«Мы должны встретить реформу местного самоуправления во всеоружии», - председатель областного совета Игорь Дятлов во время празднования Дня местного самоупрвления

07.12.12 12:41Сколько просмотров этой статьи2188Сколько комментариев этой статьи0

7 грудня миколаївська громада зібралася у Миколаївському художньому академічному російському драматичному театрі для відзначення Дня місцевого самоврядування. До всіх присутніх звернувся голова Миколаївської обласної ради Ігор Дятлов:

Вельмишановна громадо! Шановні голови і депутати рад різних рівнів! Шановні працівники органів місцевого самоврядування! Шановні гості нашого свята!

Розпочинається третій рік роботи органів місцевого самоврядування нової формації – роботи тих людей, які мають втілити реальні зміни в системі управління регіонами України. За пройдені два роки ми готували ґрунт для втілення однієї з основних реформ України, яка має докорінно змінити уклад життя в державі – реформи місцевого самоврядування. Найперше і найголовніше, що ми зробили і маємо продовжити втілювати – ми готуємо місцеві громади до самостійності.

Багато років люди у всьому покладалися на владу, на якогось доброго царя, який прийде і все зробить. Наша основна задача, яку ми наразі успішно виконуємо, - змінити таке сприйняття державного укладу і направити громади на шлях прийняття самостійних рішень.

Майбутня реформа місцевого самоврядування передбачає посилення самоврядування. Це означає, що згодом сільські, селищні, районні, міські та обласна громади матимуть змогу не лише самостійно визначати пріоритети для себе, але і самостійно виконувати власні рішення. Це означає, що саме місцеві громади, а не центр, визначатимуть і втілюватимуть задуми щодо інвестиційного, виробничого, туристичного та інших напрямків розвитку свого регіону. Саме ви, вже за деякий час будете вирішувати, на яких умовах працюватимуть у ваших містах та селах підприємства, як буде влаштована система дозволів та погоджень, яким чином будуть забезпечені ваші вчителі та медики, яку суму коштів ви дасте на будівництво доріг, а яку – на дитячі садочки.

Але щоб брати на себе не лише такі повноваження, але і таку, найбільшу, відповідальність, ми маємо бути до цього готові. В першу чергу, ми маємо розуміти, що від активності місцевих громад, від позиції кожного мешканця, від його бажання облаштувати власний дім, власне селище, власне місто, залежить, чи виправдаємо ми ту відповідальність, яку беремо на себе, чи ні. Маємо розуміти, що місцеве самоврядування – це не відповідальність одного сільського голови чи депутатського корпусу. Це відповідальність всієї громади – кожного, хто проживає у даному населеному пункті. Перш ніж на повну потужність розпочати втілювати реформи, ми маємо розбудити у громаді це бажання змінити уклад свого життя. Довести людям, що об’єднуватись і приймати самостійні рішення – не тягар, а інструмент, який дає змогу зробити ті речі, які ще вчора здавалися неможливими.

Наразі ми йдемо цим шляхом – поступово змінюємо усвідомлення людьми власної значущості.

Багато у цьому плані нам допомогли проекти ПРООН, через які об’єднання людей – не обов’язково всіх мешканців району, це може бути спільнота батьків дитячого садочку, наприклад. Отже, такі об’єднання людей можуть подати свій проект до ПРООН та отримати на нього фінансування з Євросоюзу, обласного та місцевого бюджетів, за умови, якщо і сама громада внесе певну, незначну, частку. Ряд сільських та районних громад Миколаївщини вже скористалися цією можливістю. Найближчим часом аж 36 громад області реалізовуватимуть свої проекти за такою схемою. Але ми пішли далі, і цього року обласна рада започаткувала програму розвитку місцевого самоврядування.

Ухвалення цієї програми я вважаю досягненням року, що минає. Адже раніше подібних програм у Миколаївській області не було. Тепер ми можемо не тільки підвищувати кваліфікацію співробітників апаратів і депутатів, на зовсім іншому рівні обмінюватися досвідом із колегами, але й безпосередньо розвивати активність місцевих громад. Зокрема, ми заснували конкурс, яким передбачили виділення коштів з обласного бюджету на ті проекти, які самі ж люди, об'єднавшись, і запропонували. Незважаючи на те, що програма була прийнята лише у березні цього року, у нас вже є 10 переможців, серед яких громади як сіл, так і районів та міст. Здебільшого це проекти, які стосуються запровадження енергозберігаючих технологій та розвитку культурної сфери місцевої громади – відновлення сільських клубів.

Для втілення проектів переможців на умовах співфінансування з обласного бюджету буде виділено півмільйона гривень, з місцевих бюджетів інших рівнів має надійти більше 700 тисяч, також залучені спонсори, які профінансують проекти на загальну суму більше 200 тисяч гривень. Так, це маленькі суми для громад всієї області. Але це тільки початок.

Відзначу, що найбільшу активність в обласному конкурсі проявили саме ті громади, які вже мали досвід з огляду на проекти ПРООН. Наша задача сьогодні – підняти не тільки ті громади, які вже зрозуміли принцип дії проектів та програм щодо розвитку місцевого самоврядування, але ми маємо підштовхнути до прийняття самостійних рішень та більшої активності в тому числі найвіддаленіші від обласного центру громади – такі як Кривоозерський район, маємо підтягувати Єланецький та інші райони Миколаївської області. Адже саме від нас залежить, як Миколаївщина сприйме реформу місцевого самоврядування, чи зможуть місцеві громади не тільки прийняти нові функції, але і використовувати їх. Найбільша проблема, з якою ми можемо зіштовхнутися при втіленні реформи, - це пасивність людей. Адже якщо місцеві мешканці поведуться так, ніби їм нічого не потрібно, села і надалі страждатимуть і залишатимуться тягарем для бюджету, а не локомотивом розвитку, як це має бути.

Але у нас з вами є шанс. Ми маємо його використати. Маємо зустріти реформу місцевого самоврядування у всеозброєнні. Показовими для нас із вами є результати виборів цього року на Миколаївщині. Адже майже всі, кому люди довірили представляти їх інтереси у Верховній Раді, – це представники місцевого самоврядування: мер-рекордсмен Вознесенська Юрій Гержов, депутат обласної ради Микола Жук, депутат обласної ради Ігор Бриченко, депутат обласної ради Микола Дзарданов, депутат миколаївської міської ради Артем Ільюк. Всі вони є представниками саме місцевого самоврядування. А це є додатковим доказом того, що рівень довіри до місцевого самоврядування є не тільки значним, але він і зростає.

Незалежно від того, яку політичну силу представляють новообрані народні депутати, для людей вони залишаться представниками Миколаївщини у Верховній Раді. Сподіваюсь, що і вони не забудуть дорогу до свого рідного дому та завжди керуватимуться інтересами саме нашої, миколаївської громади.

Маю сподівання, що наші народні обранці стануть такою ж злагодженою командою, якою сьогодні є обласна рада та облдержадміністрація. Адже в рамках єдиної програми дій, однакового розуміння потреб області, нам разом вдалося вирішити цього року стратегічні проблеми. Адже Миколаївщина стала багатша на 64 автомобілі швидкої допомоги, 37 шкільних автобусів, 1 115 комп’ютерів для наших шкіл, більше 50 мільйонів вдалося акумулювати на реконструкцію шкіл та дитячих садочків, більше 160 мільйонів спрямовано на газифікацію області.

Хочу висловити подяку керівництву обласної державної адміністрації, керівникам всіх управлінь, кожному! за розуміння тих проблем, які хвилюють сьогодні мешканців Миколаївщини, а також за те, що разом із депутатами працювали над вирішенням цих проблем.

Але я вважаю – щоб бути прогресивними, нам варто переймати досвід у тих, хто сьогодні є взірцем у розвитку місцевого самоврядування. У планах обласної ради – відвідати Польщу, Грузію, укласти відповідні угоди між нашою громадою та громадами цих країн. А, можливо, і з громадами інших країн також. Ми маємо зробити все, щоб кращий досвід розвинутих країн втілити на території Миколаївської області.

Важлива задача, яка сьогодні стоїть перед нами, перед місцевим самоврядуванням, - навчитися об’єднуватися. Приклад насамперед має показати обласна рада, за нею підтягнуться всі інші. Вибори закінчилися, панове!!!

Час забути про політичні рішення, припинити працювати на публіку, що багато кому припало до смаку, і врешті з подвійною силою працювати разом. У нас не так багато часу. Реформа от-от перейде з паперів до реального життя. Нам нема, коли сперечатися один з одним та доводити, хто краще. У нас занадто багато пасивних громад, які ще не готові взяти та нести відповідальність за самих себе. Маємо бути готовими самі… та підготувати наші громади.

Тому я закликаю, в першу чергу, депутатів обласної ради, далі – депутатів міських, районних, сільських та селищних рад. Об’єднуймося! Незалежно від партійної приналежності, незалежно від політичної ідеології. На нашій з вами землі, де ми виховуємо своїх дітей та підтримуємо своїх батьків, політичної ідеології не має бути. Є один курс, яким визначено іти Україні, – посилювати місцеве самоврядування, покращувати життя кожної громади, кожної людини. Іншого шляху у держави, яка прагне розвитку, немає.

Тож, вперед до роботи!

Сайт Николаевского облсовета

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Понедельник, 22.07.2019

Закругление верхнее-левое

21:03Сериал «Игра престолов» получил рекордное число номинаций на «Эмми»

20:40Украинские звезды в Юрмале

19:35Google научит детей анализировать информацию

18:23Кейт Миддлтон и принц Уильям отправились в отпуск

16:12На один из округов направили вертолет со спецназом

12:30Диетологи назвали десять правил быстрого похудения

12:11Серена Уильямс стала самой модной спортсменкой 2019 года

12:05В Николаеве будет временно отсутствовать водоснабжение

11:58Инна Чурикова упала со сцены и попала в реанимацию

11:45На Донбассе за сутки один обстрел

11:31Когда начнет работать новая Верховная Рада

11:02ЦИК объявил выборы в Раду состоявшимися

10:54Ужасная трагедия на отдыхе в Кирилловке

10:38Украинцев ожидает очередная магнитная буря

09:48Выборы прошли без серьезных нарушений

09:41Зеленский хочет объединить три министерства

09:3222 июля: день в истории

09:18В Николаеве провалился асфальт

09:11Обработана треть электронных протоколов

09:04У берегов Африки загорелся украинский корабль, пропал моряк

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама