Днепропетровский регион – лидер инновационного управления в Украине
01.11.13 15:59 | ![]() | 2435 |
29 жовтня 2013 року Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко нагородив переможців Першого Національного конкурсу впроваджених проектів у сфері електронного управління на регіональних рівнях.
Мета конкурсу — виявлення та поширення кращих практик органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади щодо впровадження інформаційних технологій на регіональному рівні, спрямованих на підвищення ефективності управління, розширення електронних сервісів для населення і підприємців, розвиток електронної демократії та громадянського суспільства в Україні.
Всього на конкурс було подано 45 кейсів в номінаціях «Електронна демократія», «Електронні інструменти управління територіальною громадою» і «Електронні сервіси». До складу журі увійшли вчені, міжнародні експерти та представники державних і громадських організацій.
Серед учасників експерти відзначили Дніпропетровську облдержадміністрацію, яка стала переможцем у номінації «Електронні сервіси» з проектом «Регіональний віртуальний офіс електронних послуг».
На відміну від інших проектів конкурсу електронного управління, дніпропетровський проект інноваційного менеджменту має системний підхід. Експерти зазначають, що Дніпропетровська область — перший в Україні регіон, який впровадив систему електронного управління в масштабах області. Це свідчить про високий рівень управлінської культури та стратегічне мислення керівництва області. Адже в XXI столітті використання ІТ-інструментів для підвищення ефективності управління — необхідна умова економічного успіху і процвітання.
Дніпропетровський проект «Віртуальний офіс» пропонує єдину точку доступу для громадян та суб'єктів господарювання до адміністративних послуг та дозвільних документів, які надаються на території області через онлайн Інтернет-ресурси та інформаційні сенсорні кіоски. Вони встановлені в усіх міськвиконкомах та районних адміністраціях і мають зворотний зв'язок з чиновниками.
Ці інформаційні технології дозволяють зняти з громадянина навантаження зі збору документів у різних державних установах і відомствах.
Завдяки щоденному моніторингу роботи інформаційних центрів надається можливість оперативного реагування на «виклики» та своєчасного прийняття управлінських рішень. Це дозволило зменшити в 10 разів число порушень термінів видачі документів дозвільного характеру суб'єктам господарювання.
Успішна реалізація в Дніпропетровській області проекту електронного управління регіоном стане стартовим майданчиком для всієї України із впровадження цифрових технологій. Це забезпечить доступність будь-якої послуги та інформації для наших громадян і бізнесу, прибере перешкоди між ними і владою, стане потужним бар'єром для корупції і стимулом для динамічного соціально-економічного розвитку, який забезпечить підвищення якості життя кожного українця.