕСНО, зовсім не ознайомилися зі списками партії, за яку збираються проголосувати, лише 20% виборців; серед тих, хто про рух щось чули – 24%; а серед тих, хто не знає нічого – 45%.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Четверг, 21.03.2019

Закругление верхнее-левое

13:41НБУ предлагает изменить правила инкассации

13:39Украина скупает польскую свинину

13:20«Николаевводоканал» пояснил, как рассчитать оплату по новым тарифам в марте

11:36Украинец Голуб встретится с Мэйфилдом в Нью-Йорке

11:33В Украине вновь заблокировали поисковую систему «Яндекс»

11:29Горячий чай смертельно опасен, – ученые

09:56В Николаеве запретили проезд тяжелых грузовиков по Варваровскому мосту

09:49Где сегодня в Николаеве не будет света: найдите свой адрес

09:44На Донбасс отправили 180 тонн гуманитарной помощи

09:40Народный календарь

09:31Погода в Украине 21 марта

09:24В Укрзализныце назвали среднюю зарплату сотрудников

09:12В Николаеве водитель маршрутки потерял сознание за рулем

09:06Аваков призвал уважать русскоязычных украинцев

09:03Сутки на Донбассе: 11 обстрелов, трое раненых

 20.03

21:01Сегодня скончался актер из фильма "Девчата" - Анатолий Адоскин

20:56В Раде разработают закон о легализации марихуаны

20:55Николаевская область получит 171 миллион гривен субвенции на зарплаты учителям и врачам

15:51Оливковое масло из Италии может стать дефицитом

15:48Укрзализныця не станет повышать тарифы на пассажирские перевозки напрямую

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама