Газификация Николаевщины: на финишной прямой

01.11.12 13:51Сколько просмотров этой статьи1096Сколько комментариев этой статьи0

Протягом лише одного тижня в області до газових мереж підключили відразу п’ять населених пунктів. Жителі цих місцевостей чекали довгоочікуваної події не один десяток років. Втім завдяки цілеспрямованій, продуманій роботі Миколаївської облдержадміністрації разом із НАК «Нафтогаз України» очікування втілилися в життя.

Ще наприкінці минулого року голова облдержадміністрації Микола Круглов запевнив жителів Миколаївщини, що наступний рік стане роком газифікації області. А вже на початку 2012-го облдержадміністрація, управління капітального будівництва, уклали договори з «Нафтогазом» на будівництво підвідних газопроводів. Розпочалася робота із складання проектів, проведення тендерів, визначення першочергових об’єктів для газифікації, і нарешті – безпосередньо будівництво підвідних та розвідних газопроводів.

-- Все, що ми планували у справі газифікації населених пункті області на нинішній рік, зроблено, - зазначив М.Круглов. – Незважаючи на труднощі та об’єктивні обставини. Було непросто. Але ми обіцяли і здійснили великий прорив у забезпеченні жителів сільських районів блакитним паливом. За всі роки незалежності ніколи в газифікацію не було вкладено стільки грошей, як за один цей рік. Тільки прокладання підвідного газопроводу до Снігурівки обійшлося у понад сто мільйонів гривень. Втім завдяки його спорудженню, згодом до нього підключаться й інші населені пункти району. Сьогодні перед нами стоїть завдання домовитися про виділення коштів і на наступний рік, аби не переривати позитивні тенденції. На черзі – будівництво підвідного газопроводу в Кривоозерському районі, який досі залишається без газу. Цей район, на жаль постигла тоді участь багатьох місцевостей. У 2004-му році тут розпочали будівництво газопроводу, але потім кинули і припинили. Ми доведемо справу до завершення і зробимо те, що було не під силу іншим.

Чи не всі мешканці Снігурівки вийшли на святковий мітинг запалення блакитного вогника. Насправді, саме цей населений пункт понад 30 років був обділений увагою влади до своїх проблем. Колись Снігурівка славилася мінеральною водою та овочами, переробними підприємствами та добробутом. Сьогодні про колишні надбання згадують лише люди похилого віку. Але, як зазначила на мітингу одна з ініціаторів газифікації ще з 80-х років минулого століття, ветеран праці Надія Даутова, «ми впевнені, що з отриманням газу наша молодь отримає робочі місця і Снігурівка поверне собі минулу репутацію. Щиро вдячні голові правління НАК «Нафтогаз України» Євгену Бакуліну та голові Миколаївської облдержадміністрації Миколі Круглову за новий поштовх, нові можливості для снігурівців».

Не менш значущою подією стало запалення символічного газового факелу і в селі Привільне Баштанського району. «Насправді, це наше великодержавне сільське свято, - зазначив Привільнянський сільський голова Анатолій Савченко. - Чекали на нього 30 років. Обіцяли всі, довгі роки і по-різному. Але спочатку труби прокладали, потім вони загадково зникали, тож люди зневірилися повністю. Натомість сьогодні, після підключення до газової мережі першої оселі, охочих приєднатися збільшується чи не кожен день». У Привільному, яке свого часу було районним центром, завдяки будівництву підвідного газопроводу, зможуть отримати дешеве паливо будинок культури, місцева школа та школа-інтернат, дитячий садок та понад 2200 місцевих мешканців. Окрім цього, як зазначає голова Баштанської райдержадміністрації Іван Рубський, сам цій газопровід «закриє» проблему газифікації Баштанського району. Адже до Привільнянського газопроводу мають можливість приєднатися щонайменше три сусідні сільради.

Звісно, найбільша проблема для жителів сільських районів – віднайти кошти для газифікації власної оселі. Потрібно заплатити за проект, купити обладнання та необхідні побутові прилади. «Задоволення» не з дешевих. Наприклад, аби газ дійшов до одної квартири багатоповерхівки в Снігурівці, слід викласти щонайменше шість тисяч гривень. Втім, і в цьому питанні влада пропонує оптимальні рішення. Так, на черговій сесії Снігурівської міськради прийнято програму, завдяки якій є можливість абсолютно безоплатно проводити газ для деяких соціально незахищених категорій населення. Всі мешканці, і не тільки в Снігурівці, а й в районах області, можуть скористатися послугами Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», який надає безвідсотковий або 3% кредит на підведення газу до осель. І бажаючих скористатися такою можливістю чимало.

Відтепер є такий шанс і у жителів сіл Первомайського району – Лиса Гора, Софіївка та Бандурка. Днями тут відбулося введення в дію підвідного газопроводу. Мережі будувалися за кошти НАК «Нафтогаз України». Для того, щоби газ прийшов до жителів с. Лиса Гора довелося побудувати більше 24 кілометри газопроводу високого тиску, це коштувало близько 17 мільйонів гривень. Роботи з будівництва розпочалися в середині січня 2012-го року і за дев’ять місяців були повністю завершені. Сьогодні готові до пуску газу село Квітневе Жовтневого району та інші.

Газифікація Миколаївщини – справа не одного дня і не одного року. Але те, що лише за 2012-й вдалося зробити те, що не вдавалося за всі роки Незалежності, факт красномовний. Замовником всіх робіт виступало управління капітального будівництва облдержадміністрації. Підтвердженням того, що організація справилася з поставленим завданням є Подяка голови облдержадміністрації колективу за активну громадську діяльність і високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у поліпшення добробуту населення та успішне розв’язання нагальних завдань соціально-економічного та суспільного розвитку області, плідну співпрацю у будівництві підвідного газопроводу до с. Привільне Баштанського району та до м. Снігурівки.

УКБ ОДА

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Воскресенье, 24.03.2019

Закругление верхнее-левое

20:56В Нафтогазе подтвердили грядущее снижение тарифов

20:32Ученые: Тяжелый умственный труд провоцирует у женщин диабет

20:28Исследователи рассказали об опасности чрезмерного увлечения омлетами

20:11В Николаевской области убивают лебедей

20:09В Украине стали реже подделывать деньги

20:03В Турции более 1.6 млн человек вышли на митинг в поддержку президента Эрдогана

20:01Копию Томоса отвезут полярникам в Антарктиду

18:07Украина вместе с Нигерией будет изучать космос

15:13Греки просыпаются утром позже всех в Европе

15:08Правительство Великобритании потребует отставки Терезы Мэй

15:02Порошенко установил крайний срок выплаты компенсаций к пенсиям в Украине

14:54Программа «Человек года 2018» боксерский пояс чемпиона мира Усика оценила выше золотой олимпийской медали Абраменко

14:51Аэропорт Николаев ждет 41 миллион гривен от ГФРР

14:43На аукцион в Париже выставят редкий рисунок Пикассо

14:41В Украину завезли зараженные помидоры

14:37Одесские пляжи будут сдавать в аренду

14:34Украина теряет поголовье коров

13:39В апреле в Украину придет жара, а в мае похолодает

12:45Сутки на Донбассе: три обстрела, потерь нет

12:04Сегодня в мире отмечают День борьбы с туберкулезом

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама