Як бібліотекарі і громадські активісти допоможуть мешканцям отримати більш якісні адміністративні та інформаційні послуги на Миколаївщині?

12.04.13 14:59Сколько просмотров этой статьи2036

Відповідям на ці та інші організаційні питання була присвячена робоча нарада щодо початку проекту «Публічні бібліотеки – мости до е-урядування» за підтримки програми «Бібліоміст», яка відбулась 9 квітня 2013 року в Миколаївській обласній науковій універсальній бібліотеці (ОУНБ) ім. О. Гмирьова.

У конструктивному діалозі взяли участь керівництво Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова; радник голови Миколаївської обласної ради, депутат обласної ради Олена Симоненко; представник адміністрації міської ради, керівництво управлінь культури і внутрішньої політики Миколаївської ОДА; керівництво Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва та Жовтневої ЦБС Миколаївської області; керівництво Миколаївської міської громадської організації «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ). Учасники робочої зустрічі прийшли до порозуміння щодо актуальності проекту та подальшої взаємодії при його виконанні. Доручили ФРММ звернутися до директорів районних ЦБС з пропозицією взяти участь у всіх заходах проекту «План заходів» та запросили бібліотекарів і громадських активістів сіл, селищ, міст Миколаївської області подати заявки для участі у семінарах-тренінгах проекту Анкета. Найближча серія семінарів відбудеться у РТЦ Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова 17-19 квітня 2013 р.

Докладніше про робочу зустріч 9 квітня:

Заступник директора Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова Астапенко Тетяна зауважила, що вільний доступ до інформації, а саме – мережі інтернет, є необхідною передумовою функціонування сучасного суспільства. Проте, понад 60% українців не мають можливості регулярно користуватися інтернетом. Більшість з них – це мешканці невеликих сіл та містечок, які не мають необхідних техніки, навичок, інформації. Але тепер завдяки реалізації таких проектів, як «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», бібліотеки-учасниці програми «Бібліоміст» (IREX) – навіть у сільській місцевості – можуть надавати своїм відвідувачам безкоштовний онлайн-доступ до широкого спектру електронних послуг, а також професійну консультаційну підтримку. До речі, таких бібліотек у Миколаївській області вже більше 97.

Михайло Золотухін, голова правління ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва», розповів про здобутки подібних проектів, які вже реалізовано в м Миколаєві у партнерстві з миколаївською міською владою, Центральною бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва за кошти МФ «Відродження», програми «Бібліоміст», бюджету м. Миколаєва. Зокрема повідомив, що цей проект є поширенням успішної моделі, яку апробовано у м Миколаєві, на інші села, селища, міста Миколаївщини. Запропонував представникам влади та бібліотекарям спільно ініціювати розробку та прийняття обласних і районних нормативно-правових актів (нових цільових програм, змін/доповнень до діючих програм) на реалізацію Національного плану дій та програми реформ Президента України на Миколаївщині, які інтегрують бібліотеки у систему електронного урядування. Голова правління ФРММ та керівник проекту повідомив, що протягом квітня-серпня 2013 року заплановано проведення ряду тренінгів для бібліотекарів і представників громад сіл, селищ, міст Миколаївської області. До співпраці запросив управління та відділи Миколаївської ОДА, працівників бібліотек, представників депутатського корпусу, які працюють для громади Миколаївської області і мають бажання надавати населенню інформаційні та електронні послуги за допомогою сучасних технологій. Також планується провести інформаційну кампанію для населення, в рамках якої розробляються інформаційні буклети. Підсумки проекту будуть підведені на подібній зустрічі у серпні 2013 р .- спільне навчання представників бібліотек та різних групи населення користуватися ними, щоб ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі.

Тетяна Тверда, директор Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького презентувала досвід та здобутки подібного проекту, який реалізовано в місті Миколаєві (лінк на статтю «Практика міста Миколаєва») у партнерстві з Миколаївською міською радою, Фондом розвитку міста Миколаєва, іншими громадськими організаціями. Відзначила важливість прийняття місцевої програми з відповідним бюджетним фінансуванням, зазначила, що завдяки партнерству у місті вже 9 місяців діє модель «Публічні бібліотеки – мости до е-врядування». При її створенні за 3 останніх роки було інвестовано більш 730 тис грн. коштів донорів, таких як ФРММ (спільно з МФ «Відродження»), програма «Біліоміст», USAID тощо.

Олена Симоненко, радник голови Миколаївської обласної ради, депутат Миколаївської обласної ради погодилась з доцільністю ініціювання розробки і затвердження обласною та районними радами програм, які допоможуть мешканцям Миколаївщини отримати більш якісні адміністративні та інформаційні послуги з використанням новітніх інформаційно-комунікаційцних можливостей бібліотек у селах, селищах і містах Миколаївської області.

Тетяна Остафійчук, депутат Жовтневої районної ради, директор Жовтневої ЦБС презентувала досвід та здобутки подібного проекту, який реалізовано у селах Жовтневого району. Зокрема, розповіла про досвід адвокаційної кампанії з розробки та прийняття рішення Жовтневої районної ради № 14 від 12.10.2012 щодо затвердження комплексної соціальної програми розвитку бібліотек у Жовтневому районі. Запропонувала розробити та ініціювати затвердження відповідної програми Миколаївською обласною радою.

Заступник начальника управління культури Миколаївської обласної державної адміністрації Лариса Піддубна запропонувала ФРММ звернутись до районних ЦБС з пропозицією щодо їх участі у проекті. Погодилась з доцільністю створення нормативно-правового механізму залучення бібліотек до електронного урядування. Запропонувала більш реальний шлях внесення змін та доповнень у діючі обласні цільові програми та прийняття програм на рівні районів.

Так «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ ) спільно з Миколаївською обласною універсальною науковою бібліотекою (ОУНБ) ім. О Гмирьова розпочали реалізацію проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», який проводиться за фінансової підтримки IREX у рамках програми «Бібліоміст».

У перспективі реалізації проекту кожен бажаючий за допомогою існуючих Internet ресурсів та детальної консультації співробітників бібліотек зможе: подати запит чи скаргу в будь який орган державної влади чи органу місцевого самоврядування села, селища міста Миколаївщини , замовити квиток в будь-яке місце земної кулі, самостійно розрахувати пенсії і виплати на випадок безробіття та отримати безліч інших послуг.

Марианна Ткаченко, менеджер ФРГН

Похожие новости

На чемпионат Украины по велоспорту в Николаев приехало более сотни спортсменов со всей страны
Открытый чемпионат Николаевской области по гребле на байдарсках и каноэ

Понедельник, 15.11.2021

Закругление верхнее-левое

14:54Клип украинского режиссера получил награду MTV EMA 2021 (видео)

13:35В Украине по-новому будут начислять налог на авто: кого заставят платить

13:17Мигранты в Беларуси покидают лагерь на границе

13:00В порту Николаева аварийно разлилось растительное масло

12:55Погода на неделю: похолодание и дожди со снегом

12:29«Николаевгаз»: с начала года горожане украли газа на 1 млн гривен

11:48COVID на Николаевщине: 17 смертей за сутки и 844 новых больных

 11.11

12:50Без прививок никуда не пустят, а вечерами нужно сидеть дома. Украинка – о борьбе с COVID-19 в Латвии

12:38Как подтвердить трудовой стаж, если трудовая книжка заполнена неправильно

12:31Более 30 стран откажутся от продаж новых авто на бензине

12:18Леросу объявили подозрение за средний палец Зеленскому

12:10Николаевец в суде требует запретить проверку COVID-сертификатов и выплатить ему миллион

12:05В Ливерпуле представили неизвестную песню Beatles. Ее нашли на чердаке через 50 лет после записи

11:52"Я плакала так, что у меня началась истерика", – Ольга Харлан рассказала об эмоциях после поражения в Токио (видео)

11:01YouTube будет скрывать количество дизлайков под видео для защиты их авторов

10:54Боксер Сергей Деревянченко проведет бой в США

10:42В ВОЗ заявили о новой мировой проблеме. В мире заканчиваются шприцы

10:35В Украине свыше 24,7 тыс. новых случаев COVID-19, умерли 652 человека

10:30С завтрашнего дня полиция будет проводить техосмотр на дорогах

 08.11

16:04Украинцы будут платить за газ по-новому: кубометры отменят, а счетчик обойдется в 25 тыс.

15:56В Украине за бюджетные деньги снимут первый фильм об ЛГБТ

15:48Николаевская полиция будет штрафовать тех, кто игнорирует новую велоразметку на Соборной

15:43В ближайшее время курс гривни продолжит удивлять украинцев: новый прогноз

15:32В Николаеве назвали лауреатов почетного звания «Звезда культуры» 2021 года

13:45Корниенко уходит из руководства партии "Слуга народа"

13:30Газпром увеличил транзит через Украину

13:19Протесты антивакцинаторов добрались до Николаева

11:21Ольга Горбачева завершила карьеру певицы и сменила имя

11:05В объединение Разумкова войдут 21 "слуга" и два "батькивщиновца"

08:30Невакцинированные учителя с понедельника будут отстранены – Ляшко

08:00В Украину движется арктический холод: названа дата резкого похолодания

07:39Украина остается 2-й в мире по смертности от covid

 06.11

11:13В Украине на новогодние праздники горнолыжные курорты будут работать лишь для COVID -вакцинованих

10:59Скифские сокровища Украины. Почему грабят курганы

10:47В США призывают отправить корабли в Черное море

10:42В Украине более 25 тысяч новых случаев COVID-19 за сутки, умерли 793 человека

10:34В аварии в Николаевской области пострадали пятеро детей, двое из них погибли

 31.10

14:44Какие продукты подорожают и подешевеют в ноябре: эксперты удивили прогнозом

10:00Украина - вторая в мире по COVID-смертности

09:54Хеллоуин 2021: как появился праздник, что означает, почему нужно вырезать тыкву

09:45Вчера в Николаеве трижды горели жилые дома

 30.10

17:48Власти Николаева не планируют продлевать осенние каникулы

17:10Польша заявила о "дискриминации" поляков в Украине

16:20На Николаевщине 98% педагогов получили COVID-вакцины

16:09За неделю бензин на АЗС подорожал на 70-75 коп/л

16:02Ольга Харлан снялась в романтической фотосессии со своим парнем

11:43Разведка США рассказала, откуда взялся коронавирус

11:34Ночью в Николаевской области сгорели 5 тонн сена

11:23На Донбассе за сутки ранены пять военных

 29.10

21:20Украина переходит в "красную" зону: что будет с гривней, рынком труда и бизнесом

14:45Зимнее время. Для чего и когда Украина переводит часы

13:28Минздрав назвал противопоказания к COVID-вакцинации

12:01Взрыв на АЗС в Харькове: огонь не могут потушить вторые сутки (видео)

11:38В Украине вводятся новые дорожные знаки

11:28С 1 ноября в Николаеве начнут подавать тепло в жилые дома

11:23Россия прекращает поставки энергетического угля в Украину

11:10В Николаевской области на пожаре погиб мужчина

10:16Николаевский академический художественный русский драматический театр включен в список объектов "Большой реставрации"

10:02Разумков намерен создать новую политическую силу

09:57Facebook поломался: переименование компании закончилось глобальным сбоем

Архив новостей
Закругление нижнее-левое

Фоторепортажи

Анонсы и реклама


На чемпионат Украины по велоспорту в Николаев приехало более сотни спортсменов со всей страны
Открытый чемпионат Николаевской области по гребле на байдарсках и каноэ