СБУ ругает Кириленко за "запрет российских фильмов" и вред имиджу

06.04.16 20:49Сколько просмотров этой статьи1587Сколько комментариев этой статьи0

Служба безпеки просить Мінкульт переглянути свої підходи під час заборони російських фільмів і залучити до цього процесу кінофахівців.

Копію листа голови СБУ Василя Грицака до міністра культури В'ячеслава Кириленка оприлюднила речник спецслужби Олена Гітлянська у своєму Facebook.

"Просимо ініціювати додаткову ретельну обробку забороненого контенту з обов'язковим залученням фахівців експертної комісії з питань кінематографії, яка діє при Державному агентстві України з питань кіно, оцінки якої дозволять виділити із загального переліку заборонених для показу в Україні фільмів, перш за все загальновідомих і популярних серед населення, дійсно шкідливий контент і уникнути спекуляцій, які штучно підігріваються антиукраїнськими силами і пропагандою держави-агресора", — йдеться у листі Грицака до Кириленка.

Голова СБУ стверджує, що Мінкульт, отримавши від відомства списки іноземців, які своїми діями та заявами шкодять іміджу України, використовує їх "без виваженої оцінки та детального аналізу". На думку Грицака, це викликає розкол у суспільстві.

"В результаті цього, до вказаного списку Мінкультури потрапили окремі фільми, заборона на показ яких може трактуватись як зазіхання на конституційні права громадян. Насамперед, негативну реакцію викликав спосіб заборони вказаного контенту, що негативно сприймається суспільством, посилює у ньому розкол, та додатково дестабілізує суспільно-політичну ситуацію в країні, що в умовах гібридної війни надає додаткові переваги державі-агресору".

Водночас Грицак не уточнює, про які саме фільми йдеться.

"Міністерство офіційно пояснює заборону контенту виключно отриманням від Служби списками, фактично нехтуючи функцією, яка покладена на Державне агентство України з питань кіно – центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері кінематографії", — пише голова СБУ.

"Такі дії міністерства, враховуючи значний резонанс, який здіймається навколо заборони окремих фільмів, дискредитує діяльність чинної влади, в тому числі, Служби безпеки, наносить шкоду її іміджу всередині країни та за кордоном, даючи привід ворогам України зайвий раз звинувачувати нашу державу нібито у здійсненні недемократичних кроків і порушенні конституційних прав громадян", — стверджує Грицак.

У червні 2015 року набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Тоді Держкіно заборонило до показу 162 фільми і телесеріали, вироблені у Росії з 1 січня 2014 року.

24 грудня 2015 року Міністерство культури опублікувало додатковий "перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці". Туди увійшли 83 російські діячі культури.

Відповідно демонстрування телепрограм і фільмів із ними заборонено. У цій забороні Мінкульт посилався на перелік осіб, наданий СБУ.

Украинская правда

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Понедельник, 22.04.2019

Закругление верхнее-левое

08:37Экс-главе Nissan предъявили новое обвинение

08:24Синдром хронической усталости: ученые нашли новое объяснение

08:15Трамп поздравил Зеленского с победой на выборах

07:50Центризбирком подсчитал более 70% протоколов

07:39На Зеленом континенте на выборах Президента Украины Зеленский таки проиграл

 20.04

16:27Украинцам рассказали про алименты на родителей

16:25Сутки в ООС: 10 обстрелов, потерь нет

09:54Прогноз погоды в Украине на на выходные

09:36Минздрав отправит в регионы первую партию вакцин против бешенства

09:32Украинцам больше не требуется виза для поездки в Таиланд

09:29Коломойський: Порошенко – моя маріонетка

09:26Міжнародні аналітики прогнозують падіння курсу гривні

09:22«Динамо» снова стало чемпионом

09:16Вербное воскресенье 2019: традиции праздника

09:08Покончивший с собой экс-президент Перу оставил предсмертную записку

09:05Сутки в ООС: 10 обстрелов, потерь нет

08:43В Москве подожгли крупнейшее еврейское учебное заведение России

08:33В Украине наступил день тишины перед выборами

08:25Итальянский лоукостер будет летать из Одессы в Рим

08:00Главные запреты для православных в Лазареву субботу

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама