Листковий салат – користь та вплив на організм
22.03.21 12:38 | ![]() | 1793 |
Легкий, хрусткий та ніжний листковий салат не тільки турбується про фігуру, а й береже від депресії, покращує стан шкіри та волосся, виводить токсини і в цілому має оздоровчу дію на організм.
Користь листкового салату
Його регулярне вживання покращує кровотворення, захищає від анемії, зміцнює імунітет; виводить шлаки, солі та токсини; нормалізує тиск, рівні цукру й холестерину; нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту. А рутин, якого в салаті дуже багато, зміцнює стінки судин та захищає від атеросклерозу.
Магній у складі листя салату зміцнює нерви і зменшує згубний вплив стресів. Усього кілька листочків на день підтримують хороший настрій, покращують метаболізм, посилюють концентрацію, відновлюють зір. У це важко повірити, але кальцій зі складу салату засвоюється організмом краще, ніж з кисломолочних та інших багатих кальцієм продуктів.
Салат вважають прекрасною профілактикою діабету. Якщо ви вживаєте його регулярно, то можете на 14% знизити ризик захворіти цією поширеною хворобою. Не дивлячись на те, що листя салату на 96% складається з води, ця культура є мегапопулярною завдяки дуже низькому глікемічному індексу (всього 15).
У народній медицині сік з листочків салату застосовують при виразковій хворобі шлунка, артриті, ревматизмі і застуді. Салат ефективно позбавляє від печії, корисний при безсонні, а також для збільшення кількості молока при грудному вигодовуванні.
Антиоксидантні властивості
Проявляються завдяки поліфенольним сполукам, і справді здатні протидіяти вільним радикалам, тим самим протидіючи раку, передчасному старінню та виникненню запальних захворювань. Але в цьому контексті різні види салату впливають на організм не однаково.
Pелене листя салату містить водорозчинний антиоксидант, який діє з повільною і середньою швидкістю. Червоне листя містить сполуки з середньою і швидкою кінетикою, в той час як червоно-зелений лист має всі три види антиоксидантів. Вигідніше споживати суміш із різних сортів салату, що діють протягом тривалого періоду часу. Таким чином, антиоксиданти з різною швидкістю дії будуть доповнювати один одного.
Неправильне харчування, переживання, нестача сну та відпочинку створюють сприятливі умови для появи вільних радикалів і як наслідок – окисного стресу в клітинах. І швидке припинення цих згубних для організму процесів, яке забезпечує вживання салату, стає неабияк актуальним. Однак антиоксиданти з тривалою кінетикою можуть захищати клітини протягом тривалого періоду часу.
Наразі вчені не можуть з точністю вияснити, з якою ж швидкістю і як довго на організм впливає конкретний флавоноїд. Але вони припускають, що саме кверцетини займають основне місце серед антиоксидантів середньої швидкості, у той час як антоціани вважаються найшвидшими. Саме тому найдієвішими є червоно-зелені сорти салату, адже в них поєднані обидва типи флавоноїдів. Також не варто забувати про потужні антиоксидантні властивості вітаміну С, а він, у поєднанні з токоферолами, міститься у всіх сортах салату і створює надійний щит проти згубного впливу оточуючого середовища.
Усього 100 грамів листя будь-якого салату містить: тіамін; пантотенову кислоту; вітаміни В2, В9, К, РР; піридоксин; аскорбінову кислоту; альфа-токоферол; мікроелементи (сірка, калій, кальцій, кремінь, фосфор, алюміній, хлор, натрій, бор, залізо, йод, мідь, рутин); харчові волокна; лактуцин; бета-каротин; лютеїн; фолієву кислоту.