Николаевщина декоммунизируется: Новый список топонимов подали на рассмотрение Вадиму Мерикову

С. Мартиросов
20.05.16 12:32Сколько просмотров этой статьи1296Сколько комментариев этой статьи0

В рамках декомунізації в Миколаївській області буде перейменовано 310 вулиць, провулків, скверів, парків, а також демонтовано 101 пам’ятник, монумент, погруддя, меморіальна дошка комуністичної епохи. Так, в місті Миколаєві може з’являться проспект Героїв України, вулиця Андрія Антонюка та Георгія Гонгадзе та буде демонтовано постамент від пам’ятника на площі Соборній.

Про це сьогодні, 20 травня, розповів начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Станіслав Мартиросов, який розповів про результати громадського обговорення щодо перейменування вулиць, провулків, парків, скверів.

Він нагадав, що з 21 травня 2015 року розпочався процес декомуніцізії. До 21 лютого поточного року «м’яч» був на полі міських органів влади, після чого перейшов до обласної влади.

Що стосується обговорення, яке стартувало в нашій області 18 березня та завершилось 18 травня, то в ньому могли взяти участь усі охочі. Так, в електронних консультаціях по різним назвам вулиць прийняло участь від 2 до 800 людей. Окрім обговорення на офіційному сайті обласної адміністрації надійшло більше 30 письмових звернень та пропозицій. Станіслав Мартиросов зазначив, що оголошення про обговорення будо опубліковано у всіх засобах масової інформації, а в деяких неодноразово.

Головний принцип перейменування об’єктів топоніміки, перед усім, спиралася на Закони України: «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», роз’яснення та рекомендації Українського інститут національної пам’яті, рекомендації науковців та краєзнавців, пропозиції небайдужих громадян.

У обласному центрі заплановано перейменувати 25 вулиць, провулків, скверів. Так, вулицю Батуріна перейменують у вулицю Олеся Бердника, Паризької Комуни у вулицю Георгія Гонгадзе, провулок Островського у провулок Феодосія Камінського, вулицю Піонерську у Андрія Балагана, провулок Піонерський у провулок Марії Рибальченко, вулицю Коларівську (Тернівка) у вулицю Бойка-Блохіна, вулицю Коларова (Тернівка) у вулицю Ілька Борщака, вулицю Жукова у Андрія Антонюка, провулок Радгоспний (Тернівка) у провулок Героїв Крут, вулицю Терешкової у Пилипа Орлика, вулицю Ватутіна у Гетьмана Сагайдачного, Ленінградську у вулицю Олега Ольжича, вулицю Кіровоградську (Тернівка) у Омеляновича-Павленка, проспект Героїв Сталінграду у проспект Героїв України, вулицю Червонодонську (Матвіївка) у вулицю Сергія Гайдученка, вулицю Іванова (Тернівка) у Втората, вулицю Радсадівську (Мала Корениха) у вулицю Віктора Скаржинського, Островського у вулицю Юрка Тютюнника, провулок Радсадівський у провулок Григорія Ґе, вулицю Гмирьова у вулицю В’ячеслава Чорновола, сквер Гмирьова в Університетський, провулок Литовченка у провулок Богоявленського повстання, вулицю Горького у Дмитра Яворницького, вулицю Правди у вулицю Олега Григор’єва, провулок Січневий у провулок Петра Саранчука.

Станіслав Мартиросов зазначив, що підготовлено проект розпорядження голови облдержадміністрації, яке буде підписане вже сьогодні. Крім того, в документі визначено 101 пам’ятник, монумент та меморіальна дошка комуністичної епохи, що підлягають демонтажу та які не були демонтовані органами міської влади.

Тож демонтажу підлягає постамент пам’ятника В.Леніну, на площі Соборній, пам’ятний знак чекістам на проспекті Центральному та Садовій, пам’ятний знак Ленінському комсомолу у парку «Юність» (просп. Богоявленський), пам’ятник борцям за владу Рад (площа Адміралтейська), пам’ятник Г.Петровському в парку «Народний сад», пам’ятник І. Чигрину на перетині проспекту Богоявленського та Пограничної, Обеліск бійцям Червоної Армії, які загинули при переході через Сиваш в Аркасівському сквері, пам’ятник О. Гмирьову у сквері Гмирьова, пам’ятник О.Гмирьову на вулиці Індустріальній.

Николаевская ОГА

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Пятница, 19.04.2019

Закругление верхнее-левое

21:16Бота з голосом Порошенка оплачують із виборчого штабу

21:13В Украине открыли одну из крупнейших в Европе солнечных электростанций

16:23В Мукачево 13-летняя девочка попала в реанимацию с отравлением кокаином

16:21Лукашенко предложил назначать на должности только многодетных отцов

16:18Окружной суд принял новое решение по ПриватБанку

15:49Олимпийский готов к дебатам - министр спорта

 18.04

21:36В Николаевской области горел нефтеперерабатывающий завод

21:33На сайте президента появилась петиция о переносе выборов

21:29Сегодня ночью синоптики обещают николаевцам заморозки

19:10Укрзализныця запускает поезд Днепр-Перемышль

14:34Укрпочта выпустила марку с изображением Валерия Лобановского

14:32Суд передумал снимать арест со счетов банка Януковича

14:28Новым руководителем КП «ЭЛУ автодорог» стал человек из зернового бизнеса

11:08Владимир Зеленский дал интервью РБК-Украина. Видео

10:57В Николаеве подожгли образцовую автошколу

10:04Луценко не уйдет с поста генпрокурора если Порошенко проиграет выборы

09:33Зеленский рассказал, с кем не будет создавать коалицию в Раде

09:27Ученые назвали ягоду, которая помогает в борьбе с раком и болезнями сердца

09:24Курс валют 18 апреля

09:22Народный календарь: Феодул Ветреник

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама