Майже 300 дітей регіону не відвідують школи

27.02.09 09:34Сколько просмотров этой статьи2206Сколько комментариев этой статьи0

З більш ніж 8,6 тис. дітей із складною долею половина проживає в родинах без батьківської уваги. Інша половина знаходиться на профілактичному обліку. Цими дітьми опікуються 167 працівників відповідних місцевих служб за допомогою «дитячої» кримінальної міліції, працівників інтернатів та притулків, добровільних помічників. Про ці та інші сторони цього болючого суспільного питання йшлося на засіданні колегії служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації.

Участь в засіданні взяли заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Євген Парамонов, директор Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді Світлана Янковська, начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС в Миколаївській області Віктор Суранович.

Євген Парамонов поінформував про результати роботи служби 2008 року: в області діє система, до якої входять 28 районних (міських) служб у справах дітей, та служба у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації. Загальна штатна чисельність співробітників служб складає 167 штатних одиниць.

Окрім того, в системі працюють три притулки для дітей у містах Миколаєві, Первомайську і Вознесенську, та Южноукраїнський Центр соціально – психологічної реабілітації дітей «Соціальний готель». Загальна потужність притулків складає 160 місць, Центру – 30 місць.

Запорукою успішної діяльності служб, зважаючи на їх недостатню чисельність є залучення громадськості до роботи по соціальному захисту дітей. Протягом 2008 року зі службами області співпрацювали 60 позаштатних працівників та 230 волонтерів.

За останніми даними на всіх видах обліку в службах у справах дітей області перебуває 8628 дітей. У тому числі на профілактичному обліку - 4058 дітей, з них 3923 – таких, що проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Протягом 2008 року відібрані у батьків без позбавлення їх батьківських прав 35 дітей, за рішенням суду позбавлено батьківських прав 478 чоловік.

Одним з центральних напрямків роботи служб у справах дітей є подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. Проводиться систематичне обстеження умов життя дітей з неблагополучних сімей з метою профілактики втеч дітей з таких сімей.

Дієвим засобом запобігання дитячій бездоглядності та правопорушенням серед дітей є спільні профілактичні рейди служб, кримінальної міліції у справах дітей та інших зацікавлених відомств по виявленню дітей, які займаються бродяжництвом та жебракуванням.

Протягом 12 місяців 2008 року в області проведено 755 таких рейдів, під час яких виявлено 708 дітей відповідних категорій.

Слід зазначити, що кількість дітей, схильних до бродяжництва та жебракування, яких виявлено під час проведення рейдів «Діти вулиці» протягом 2008 року зменшилася у порівнянні з минулим роком на 49,1% (12 місяців 2007р. – виявлено 383 дітей, 12 місяців 2008 – 195 дітей). Взагалі тенденція до зниження кількості таких дітей в області спостерігається з 2003 року:

В області організовано щорічне проведення операції «Урок» для виявлення та залучення до навчання дітей, які тривалий час не навчаються або не навчалися взагалі.

Станом на 1 вересня 2008 року службами у справах дітей області виявлено 284 дитини, які не приступили до навчання. З них: віком 6-10 років – 64 дитини, 11-14 років – 72 дитини, 15-17 років – 148 дітей.

Спільними зусиллями влаштовано до ЗОШ, ПТУ - 63, до інтернатних закладів - 33, до притулків та центрів - 12, закладів МОЗ - 5, працевлаштовані – 8 дітей.

Протягом останніх років спостерігається стійка тенденція на зменшення кількості дітей, які систематично самовільно залишають місця постійного проживання. Станом на 01.01.09 на обліках служб у справах дітей області залишились 137 дітей даної категорії (для порівняння - у 2001 році їх було майже 700 чол.).

Важливим напрямком спільної діяльності служб та органів кримінальної міліції у справах дітей є виявлення дорослих, які втягують дітей до протиправної діяльності, заняття бродяжництвом та жебракуванням. В цілому по області протягом 12 місяців 2008 року було виявлено 103 таких особи.

Обласною службою проводиться безпосередня виховна і профілактична робота з дітьми міста Миколаєва і районів області.

Активно працює пересувний агітпункт служби, який протягом року побував у багатьох районах області з програмами правового виховання дітей.

Новацією 2008 року став правовий лекторій при обласній службі у справах дітей, який по черзі відвідують учні 7 – 9 класів шкіл міста Миколаєва. Тричі на тиждень проходять заняття гуртка «Молодіжна детективна школа», яку відвідують учні шкіл м. Миколаєва.

В області діють 3 притулки для дітей (у містах Миколаєві, Первомайську, Вознесенську), які розраховані на одночасне утримання 160 чол. У притулках організовано п'ятиразове харчування, медичне обслуговування, відповідна виховна робота з дітьми, заняття за програмами загальноосвітньої школи, здійснюється культурне обслуговування вихованців.

Успішно працює Центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Соціальний готель» у м. Южноукраїнську розрахований на 30 місць. Особливістю цього закладу є те, що він (на відміну від притулків) працює не з безпритульними, а з дітьми з кризових сімей, які можуть стати безпритульними або втратити сім'ю і бути направленими до шкіл-інтернатів.

Соціальними закладами системи служб протягом 2008 року надано допомогу 652 дітям. У т.ч. притулками: Миколаївським – 370 чол.; Первомайським – 134 чол.; Вознесенським – 91 чол. В «Соціальному готелі» м. Южноукраїнська перебувало 57 дітей. Протягом 2008 року внаслідок бродяжництва, бездоглядності та жебракування у притулках для дітей області перебувало 484 дитини.

Аналіз руху вихованців притулків для дітей області свідчить про те, що за останні роки кількість дітей у притулках значно зменшилася.

Зважаючи на це, можна зробити висновок, що станом на сьогодні мережа притулків та центрів соціально-психологічної реабілітації дітей в цілому задовольняє потреби області.

Удосконалено практику влаштування дітей з притулків до сімейних форм виховання. Так, кількість вихованців притулків, влаштованих під опіку (піклування), до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу за рік зросла з 57 у 2007р. до 83 у 2008р. (на 45,6 % ).

Станом на 01.01.09 на обліку служб перебуває 113 дітей, відносно яких у різний час було скоєно фізичне, психологічне, сексуальне або економічне насильство в сім’ї та поза нею. Проводиться відповідна робота по захисту прав цих дітей.

З метою попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми службами у справах дітей області вжито заходів щодо евакуації з місць, де їм загрожувала небезпека, 272 дітей.

Протягом 2008 року службами у справах дітей області розглянуто 2246 заяв та звернень громадян стосовно майнових та житлових прав дітей.

В області організовано щорічне проведення операції «Сезонник» для захисту прав дітей, які працюють у сезонних сільськогосподарських бригадах. Статистика з означеної проблеми (за 2003-2008 рр.) свідчить про те, що у 2008 році спостерігається поступове зменшення як кількості сезонних сільськогосподарських бригад так і, відповідно, кількості працюючих в них дітей.

Під час проведених у 2008 році перевірок виявлено 43 дитини, які працювали у сезонних сільськогосподарських бригадах.

За всіма виявленими фактами порушень трудових прав дітей складено відповідні акти та повідомлено відповідні державні органи. Осіб, які вчинили порушення, попереджено або притягнуто до відповідальності.

Указом Президента України 2008 рік був оголошений роком національного усиновлення.

Цьому питанню приділялася першорядна увага. Як результат - в області усиновлено 97 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування проти 75 у 2007 році (досягнуто загальне зростання рівня усиновлення на 29%)

У тому числі усиновлення громадянами України зросло з 34 до 49 дітей (на 44%), а іноземними громадянами з 41 до 48 (на 17%).

Показники національного усиновлення лише на 1 дитину переважають над показниками іноземного усиновлення, тим не менш, внаслідок чималих зусиль область перейшла із складу областей, де переважало міждержавне усиновлення, до складу областей, де переважає національне усиновлення.

Найбільш поширеною в області формою сімейного виховання дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, є опіка. Протягом 2008 року під опіку передано 636 дітей, що на 3% більше, ніж у 2007 році (було 616).

Відносно новою для області формою сімейного виховання є дитячі будинки сімейного типу і прийомні сім’ї.

Станом на 20.02.09 в області вже діють 11 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховуються 74 дитини та 97 прийомних сімей, у яких виховуються 180 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Разом в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях вже виховується 254 дитини відповідної категорії.

Протягом двох місяців 2009 року вже створено 8 прийомних сімей, в які влаштовано 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 6 дітей влаштовано до дитячих будинків сімейного типу, які вже функціонували в області.

27 листопада 2008 року делегація Миколаївської області брала участь у Всеукраїнському Форумі усиновлювачів. На Форумі мати–виховательку дитячого будинку сімейного типу Коміну Наталю Василівну нагороджено орденом княгині Ольги 3 ступеню.

Наприкінці року відбулася ще одна помітна подія – 8 дітей-сиріт, ВІЛ-інфікованих, було передано під опіку до сім’ї Героя України, настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Михайла Жара. Це перший випадок передачі під опіку ВІЛ-інфікованих дітей.

Підсумовуючи, Євген Парамонов відзначив, що завданням 2009 року є збереження напрацьованих досягнень та подальший розвиток системи захисту дітей в області.

Заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста акцентував на важливості роботи служб у справах дітей, і повідомив, що незважаючи на кризу, обласна влада з розумінням ставиться до їх потреб. Тому фінансування цієї сфери не скорочуватиметься.

Володимир Вікторович висловив подяку всім присутнім працівникам районних підрозділів за їх терпіння, і висловив побажання, щоб здобутки минулого року стали підґрунтям для суттєвого поліпшення становища дітей в області.

Також заступник губернатора подякував засобам масової інформації Миколаївщини за безкорисну допомогу у формуванні громадської думки щодо усиновлення дітей.

Звичайно, є ще багато проблем і труднощів, констатував Володимир Луста. Однак, попередження соціального сирітства, забезпечення прав дітей, їх захист – це спільна робота всіх без виключення: правоохоронних органів, виконавчої влади, громадськості, засобів масової інформації, повідомляє прес-служба ОДА.

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Четверг, 12.12.2019

Закругление верхнее-левое

20:09В Николаеве мусорные контейнеры хотят «спрятать» под землей

19:57На Одесчине чиновники украли из бюджета около 50 млн гривен

19:45Рада уменьшила штрафы за неофициальное трудоустройство

19:33Убийство Шеремета: под домом подозреваемого начались стычки

19:21МВФ не называет сроков нового соглашения с Киевом

19:12ВР приняла последний закон для "промышленного безвиза" с ЕС

18:59Назван закладчик взрывчатки под авто Шеремета

18:48Оржель рассказал о преимуществах контракта с Газпромом

18:37Подросток убил отца из-за онлайн-игры

18:26Страны ГУАМ создадут зону свободной торговли и транспортный коридор

18:14В Запорожской области пьяный мужчина поджег односельчанку

18:06В Кабмине рассказали о лимите земли в одни руки

17:52Всех учителей обяжут проходить аттестацию

17:40Зеленский подписал закон, защищающий людей в инвалидных колясках на дорогах

17:28В центре Николаева на время праздников ограничат движение транспорта

17:19В Николаеве «побороть» мусор хотят за 3 года и 125 миллионов

17:10Врадиевский рецидивист после освобождения из тюрьмы совершил девять краж

17:05Нацсовет вынес предупреждения двум телеканалам

16:59Директор Николаевского зоопарка презентовал уникальный фотоальбом, посвященный почти 120-летней истории заведения

16:50Учасникам бойових дій Миколаївщини передано у власність 908 земельних ділянок з початку року

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама