СБУ ругает Кириленко за "запрет российских фильмов" и вред имиджу

06.04.16 20:49Сколько просмотров этой статьи1649Сколько комментариев этой статьи0

Служба безпеки просить Мінкульт переглянути свої підходи під час заборони російських фільмів і залучити до цього процесу кінофахівців.

Копію листа голови СБУ Василя Грицака до міністра культури В'ячеслава Кириленка оприлюднила речник спецслужби Олена Гітлянська у своєму Facebook.

"Просимо ініціювати додаткову ретельну обробку забороненого контенту з обов'язковим залученням фахівців експертної комісії з питань кінематографії, яка діє при Державному агентстві України з питань кіно, оцінки якої дозволять виділити із загального переліку заборонених для показу в Україні фільмів, перш за все загальновідомих і популярних серед населення, дійсно шкідливий контент і уникнути спекуляцій, які штучно підігріваються антиукраїнськими силами і пропагандою держави-агресора", — йдеться у листі Грицака до Кириленка.

Голова СБУ стверджує, що Мінкульт, отримавши від відомства списки іноземців, які своїми діями та заявами шкодять іміджу України, використовує їх "без виваженої оцінки та детального аналізу". На думку Грицака, це викликає розкол у суспільстві.

"В результаті цього, до вказаного списку Мінкультури потрапили окремі фільми, заборона на показ яких може трактуватись як зазіхання на конституційні права громадян. Насамперед, негативну реакцію викликав спосіб заборони вказаного контенту, що негативно сприймається суспільством, посилює у ньому розкол, та додатково дестабілізує суспільно-політичну ситуацію в країні, що в умовах гібридної війни надає додаткові переваги державі-агресору".

Водночас Грицак не уточнює, про які саме фільми йдеться.

"Міністерство офіційно пояснює заборону контенту виключно отриманням від Служби списками, фактично нехтуючи функцією, яка покладена на Державне агентство України з питань кіно – центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері кінематографії", — пише голова СБУ.

"Такі дії міністерства, враховуючи значний резонанс, який здіймається навколо заборони окремих фільмів, дискредитує діяльність чинної влади, в тому числі, Служби безпеки, наносить шкоду її іміджу всередині країни та за кордоном, даючи привід ворогам України зайвий раз звинувачувати нашу державу нібито у здійсненні недемократичних кроків і порушенні конституційних прав громадян", — стверджує Грицак.

У червні 2015 року набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Тоді Держкіно заборонило до показу 162 фільми і телесеріали, вироблені у Росії з 1 січня 2014 року.

24 грудня 2015 року Міністерство культури опублікувало додатковий "перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці". Туди увійшли 83 російські діячі культури.

Відповідно демонстрування телепрограм і фільмів із ними заборонено. У цій забороні Мінкульт посилався на перелік осіб, наданий СБУ.

Украинская правда

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Вторник, 20.08.2019

Закругление верхнее-левое

21:17Оскорбивший чемпионку глава Федерации велоспорта уволен

20:15Кремль отреагировал на запуск ракеты США

19:13В Минздраве намерены ввести лицензирование для врачей

18:21В Украине назвали стоимость самого дорогого лота в системе ProZorro

17:25Киев внесли в ТОП-50 самых дружелюбных городов

16:46У Миколаєві з’явився цікавий арт-об’єкт MiddleWay

14:17Кабмін затвердив план заходів до Дня незалежності

14:007 продуктов, ускоряющих старение кожи

13:20Миколаївців запрошують на вечір пам'яті поета Дмитра Креміна

13:08Украина и Молдова готовят новый маршрут импорта газа из Румынии

12:12В Чернобыле нашли гигантские грибы, которые нельзя собирать (фото)

11:23Индия вывела космическую станцию на орбиту Луны

11:00У МБК «Николаев» сменился соперник по суперлиге

10:45Актер Дуэйн Джонсон тайно женился

10:44В Москве срочно госпитализировали Марка Захарова

10:26Прогноз погоды в Украине на 20 августа

10:17Зеленский уволил глав двух районов Николаевской области

09:30Джонсон предлагает Евросоюзу изменить соглашение по Brexit

09:09Пожар на Канарах: эвакуированы почти 10 тысяч человек

09:01Народный календарь: Марины-Пимены

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама