Г. Головченко: «От каждого из вас зависит будущее украинской журналистики»

15.11.12 12:53Сколько просмотров этой статьи1450Сколько комментариев этой статьи0

Секретар Національної спілки журналістів України Гліб Головченко зустрівся зі студентами Київського міжнародного університету для того, щоб обговорити проблеми шкільної та молодіжної преси, а також роль медіа в розвитку інформаційного суспільства в Україні. Крім того, пан Головченко представив студентам своє видання «Шкільні газети та інформаційне суспільство», яке може дати відповіді на те, як розвивати не тільки шкільні, але й студентські медіа, адже містить такі теми як підготовка матеріалу, пошук тем, пошук фінансування та ін..

«На сьогоднішній день ми бачимо значний ріст шкільних медіа, та певну відсталість у кількості молодіжних та студентських ЗМІ. Шкільні газети вже пройшли межу кількісного зросту і сьогодні починають вдосконалюватися по якості – змісту та формі подачі інформації, а молодіжні та студентські медіа ще не досягли критичної маси по кількості – тож немає сенсу поки що говорити про їх якість», - зазначає Гліб Головченко.

Під час зустрічі студенти, які ще не так давно були школярами, активно обговорювали питання розвитку шкільної преси. Гліб Головченко: «Одна зі студенток поставила мені питання – в її рідній школі існує газета, яку підтримує один з народних депутатів України. Але в цій газеті діти не можуть писати про проблеми школи, лише тільки про досягнення. За всім змістом стежить директорка школи. Це видання виходить один раз на три місяці, в дуже гарній якості – в повному кольорі та на глянцевому папері. І, на думку студентки, немає жодного сенсу говорити про можливість видання шкільної газети без цензури з боку керівництва закладу. Так не можна підходити до видання шкільної газети. По-перше, випуск видання раз на три місяці – це в жодному разі не формат газети, і це навіть не журнал. І немає жодного зиску від повного кольору та глянцевого паперу, якщо діти не можуть оперативно отримувати інформацію про те, що відбувається в школі. І зовсім не складно знайти кошти на випуск своєї газети, яка не буде залежати від керівництва школи. Прямо в цій же аудиторії був студент з Криму, школа якого випускає газету «Шкільний ковчег». Вони кілька разів були переможцями Національного конкурсу шкільних газет і мають досвід залучення коштів на видання – шляхом продажу самої газети. Тож, можемо з впевненістю сказати, що сьогодні шкільна преса відображає «дорослу» - є медіа, які приймають позицію влади або бізнесу, які їх фінансують, а є медіа – які шукають кошти на своє існування та обирають незалежність та об’єктивність».

Також Гліб Головченко обговорив зі студентами питання розвитку інформаційного суспільства в Україні. «Ми повинні обговорювати з молоддю розвиток інформаційного суспільства в Україні, оскільки вони виросли в еру інформаційних технологій, вони мислять по-новому, від них залежить майбутнє України та української журналістки», - зазначив пан Головченко.

Анастасія Качалова, методист Коледжу преси та телебачення

Похожие новости

На открытый разговор приглашаем Вас в нашу группу в facebook

Реклама

Вторник, 26.03.2019

Закругление верхнее-левое

09:35На Одещині зацвіли абрикоси

09:30Прикарпаття повертається до вирощування винограду

09:27В Украине введут новые строительные нормы

09:18Сутки на Донбассе: семь обстрелов, двое раненых

08:00Погода в Украине 26 марта

 25.03

21:00Известный николаевец признан самым стильным спортсменом страны

18:26На Украину надвигается сильнейшая магнитная буря

18:17С 1 мая 2019 в Украине вступят в силу новые правила техосмотра

18:10В Украине за выходные резко подорожал автогаз

14:45Украинцы попали в число лучших снайперов на Кубке мира

13:31Порошенко за месяц увеличил доходы на 39 млн гривен

11:37Telegram разрешил удалять переписку

11:24На дорогах Николаевской области появятся радары TruCam

11:09Правительство вводит ежегодное повышение пенсионного возраста, - проект

10:34Николаевская тхэквондистка Мария Лабузова - чемпионка Украины

10:13В Николаеве повысили плату за вывоз мусора

10:05Ученые: Пасха в 2019 году станет последней для жителей Земли

09:29Курс валют 25 марта

09:18В Николаевской области достраивают 14 сельских амбулаторий

09:15Wizz Air не пустил журналистов РФ на рейс в Киев

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Самые комментируемые

Самые читаемые

Погода в Николаеве

Анонсы и реклама