«Мы должны встретить реформу местного самоуправления во всеоружии», - председатель областного совета Игорь Дятлов во время празднования Дня местного самоупрвления

07.12.12 12:41Сколько просмотров этой статьи2651

7 грудня миколаївська громада зібралася у Миколаївському художньому академічному російському драматичному театрі для відзначення Дня місцевого самоврядування. До всіх присутніх звернувся голова Миколаївської обласної ради Ігор Дятлов:

Вельмишановна громадо! Шановні голови і депутати рад різних рівнів! Шановні працівники органів місцевого самоврядування! Шановні гості нашого свята!

Розпочинається третій рік роботи органів місцевого самоврядування нової формації – роботи тих людей, які мають втілити реальні зміни в системі управління регіонами України. За пройдені два роки ми готували ґрунт для втілення однієї з основних реформ України, яка має докорінно змінити уклад життя в державі – реформи місцевого самоврядування. Найперше і найголовніше, що ми зробили і маємо продовжити втілювати – ми готуємо місцеві громади до самостійності.

Багато років люди у всьому покладалися на владу, на якогось доброго царя, який прийде і все зробить. Наша основна задача, яку ми наразі успішно виконуємо, - змінити таке сприйняття державного укладу і направити громади на шлях прийняття самостійних рішень.

Майбутня реформа місцевого самоврядування передбачає посилення самоврядування. Це означає, що згодом сільські, селищні, районні, міські та обласна громади матимуть змогу не лише самостійно визначати пріоритети для себе, але і самостійно виконувати власні рішення. Це означає, що саме місцеві громади, а не центр, визначатимуть і втілюватимуть задуми щодо інвестиційного, виробничого, туристичного та інших напрямків розвитку свого регіону. Саме ви, вже за деякий час будете вирішувати, на яких умовах працюватимуть у ваших містах та селах підприємства, як буде влаштована система дозволів та погоджень, яким чином будуть забезпечені ваші вчителі та медики, яку суму коштів ви дасте на будівництво доріг, а яку – на дитячі садочки.

Але щоб брати на себе не лише такі повноваження, але і таку, найбільшу, відповідальність, ми маємо бути до цього готові. В першу чергу, ми маємо розуміти, що від активності місцевих громад, від позиції кожного мешканця, від його бажання облаштувати власний дім, власне селище, власне місто, залежить, чи виправдаємо ми ту відповідальність, яку беремо на себе, чи ні. Маємо розуміти, що місцеве самоврядування – це не відповідальність одного сільського голови чи депутатського корпусу. Це відповідальність всієї громади – кожного, хто проживає у даному населеному пункті. Перш ніж на повну потужність розпочати втілювати реформи, ми маємо розбудити у громаді це бажання змінити уклад свого життя. Довести людям, що об’єднуватись і приймати самостійні рішення – не тягар, а інструмент, який дає змогу зробити ті речі, які ще вчора здавалися неможливими.

Наразі ми йдемо цим шляхом – поступово змінюємо усвідомлення людьми власної значущості.

Багато у цьому плані нам допомогли проекти ПРООН, через які об’єднання людей – не обов’язково всіх мешканців району, це може бути спільнота батьків дитячого садочку, наприклад. Отже, такі об’єднання людей можуть подати свій проект до ПРООН та отримати на нього фінансування з Євросоюзу, обласного та місцевого бюджетів, за умови, якщо і сама громада внесе певну, незначну, частку. Ряд сільських та районних громад Миколаївщини вже скористалися цією можливістю. Найближчим часом аж 36 громад області реалізовуватимуть свої проекти за такою схемою. Але ми пішли далі, і цього року обласна рада започаткувала програму розвитку місцевого самоврядування.

Ухвалення цієї програми я вважаю досягненням року, що минає. Адже раніше подібних програм у Миколаївській області не було. Тепер ми можемо не тільки підвищувати кваліфікацію співробітників апаратів і депутатів, на зовсім іншому рівні обмінюватися досвідом із колегами, але й безпосередньо розвивати активність місцевих громад. Зокрема, ми заснували конкурс, яким передбачили виділення коштів з обласного бюджету на ті проекти, які самі ж люди, об'єднавшись, і запропонували. Незважаючи на те, що програма була прийнята лише у березні цього року, у нас вже є 10 переможців, серед яких громади як сіл, так і районів та міст. Здебільшого це проекти, які стосуються запровадження енергозберігаючих технологій та розвитку культурної сфери місцевої громади – відновлення сільських клубів.

Для втілення проектів переможців на умовах співфінансування з обласного бюджету буде виділено півмільйона гривень, з місцевих бюджетів інших рівнів має надійти більше 700 тисяч, також залучені спонсори, які профінансують проекти на загальну суму більше 200 тисяч гривень. Так, це маленькі суми для громад всієї області. Але це тільки початок.

Відзначу, що найбільшу активність в обласному конкурсі проявили саме ті громади, які вже мали досвід з огляду на проекти ПРООН. Наша задача сьогодні – підняти не тільки ті громади, які вже зрозуміли принцип дії проектів та програм щодо розвитку місцевого самоврядування, але ми маємо підштовхнути до прийняття самостійних рішень та більшої активності в тому числі найвіддаленіші від обласного центру громади – такі як Кривоозерський район, маємо підтягувати Єланецький та інші райони Миколаївської області. Адже саме від нас залежить, як Миколаївщина сприйме реформу місцевого самоврядування, чи зможуть місцеві громади не тільки прийняти нові функції, але і використовувати їх. Найбільша проблема, з якою ми можемо зіштовхнутися при втіленні реформи, - це пасивність людей. Адже якщо місцеві мешканці поведуться так, ніби їм нічого не потрібно, села і надалі страждатимуть і залишатимуться тягарем для бюджету, а не локомотивом розвитку, як це має бути.

Але у нас з вами є шанс. Ми маємо його використати. Маємо зустріти реформу місцевого самоврядування у всеозброєнні. Показовими для нас із вами є результати виборів цього року на Миколаївщині. Адже майже всі, кому люди довірили представляти їх інтереси у Верховній Раді, – це представники місцевого самоврядування: мер-рекордсмен Вознесенська Юрій Гержов, депутат обласної ради Микола Жук, депутат обласної ради Ігор Бриченко, депутат обласної ради Микола Дзарданов, депутат миколаївської міської ради Артем Ільюк. Всі вони є представниками саме місцевого самоврядування. А це є додатковим доказом того, що рівень довіри до місцевого самоврядування є не тільки значним, але він і зростає.

Незалежно від того, яку політичну силу представляють новообрані народні депутати, для людей вони залишаться представниками Миколаївщини у Верховній Раді. Сподіваюсь, що і вони не забудуть дорогу до свого рідного дому та завжди керуватимуться інтересами саме нашої, миколаївської громади.

Маю сподівання, що наші народні обранці стануть такою ж злагодженою командою, якою сьогодні є обласна рада та облдержадміністрація. Адже в рамках єдиної програми дій, однакового розуміння потреб області, нам разом вдалося вирішити цього року стратегічні проблеми. Адже Миколаївщина стала багатша на 64 автомобілі швидкої допомоги, 37 шкільних автобусів, 1 115 комп’ютерів для наших шкіл, більше 50 мільйонів вдалося акумулювати на реконструкцію шкіл та дитячих садочків, більше 160 мільйонів спрямовано на газифікацію області.

Хочу висловити подяку керівництву обласної державної адміністрації, керівникам всіх управлінь, кожному! за розуміння тих проблем, які хвилюють сьогодні мешканців Миколаївщини, а також за те, що разом із депутатами працювали над вирішенням цих проблем.

Але я вважаю – щоб бути прогресивними, нам варто переймати досвід у тих, хто сьогодні є взірцем у розвитку місцевого самоврядування. У планах обласної ради – відвідати Польщу, Грузію, укласти відповідні угоди між нашою громадою та громадами цих країн. А, можливо, і з громадами інших країн також. Ми маємо зробити все, щоб кращий досвід розвинутих країн втілити на території Миколаївської області.

Важлива задача, яка сьогодні стоїть перед нами, перед місцевим самоврядуванням, - навчитися об’єднуватися. Приклад насамперед має показати обласна рада, за нею підтягнуться всі інші. Вибори закінчилися, панове!!!

Час забути про політичні рішення, припинити працювати на публіку, що багато кому припало до смаку, і врешті з подвійною силою працювати разом. У нас не так багато часу. Реформа от-от перейде з паперів до реального життя. Нам нема, коли сперечатися один з одним та доводити, хто краще. У нас занадто багато пасивних громад, які ще не готові взяти та нести відповідальність за самих себе. Маємо бути готовими самі… та підготувати наші громади.

Тому я закликаю, в першу чергу, депутатів обласної ради, далі – депутатів міських, районних, сільських та селищних рад. Об’єднуймося! Незалежно від партійної приналежності, незалежно від політичної ідеології. На нашій з вами землі, де ми виховуємо своїх дітей та підтримуємо своїх батьків, політичної ідеології не має бути. Є один курс, яким визначено іти Україні, – посилювати місцеве самоврядування, покращувати життя кожної громади, кожної людини. Іншого шляху у держави, яка прагне розвитку, немає.

Тож, вперед до роботи!

Сайт Николаевского облсовета

Похожие новости

На чемпионат Украины по велоспорту в Николаев приехало более сотни спортсменов со всей страны
Открытый чемпионат Николаевской области по гребле на байдарсках и каноэ

Понедельник, 15.11.2021

Закругление верхнее-левое

14:54Клип украинского режиссера получил награду MTV EMA 2021 (видео)

13:35В Украине по-новому будут начислять налог на авто: кого заставят платить

13:17Мигранты в Беларуси покидают лагерь на границе

13:00В порту Николаева аварийно разлилось растительное масло

12:55Погода на неделю: похолодание и дожди со снегом

12:29«Николаевгаз»: с начала года горожане украли газа на 1 млн гривен

11:48COVID на Николаевщине: 17 смертей за сутки и 844 новых больных

 11.11

12:50Без прививок никуда не пустят, а вечерами нужно сидеть дома. Украинка – о борьбе с COVID-19 в Латвии

12:38Как подтвердить трудовой стаж, если трудовая книжка заполнена неправильно

12:31Более 30 стран откажутся от продаж новых авто на бензине

12:18Леросу объявили подозрение за средний палец Зеленскому

12:10Николаевец в суде требует запретить проверку COVID-сертификатов и выплатить ему миллион

12:05В Ливерпуле представили неизвестную песню Beatles. Ее нашли на чердаке через 50 лет после записи

11:52"Я плакала так, что у меня началась истерика", – Ольга Харлан рассказала об эмоциях после поражения в Токио (видео)

11:01YouTube будет скрывать количество дизлайков под видео для защиты их авторов

10:54Боксер Сергей Деревянченко проведет бой в США

10:42В ВОЗ заявили о новой мировой проблеме. В мире заканчиваются шприцы

10:35В Украине свыше 24,7 тыс. новых случаев COVID-19, умерли 652 человека

10:30С завтрашнего дня полиция будет проводить техосмотр на дорогах

 08.11

16:04Украинцы будут платить за газ по-новому: кубометры отменят, а счетчик обойдется в 25 тыс.

15:56В Украине за бюджетные деньги снимут первый фильм об ЛГБТ

15:48Николаевская полиция будет штрафовать тех, кто игнорирует новую велоразметку на Соборной

15:43В ближайшее время курс гривни продолжит удивлять украинцев: новый прогноз

15:32В Николаеве назвали лауреатов почетного звания «Звезда культуры» 2021 года

13:45Корниенко уходит из руководства партии "Слуга народа"

13:30Газпром увеличил транзит через Украину

13:19Протесты антивакцинаторов добрались до Николаева

11:21Ольга Горбачева завершила карьеру певицы и сменила имя

11:05В объединение Разумкова войдут 21 "слуга" и два "батькивщиновца"

08:30Невакцинированные учителя с понедельника будут отстранены – Ляшко

08:00В Украину движется арктический холод: названа дата резкого похолодания

07:39Украина остается 2-й в мире по смертности от covid

 06.11

11:13В Украине на новогодние праздники горнолыжные курорты будут работать лишь для COVID -вакцинованих

10:59Скифские сокровища Украины. Почему грабят курганы

10:47В США призывают отправить корабли в Черное море

10:42В Украине более 25 тысяч новых случаев COVID-19 за сутки, умерли 793 человека

10:34В аварии в Николаевской области пострадали пятеро детей, двое из них погибли

 31.10

14:44Какие продукты подорожают и подешевеют в ноябре: эксперты удивили прогнозом

10:00Украина - вторая в мире по COVID-смертности

09:54Хеллоуин 2021: как появился праздник, что означает, почему нужно вырезать тыкву

09:45Вчера в Николаеве трижды горели жилые дома

 30.10

17:48Власти Николаева не планируют продлевать осенние каникулы

17:10Польша заявила о "дискриминации" поляков в Украине

16:20На Николаевщине 98% педагогов получили COVID-вакцины

16:09За неделю бензин на АЗС подорожал на 70-75 коп/л

16:02Ольга Харлан снялась в романтической фотосессии со своим парнем

11:43Разведка США рассказала, откуда взялся коронавирус

11:34Ночью в Николаевской области сгорели 5 тонн сена

11:23На Донбассе за сутки ранены пять военных

 29.10

21:20Украина переходит в "красную" зону: что будет с гривней, рынком труда и бизнесом

14:45Зимнее время. Для чего и когда Украина переводит часы

13:28Минздрав назвал противопоказания к COVID-вакцинации

12:01Взрыв на АЗС в Харькове: огонь не могут потушить вторые сутки (видео)

11:38В Украине вводятся новые дорожные знаки

11:28С 1 ноября в Николаеве начнут подавать тепло в жилые дома

11:23Россия прекращает поставки энергетического угля в Украину

11:10В Николаевской области на пожаре погиб мужчина

10:16Николаевский академический художественный русский драматический театр включен в список объектов "Большой реставрации"

10:02Разумков намерен создать новую политическую силу

09:57Facebook поломался: переименование компании закончилось глобальным сбоем

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Анонсы и реклама


На чемпионат Украины по велоспорту в Николаев приехало более сотни спортсменов со всей страны
Открытый чемпионат Николаевской области по гребле на байдарсках и каноэ