Состоялась коллегия Николаевской облгосадминистрации

19.02.13 14:50Сколько просмотров этой статьи1169Сколько комментариев этой статьи0

19 лютого відбулося засідання колегії облдержадміністрації, у якому взяли участь голова облдержадміністрації Микола Круглов, заступники голови облдержадміністрації, голова обласної ради Ігор Дятлов, голови районних адміністрацій та районних рад, міські (міст обласного значення) голови.

На порядку денному стояли питання: про стан і тенденції соціально-економічного розвитку Миколаївської області у січні-грудні 2012 року; про підсумки реалізації інвестиційних проектів в реальному секторі економіки Миколаївської області та завдання щодо активізації цієї діяльності у 2013 році; стан та проблеми зрошуваного землеробства в Миколаївській області; будівництво, реконструкція, ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування Миколаївської області. Виконання показників 2012 року та перспективи розвитку на 2013 рік; про стан оплати робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у Миколаївській області виконаних ДП «Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»; про основні вимоги Закону України «Про адміністративні послуги» та план заходів щодо його реалізації на території Миколаївської області в 2013 році; про стан виконавської дисципліни при виконанні актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації у 2012 році; про підсумки роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування протягом січня-грудня 2012 року.

Перед тим, як розпочати розгляд питань порядку денного, голова облдержадміністрації Микола Круглов виконав приємну місію – вручив державні нагороди представникам Миколаївщини за вагомі трудові досягнення.

Указом Президента України за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагороджено:

орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

Лук’яненко Олександру Вікторівну - начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області

орденом Данила Галицького

Григор’єва Сергія Михайловича - голову Миколаївської районної ради

медаллю «За працю і звитягу»

Шулешка Олега Анатолійовича - докера-механізатора товариства «Європейська транспортна стивідорна компанія», м.Миколаїв

Присвоєно почесне звання:

«Заслужений журналіст України»

Андрієвському Володимиру Федоровичу - фотокореспондентові, члену Миколаївської обласної організації Національної спілки журналістів України

«Заслужений працівник культури України»

Кривцовій Валентині Володимирівні - керівникові обласного народного творчого об’єднання художників-аматорів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя» Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи

«Заслужений працівник промисловості України»

Міненку Василю Михайловичу - начальникові дільниці товариства «Миколаївський глиноземний завод»

За вагомі досягнення в праці, високий професіоналізм, значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Миколаївщини, побудову заможної демократичної України Почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації нагороджено Ізуіта Григорія Григоровича – пенсіонера, колишнього голову Очаківської районної ради.

Микола Круглов разом з головою обласної ради Ігорем Дятловим вручили Дипломи та стипендії кращим студентам області.

Розповідаючи про стан і тенденції соціально-економічного розвитку Миколаївської області у січні-грудні 2012 року, в.о. начальника головного управління економіки облдержадміністрації Михайло Тульський відзначив, що послідовна реалізація завдань, викладених у Посланні Президента України та програмі Уряду, дозволила закріпити позитивні тенденції макроекономічної і фінансової стабілізації. Протягом січня-грудня 2012 року спостерігається зростання в основних секторах економіки області, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Втім, голова облдержадміністрації Микола Круглов акцентував увагу присутніх на тому, що, якими б гарними не були загальні показники, керівники державних адміністрацій мають насамперед брати до уваги обсяги виробництва та реалізації у розрахунку на одиницю населення. А саме ці показники є негативними у низці районів: Березнегуватському, Єланецькому, Казанківському, Арбузинському, місті Очакові, тощо. І це є свідченням недостатньої уваги до розвитку потужностей з переробки місцевої сировини. Між тим, переробна промисловість – це нові робочі місця і джерела для поповнення місцевих бюджетів.

Щодо загальних показників, - оборот роздрібної торгівлі збільшився на 17,7%; обсяги експорту товарів зросли на 41%. На 15,3% збільшилася середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника.

Одним із пріоритетів економічної політики Миколаївської області є забезпечення сталого розвитку промисловості, як базової галузі, переорієнтація її на інноваційно-інвестиційний розвиток, підвищення використання потенціалу регіону, концентрації державних та місцевих ресурсів на стратегічних напрямах розвитку.

Високими були темпи приросту в галузях промисловості, які спрямовують свою діяльність на забезпечення потреб внутрішнього ринку: у харчовій – 8,3%, у виробництві неметалевої мінеральної продукції – 5,8%, в хімічній та нафтохімічній – 16,8%, у целюлозно-паперовій – у 2,2 рази.

Значна кількість провідних бюджетоутворюючих промислових підприємства відпрацювала з приростом виробництва і внесла суттєвий вклад у розвиток окремих видів діяльності промислового сектора економіки області: ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект», ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом», ТДВ «Первомайськдизельмаш», ТОВ «Сервісний центр «Металург», ПАТ «Завод «Екватор», ПАТ «ЮГцемент», ПАТ «Баштанський сирзавод», ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», ПАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат», ТОВ «Бандурський олійноекстракційний завод» та інші.

Збільшення кількості найменувань інноваційних виробів, активне впровадження інвестиційних проектів для оновлення технічної бази, перехід на запровадження нових технологій виробництва – маловідходних та ресурсозберігаючих, робить промислову продукцію підприємств Миколаївської області конкурентоспроможною на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Підтвердженням цьому є зростання обсягів реалізації промислової продукції. У вартісному вимірі за січень-грудень 2012 року реалізовано промислової продукції у відпускних цінах підприємств на 9,2% більше ніж за січень-грудень 2011 року.

Завдяки систематичному провадженню організаційно-координаційних заходів з боку облдержадміністрації та райдержадміністрацій в області створено підґрунтя для успішного розвитку агропромислового комплексу в 2013 році.

Пріоритетним напрямом у галузі рослинництва залишається зернове господарство. Незважаючи на складні погодні умови, сільгосптоваровиробниками вжито всіх заходів для посіву озимих культур. У відповідності до статистичних даних під урожай 2013 року посіяно 704,8 тис. га озимини, що на 28,8 тис. га більше проти минулого року.

До того ж, у всіх категоріях господарств області за станом на 01 січня 2013 року, порівняно з показниками на відповідну дату 2012 року, зафіксовано зростання поголів’я сільськогосподарських тварин, зокрема великої рогатої худоби. У минулому році введено в дію 9 тваринницьких об’єктів.

У 2012 році завдяки зваженим діям облдержадміністрації і співпраці з центральними органами виконавчої влади, народними депутатами України на соціально-економічний розвиток регіону за рахунок бюджетних коштів передбачено фінансування обласних програм та субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток Миколаївської області.

За рахунок бюджетних коштів у 2012 році проведені роботиз будівництва та реконструкції загальноосвітніх шкіл, закладів освіти, підвідних газопроводів до сільських населених пунктів, мереж водопостачання та водовідведення, капітального ремонту комунальних доріг та інших об’єктів.

Також, облдержадміністрація 2012 року взяла участь у відборі проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій з теплосанації об'єктів соціальної сфери по Миколаївській області. Державне агентство екологічних інвестицій погодило 17 проектів з капітального ремонту (теплосанації) об’єктів соціальної сфери по Миколаївській області

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження завершені роботи і введено в експлуатацію очисних споруд каналізації в смт Арбузинка, Братський районний будинок культури, фізкультурно-оздоровчий комплекс з плавальним басейному м. Вознесенськ, виконані заходи з реконструкції, капітальних та поточних ремонтів закладів освіти, охорони здоров'я, культури, спорту, житла, зовнішнього освітлення вулиць населених пунктів, комунальних доріг, комунальних мереж водопостачання та водовідведення, доріг та тротуарів.

За рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету проведені капітальні ремонти закладів освіти та охорони здоров’я, а саме школи-інтернату № 4 та № 7, відділення інтенсивної терапії новонароджених та покрівлі хірургічного корпусу обласної дитячої лікарні, обласної дитячої інфекційної лікарні, ремонт системи опалення, технічних приміщень та каналізаційної мережі обласного палацу культури та проведення оплати за виготовлення проектно-кошторисної документації.

Цінова ситуація на споживчому ринку області у 2012 році характеризувалася здешевленням овочів, яєць, цукру, молока, масла вершкового, сиру м’якого, фруктів.

Робота облдержадміністрації спрямована на здійснення систематичного контролю за виконанням вимог актів законодавства з питань формування, встановлення та застосування регульованих цін.

Облдержадміністрацією повністю реалізовані делеговані повноваження щодо регулювання цін на соціально значущі продовольчі товари. З метою недопущення необґрунтованого підвищення цін діють розпорядження голови облдержадміністрації щодо встановлення граничного рівня рентабельності при виробництві хліба та борошна; пакуванні (фасуванні) продовольчих товарів, щодо яких запроваджено державне регулювання цін; за надання в оренду торгових приміщень (площ), устаткування у торговельних об’єктах, на ринках; граничних торговельних надбавок (націнок) на продукцію громадського харчування, що реалізується в навчальних закладах; на основні групи продовольчих товарів; граничні постачальницько-збутові надбавки для суб’єктів господарювання, що здійснюють оптову торгівлю основними групами продовольчих товарів; регулювання оптово-відпускних цін на основні продовольчі товари шляхом декларування їх змін.

З метою підтримки місцевих виробників продовольчої продукції, зменшення посередників, забезпечення населення сільськогосподарською продукцією за доступною ціною в містах та райцентрах області на постійній основі працюють ярмарки. Протягом 2012 року в області проведено 1996 ярмаркових заходів, в яких взяли участь сільськогосподарські, фермерські господарства та підприємства харчової промисловості.

В області діє Меморандум порозуміння між Миколаївською обласною державною адміністрацією, виробниками продовольчих товарів та суб’єктами мережевої роздрібної торгівлі, яким передбачено постачання безпосередньо на підприємства роздрібної торгівлі продовольчих товарів та застосування мінімальних торгівельних надбавок.

Завдяки вжитим заходам та відповідно даних моніторингових спостережень, які проводяться органами статистики двічі на тиждень, за станом на січень 2013 року в області середні рівні роздрібних цін нижче або на рівні середніх по Україні на рис, хліб з борошна першого ґатунку, яловичину, сало, макаронні вироби, ковбасні вироби, молоко, сметану, масло вершкове, цукор, олію, яйця, капусту, моркву, буряк, цибулю.

Миколаївська область має достатньо прикладів успішної роботи іноземного капіталу. В регіоні реалізують інвестиційні проекти компанії з світовим ім’ям: PepsiСo, Dyckerhoff, Русал, Groupe Lactalis, Bunge та інші.

Найбільші обсяги прямих іноземних інвестицій надійшли на підприємства морегосподарського комплексу, у т.ч. доТОВ «Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера», ТОВ «Зерновий термінал Ніка-Тера», ТОВ «Евері», на підприємства енергетики (ТОВ «Нептун Солар» та ін.).

Всього прямих іноземних інвестицій надійшло з 50 країн світу.

Майже половина іноземного капіталу зосереджена на підприємствах промисловості, у т.ч. у виробництві харчових продуктів та напоїв.

Всього в області майже 293 підприємства з іноземним капіталом.

Успішно працюють підприємства з іноземним капіталом ТОВ «Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера», ТОВ «Сандора», ТОВ «Грінтур-Екс», ТОВ «Евері», ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», ПП «Еліка», ПАТ «Возко», ПАТ «Югцемент» та ін.

За підсумками першого місяця 2013 року обсяги промислового виробництва становили 111%, а планові показники виконання як обласного, так і державного бюджетів перевиконано.

Розвиток морегосподарського, агропромислового, туристично- рекреаційного комплексів, вітро- та геліоенергетики, виробництва будівельних матеріалів, будівництва облдержадміністрація вважає перспективними напрямками для іноземного інвестування.

Зокрема, морегосподарський комплекс вже кілька років поспіль демонструє сталу динаміку розвитку. Так, кількість заходів суден у 2012 році збільшилась на 216, у порівнянні з попереднім роком. При цьому вже третій рік спостерігається збільшення дедвейту суден, які заходять до портів області.

Робота щодо формування системного підходу у сприянні інвестиційній діяльності здійснюється облдержадміністрацією шляхом впровадження програмно-цільового підходу та налагодженню взаємовигідного співробітництва з інвесторами і центральними органами виконавчої влади, відповідальними за реалізацію інвестиційних проектів загальнодержавного значення.

Питання реалізації в області інвестиційних проектів неодноразово розглядалися 2012 року на різних рівнях (раді інвесторів, засіданнях колегії, нарадах та засіданнях робочих груп).

В.о. начальника головного управління економіки Михайло Тульський навів приклади найбільш вигідних та економічно доцільних інвестиційних проектів, які знаходяться на стадії втілення в області.

Зокрема, використання енергозберігаючих гелієвих установок дозволило зекономити близько 20 тисяч гривень на рік по кожному дитсадку у місті Вознесенськ.

За результатами розгляду питань порядку денного надано відповідні доручення.

mykolayiv-oda.gov.ua

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Среда, 13.12.2017

Закругление верхнее-левое

23:20Израиль сбил две палестинские ракеты

20:25Два года тюрьмы за клип с бананом. Видео

20:09Победитель конкурса отказался стать начальником Николаевского городского управления образования

19:45Самолет нарисовал в небе над Германией елку с игрушками

19:00Московские хирурги пришили отрубленные топором руки. Видео

18:31Канада сняла запрет на продажу Украине оружия

18:09Кабмин обновил Национальный перечень лекарств

16:51Часть улицы Адмиральской на месяц станет пешеходной зоной

16:39Исламские страны признали Восточный Иерусалим столицей Палестины

16:15ДТП в Харькове: Зайцева признала свою вину

15:54На Николаевщине могут уволить трех глав РГА

15:38Нервным женщинам необходимо ежедневно пить шампанское, - ученые

15:22В Первомайске впервые за пять лет начали ходить поезда

15:05Китайская компания презентовала бюджетный клон iPhone X

14:42Кабмин поручил «Укроборонпрому» рассчитаться с долгами по зарплате перед николаевцами до 25 декабря

14:12Экс-директор ЧСЗ Калашников назначен и.о. директора «Николаевского судостроительного завода»

13:58Австрия возобновила транзит газа в Европу после взрыва

12:47Украина просит у ЕС новую макрофинансовую помощь

12:29Пятеро николаевских воинов награждены знаком «Святой Николай Чудотворец»

11:34Ученые узнали секреты психики долгожителей

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама