«ЧЕСНО» изучит кандидатов по 4 критериям

29.08.12 11:11Сколько просмотров этой статьи1288Сколько комментариев этой статьи0

28 серпня рух ЧЕСНО в експертному колі презентував оновлену методологію, за якою кандидатів у народні депутати дослідять за 4 з 6 критеріїв доброчесності. Активісти руху ЧЕСНО проведуть аналіз близько 2500 тисяч кандидатів у депутати, які підуть за списками партій та будуть балотуватися у мажоритарних округах.

Громадський аудит пройдуть списки найбільш рейтингових сил – 4 прохідних та дві, які можуть перетнути виборчий бар’єр. Відповідно до соціології це – Партія регіонів, Об’єднана опозиція, Комуністична партія, УДАР, Свобода та «Україна – вперед!». ЧЕСНО також проаналізує кандидатів, які мають найбільше шансів бути обраними в мажоритарних округах.

Результати моніторингу рух презентує кількома хвилями з початку вересня. ЧЕСНО анонсує, що першими представить громадськості аналіз провладних партій та опозиції. Наступною буде презентація результатів щодо так званих нових сил. Зрештою буде оприлюднено дослідження щодо мажоритарників.

«Ми оновили методологію громадського аудиту політиків, урахувавши конструктивну критику першого етапу дослідження, - зазначив учасник руху ЧЕСНО Сергій Таран під час зустрічі з журналістами. – По-перше, ми дослідимо кандидатів лише за 4 критеріями – очевидно, що «персональне голосування» та «відвідування парламенту» не є актуальними критеріями. По-друге, ми розширили критерії індикаторами, які дозволяють показати різну міру порушень. На сам кінець, ми відмовилися від статусу «відповідає критерію», адже одна з проблем, з якою ми зіштовхнулися, що часто інформація про політиків просто відсутня або ж порушення важко довести».

Ще одне з важливих нововведень ЧЕСНО на другому етапі – можливість активних виборців долучитися до моніторингу через краудсорсингові інструменти сайту. «Кнопка “Повідом”, яка нещодавно з’явилася на chesno.org, дозволяє надіслати інформацію, яку аналітикам ЧЕСНО не вдалося знайти. Очевидно, ми не зможемо лише своїми силами знайти порушення про тисячі кандидатів з усієї України, але якщо підключаться небайдужі громадяни – це може стати гарним прецедентом з контролю громадянського суспільства над владою», - зазначила одна з учасниць руху Тетяна Пеклун.

Із наближенням дня голосування відомість руху ЧЕСНО у суспільстві зростає і вже збільшилася на 12% по відношенню до квітня 2012 року. Згідно з даними загальнонаціонального дослідження, що у серпні провів Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, про рух ЧЕСНО обізнані 10% українців, ще 26% - «щось чули» про його діяльність. При цьому, громадяни, що слідкують за діяльність руху, більш схильні до вивчення списків політичних партій для усвідомленого голосування. Так, серед тих, хто знає про ЧЕСНО, зовсім не ознайомилися зі списками партії, за яку збираються проголосувати, лише 20% виборців; серед тих, хто про рух щось чули – 24%; а серед тих, хто не знає нічого – 45%.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Вторник, 16.07.2019

Закругление верхнее-левое

21:02Врачи предупредили, что категорически нельзя есть каши из старой крупы

20:26Назван самый загрязненный город мира

19:19Водоканал закликає мешканців Миколаїва бути обережними

18:45Вера Брежнева испугала фанатов постаревшим видом

17:22Украина и РФ активизировали переговоры по пленным

16:38Электроэнергия с августа станет дешевле для одной категории потребителей

15:4117 июля состоится рабочий визит президента Украины в Николаев

14:51Названо условие встречи Зеленского и Путина

13:24В Николаеве зоозащитники вышли с пикетом под стены мэрии

12:40Зеленский заявил об амбициях принять Олимпиаду

12:06Меган Маркл познакомилась с Бейонсе

11:29Украина продлила эмбарго на российские товары

11:02В ЕС одобрили санкции против Турции

10:31В Иране уверены, что Трамп не хочет войны

10:06В Украине вступил в силу языковой закон

09:40В июле нас ждут мощные магнитные бури: как уберечься и чего нельзя делать

09:13В Николаевской области мужчина пытался выгнать коров из пруда и утонул

08:5816 июля: день в истории

08:26Зеленский обновляет дипкорпус

08:15Сутки на Донбассе: один военный погиб, трое ранены

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама