Г. Головченко: «От каждого из вас зависит будущее украинской журналистики»

15.11.12 12:53Сколько просмотров этой статьи1573Сколько комментариев этой статьи0

Секретар Національної спілки журналістів України Гліб Головченко зустрівся зі студентами Київського міжнародного університету для того, щоб обговорити проблеми шкільної та молодіжної преси, а також роль медіа в розвитку інформаційного суспільства в Україні. Крім того, пан Головченко представив студентам своє видання «Шкільні газети та інформаційне суспільство», яке може дати відповіді на те, як розвивати не тільки шкільні, але й студентські медіа, адже містить такі теми як підготовка матеріалу, пошук тем, пошук фінансування та ін..

«На сьогоднішній день ми бачимо значний ріст шкільних медіа, та певну відсталість у кількості молодіжних та студентських ЗМІ. Шкільні газети вже пройшли межу кількісного зросту і сьогодні починають вдосконалюватися по якості – змісту та формі подачі інформації, а молодіжні та студентські медіа ще не досягли критичної маси по кількості – тож немає сенсу поки що говорити про їх якість», - зазначає Гліб Головченко.

Під час зустрічі студенти, які ще не так давно були школярами, активно обговорювали питання розвитку шкільної преси. Гліб Головченко: «Одна зі студенток поставила мені питання – в її рідній школі існує газета, яку підтримує один з народних депутатів України. Але в цій газеті діти не можуть писати про проблеми школи, лише тільки про досягнення. За всім змістом стежить директорка школи. Це видання виходить один раз на три місяці, в дуже гарній якості – в повному кольорі та на глянцевому папері. І, на думку студентки, немає жодного сенсу говорити про можливість видання шкільної газети без цензури з боку керівництва закладу. Так не можна підходити до видання шкільної газети. По-перше, випуск видання раз на три місяці – це в жодному разі не формат газети, і це навіть не журнал. І немає жодного зиску від повного кольору та глянцевого паперу, якщо діти не можуть оперативно отримувати інформацію про те, що відбувається в школі. І зовсім не складно знайти кошти на випуск своєї газети, яка не буде залежати від керівництва школи. Прямо в цій же аудиторії був студент з Криму, школа якого випускає газету «Шкільний ковчег». Вони кілька разів були переможцями Національного конкурсу шкільних газет і мають досвід залучення коштів на видання – шляхом продажу самої газети. Тож, можемо з впевненістю сказати, що сьогодні шкільна преса відображає «дорослу» - є медіа, які приймають позицію влади або бізнесу, які їх фінансують, а є медіа – які шукають кошти на своє існування та обирають незалежність та об’єктивність».

Також Гліб Головченко обговорив зі студентами питання розвитку інформаційного суспільства в Україні. «Ми повинні обговорювати з молоддю розвиток інформаційного суспільства в Україні, оскільки вони виросли в еру інформаційних технологій, вони мислять по-новому, від них залежить майбутнє України та української журналістки», - зазначив пан Головченко.

Анастасія Качалова, методист Коледжу преси та телебачення

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Среда, 17.07.2019

Закругление верхнее-левое

19:11В карьере на Николаевщине рабочего насмерть задавил загрузчик

18:21Жители Николаева остановили кортеж Зеленского

17:03Парубий не может созвать Раду

16:09Зеленский: Николаев - самый бандитский город

15:1453-летнюю Синди Кроуфорд сняли в купальнике на пляже

15:03Ученые: приток крови к лицу после алкоголя может быть признаком рака

12:33Сигареты в Украине подорожают уже в этом месяце

12:27Президент Украины прибыл в Николаев

11:18В Кривом Роге мошенники подменили металлолом в восьми вагонах на мусор

11:15Николаевские депутаты на сессии внесли изменения в городской бюджет 2019 года

10:47В Николаевской области нашли мертвым кандидата в нардепы

10:11Еврокомиссию впервые возглавила женщина

09:57Конгресс осудил Трампа за расистские высказывания

09:32Под Киевом в результате мощного взрыва погиб человек

09:09Минфин взял рекордный займ на внутреннем рынке

08:41Зеленский провел телефонные переговоры с Меркель

08:2017 июля: день в истории

08:02Курс валют на 17 июля

 16.07

21:02Врачи предупредили, что категорически нельзя есть каши из старой крупы

20:26Назван самый загрязненный город мира

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама